Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » RRR - różane rozmaitości Renaty i nie tylko różane :)

Pokaż wątki Pokaż posty

RRR - różane rozmaitości Renaty i nie tylko różane :)

Rench 11:12, 06 maj 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Milka- Magnolia nareszcie na zewnątrz, ale co się z nią nalatałam

Basia_KRK- Tak,Princess of Wales ma cały czas taki niewielki krzaczek. Śliczna ta Twoja rabata

Anna_ogrodni...
Niestety, Princess of Wales nie pachnie. Przynajmniej,ja się nie dowąchałam Natomiast jest jedną z najzdrowszych różyczek.
Mam różową magnolię od 20 lat, różnie bywało, czasem przymrozek liznął kwiaty. Ale spektakl, który daje wiosną, jest wart wyczekiwania do następnego roku
A w tym roku, jest dodatkowo zestresowana zimnem, więc pachnie, jak nigdy dotąd

____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Basia_KRK 13:31, 06 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Rench napisał(a)
Basia_KRK- Tak, Princess of Wales ma cały czas taki niewielki krzaczek. Śliczna ta Twoja rabata


Reniu, dziękuję za odpowiedź Bardzo rozważałam tą włąsnie różę, jednak niewiele informacji na jej temat potrafiłam znaleźć. Finalnie wybrałam odmianę Garden of Roses, mam nadzieję, że również będę z niej zadowolona.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Anda 16:19, 06 maj 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Reniu, widzę, że Ci nie odpowiedziałam na temat dalii Co z nią zrobiłaś?
A jak róże się czują?

Ta roślinka wysiana bezimienna to może być dzika marchewka
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rench 12:40, 24 maj 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Basia_KRK- Pochwal się, kiedy już zakwitnie

Anda- Ścięłam tę dalię w połowie, bo i tak miała wyciągnięte, blade pędy. Kiedy się ociepliło wyniosłam na zewnątrz. Teraz wypuszcza z każdego węzła nowy pęd. Trzymam ją w donicy, ale się zastanawiam, czy nie przesadzić do gruntu, niech sobie sama radzi

Róże trochę podmarzły, bo ścięłam je początkiem kwietnia, a za kilka dni był jeszcze przymrozek, u mnie jest zawsze zimniej Odradzają się jednak.

Aicha się szykuje do kwitnienia

I kilka kolorków z mojego ogródka zostawiam

Orlaya wysiała się gęsto jesienią i przezimowała. Mam nadzieję, że zdąży zakwitnąć z czosnkami.

____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Anda 14:38, 24 maj 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Wysadź dalię. W gruncie rośliny często są ładniejsze niż w donicy i mniej pracochłonne

Aicha zawsze pierwsza u Ciebie? Mam nadzieję, że róże będziesz często pokazywać. A jak Summer Song?

Orlaya i czosnki, fajny duet. Mam nadzieję, że się zgrają. Moje jeszcze nie kwitnie.
W tym roku zbiorę nasiona i wysieję na rabatach. Tylko przy pieleniu będę musiała uważać
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basia_KRK 14:45, 24 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Jaka dorodna orlaya... moje marzenie
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Rench 16:02, 24 maj 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Anda- Tak, u mnie Aicha i Maigold zawsze pierwsze. W tym roku opóźnienie, bo zimno. W ubiegłym sezonie Aicha kwitła już końcem kwietnia.

Niestety nie mam już Summer Song. Zimą, córka wpadła w poślizg i najechała na nią, niestety nie odrodziła się, bo przemarzła chyba wtedy. Ale cały czas mam ją na oku, jak tylko Floribunda będzie ją miała w ofercie, to odkupię sobie

Basia_KRK- Jak się zawiążą nasiona, to Ci wyślę
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Anda 16:34, 24 maj 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Mam nadzieję, że córce nic się nie stało. Różę dokupisz, córki nie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basia_KRK 17:21, 24 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Rench napisał(a)
Basia_KRK- Jak się zawiążą nasiona, to Ci wyślę

Cudownie! Siałam z nasionek w marcu, ale coś poszło nie tak i nie mam sadzonek Wydaje mi się, że kupione nasionka mogły być stare/źle przetrzymywane Były w woreczku strunowym.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Rench 12:58, 27 maj 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Muszę się pochwalić, taki piękny lilak dostałam na Dzień Matki




I jeszcze na niebiesko kilka fotek w oczekiwaniu na róże


Wisteria pachnie niesamowicie

I iryski zaczynają nieśmiało.

____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies