Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka ;)

Piotr_ 21:41, 24 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
pisałem wyżej że szczepione proponuję sosny lub tuja

Ja u siebie mam sosny takie





A co do kulek przy ziemi to tuja globozus sama się formuje


____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
beata_m 22:03, 24 lis 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
stokrotne dzięki
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Piotr_ 22:04, 24 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Morze pomogę trochę co posadzić



1 Jałowiec płożący
2 Biało kwitnące wrzosy
3 Sosny na pniu
4 Azalie lekko różowy kolor
5 Tuja globoza lub kosodrzewina
6 Ściana z cisów
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
beata_m 22:06, 24 lis 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
coś czuję, że na 100%
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Piotr_ 22:10, 24 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Jak coś pisz to pomogę jeszcze a na dziś już spadam
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
beata_m 22:14, 24 lis 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Super i dobrej nocy życzę.
A dopytywałam tak bo po prostu zdjęcia nie wgrały się całkiem i nie widziałam opisów
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Agania 13:56, 25 lis 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Witam i ja, ładną masz kostkę brukową, a ogród za chwilę, będzie jak zaczarowany. Kochamy tutaj trawy i hortensje bukietowe, żurawki i róże, a wiosną tulipany i krokusy, czy masz już posadzone jakieś cebule?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
beata_m 17:09, 25 lis 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Agania napisał(a)
Witam i ja, ładną masz kostkę brukową, a ogród za chwilę, będzie jak zaczarowany. Kochamy tutaj trawy i hortensje bukietowe, żurawki i róże, a wiosną tulipany i krokusy, czy masz już posadzone jakieś cebule?



A dziękuję Kochana i witam u siebie, przyznam się że mam chyba 10 doniczek posadziłam po rabatkach tulipanki choć w kolorach mieszanych i czerwone krokusy . Ale własnie powiem Ci, że tak jak sobie chodzę tu i tam to trudno się nie zarazić wirusami hortensjowo-zurawkowo-bukszpanowymi no i tak nawet się mi w głowie na nie miejsce robi. Za jakiś czas pokaże moją radosną twórczość która pewnie jeszcze nie raz się zmieni. Pozdrawiam cieplutko
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
beata_m 22:16, 25 lis 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
na kobiety stałość niewzruszoną

oto moja LISTA:
rabata 1:
żywopłot z cisów przed nimi rozplenica
a potem coś na wzór jak proponował Piotr - tylko jeszcze nie wiem dokładnie z czego ale na środku będzie hortensja vanilla fraise

rabata 2 (podwyższona):
klon palmowy purpurea na żwirku niżej i trzy różaneczniki - układ inspirowany projektem P. Danusi
http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-nowoczesny-rysowany-kreska

rabata 3:
jodła szlachetna glauca i klon crimson king

rabata 4a:
na razie maliny i borówki

rabata 4b:
rząd trawek jak zaproponowała mi Ola pokazując link: http://www.ogrodowisko.pl/watek/976-ogrod-tworze-nowoczesny-czyli-wewnetrzna-walka-jak-nie-zostac-kokoszka?page=602

rabata 4c:
wiśnia Osobliwa Umbraculifera
żywopłot – cisy
rozplenica

rabata 5:
świerk inversa i bukszpanowe kule (zróżnicowanej wielkości)

rabata 6:
bukszpany, różaneczniki trzy na żwirku a za nimi jodła koreańska.


trawy ozdobne + żurawki


____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Agania 07:33, 26 lis 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
To jest już ścisła lista i plan nasadzeń.....podziwiam cię za to, bo z takim konkretem, to łatwo zaplanujesz i obliczysz budżet pod nasadzenia, na żywopłocik z traw polecam Miscanta Morning Light, bo jest dość sztywny i się nie pokłada, przy mocnej szalejącej wichurze i deszczu

Nie widzę hortek bukietowych, nie ma ogrodu bez hortensji, pamiętaj

Co Ty będziesz robić zimą

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies