Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Jodła koreańska - Abies koreana

Pokaż wątki Pokaż posty

Jodła koreańska - Abies koreana

murzyn 18:58, 28 sie 2016

Dołączył: 28 sie 2016
Posty: 5
murzyn 19:14, 28 sie 2016

Dołączył: 28 sie 2016
Posty: 5
Gardenarium 18:09, 08 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Szkółkarz nie miał odpowiednich doniczek, miał mniejsze, więc przed sprzedażą "urąbał" korzenie, wepchnął do doniczki i po sprawie,. Poszło w świat i uschło. Bo nie mogło być inaczej.

A jeśli dałeś szmatę to tym szybciej. A na bank dałeś nawet pewnie matę czyli plastik.. a na to kamienie, super źle. Może by coś jeszcze puściło, a tak nie miały szans.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kamila66 13:14, 01 lut 2017


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Danusiu mam dwie jodły koreańskie w ogrodzie. Po Twoich postach to się z nimi chyba pożegnam. Zaczęło się od postu Sylwii Słomczewskiej i tak lawina ruszyła. Fenomen tej jodły polega na jej niebieskich szyszkach, na to nabiera się chyba każdy kupujący Żadnych problemów z nimi nie mam, tylko faktycznie bardzo nieregularnie (krzywo) rosną
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Krzysiek_97 13:24, 01 lut 2017


Dołączył: 27 gru 2016
Posty: 130
kamila66 napisał(a)
Danusiu mam dwie jodły koreańskie w ogrodzie. Po Twoich postach to się z nimi chyba pożegnam. Zaczęło się od postu Sylwii Słomczewskiej i tak lawina ruszyła. Fenomen tej jodły polega na jej niebieskich szyszkach, na to nabiera się chyba każdy kupujący Żadnych problemów z nimi nie mam, tylko faktycznie bardzo nieregularnie (krzywo) rosną


Witaj Dokładnie mówisz że ludzie ja biorą ze względu na piękne sterczące niebieskie szyszki, i NA piękny pokrój który ma, to dziwne że twoja tak ma. A masz możne zdjęcia tej twojej jodły ??? Może nie wywalać tylko zrób z niej bonsai
anka_ 13:29, 01 lut 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
kamila66 napisał(a)
...Żadnych problemów z nimi nie mam, ...
To dlaczego Kamilo chcesz je wyrzucić?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
kamila66 15:02, 01 lut 2017


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
anka_ napisał(a)
To dlaczego Kamilo chcesz je wyrzucić?

Anka to wypowiedź Danusi wyjęta z kontekstu ale mniej więcej od podobnej się zaczęło "jodeł koreańskich nie polecam bo chorują, atakują je przędziorki, trzeba pryskać, zawsze miałam z nimi problemy w czasie konserwacji ogrodów. Zamierały, marzły im wierzchołki i takie drapakowate potem rosły"
Kiedyś jodły były trzy ale jedną coś zabiło. Całkiem niedawno zaczęłam przyglądać się większym egzemplarzom bo wiadomo, że one kiedyś urosną i powiem Ci, że już mnie tak nie chwytały za serce jak jodełki 1,5 czy 2 metrowe, miały bardzo nieregularne kształty i wyglądały nieciekawie.
To, że trzymają się ich grzyby, to kolejny duży minus.
Do śmietnika ich nie wywalę jak się zdecyduję na usunięcie podaruje komuś kto będzie zainteresowany.
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
kamila66 15:04, 01 lut 2017


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Krzysiek_97 napisał(a)


Witaj Dokładnie mówisz że ludzie ja biorą ze względu na piękne sterczące niebieskie szyszki, i NA piękny pokrój który ma, to dziwne że twoja tak ma. A masz możne zdjęcia tej twojej jodły ??? Może nie wywalać tylko zrób z niej bonsai

Krzysiu właśnie ten pokrój z biegiem lat wcale już mi się nie podoba.
Igły ma piękne i błyszczące ale wielokrotnie rośnie dość krzywo. I o ile male drzewko jestem wstanie korygować, to dużego sobie nie wyobrażam.
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Slawek88 22:21, 10 sie 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 18
Z moja jodłą coś zaczyna się dziać igły zaczynają żółkną i opadaj, posadzona w tym roku oczywiście przy sadzeniu użyłem ziemi do iglaków.

tommiberry 15:31, 04 lip 2018

Dołączył: 10 kwi 2018
Posty: 87
Ktos doradzi co z moją jodłą koreanką? Posadzone w zeszlym roku. NA jednej z nich przewodnik się wygiął, czesc igieł zrobiła niebiesko jasna i te igły odpadają.


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies