Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka ;)

Piotr_ 11:27, 27 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
to fajnie ja mam 9 krzaków bukszpanu u siebie
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
babka 20:55, 27 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Się dzieje u Ciebie widzę. Burza mózgów na całego
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
beata_m 10:47, 29 lis 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
babka napisał(a)
Się dzieje u Ciebie widzę. Burza mózgów na całego


no tyle pozostało głowa paruje jak tak człowiek te Wasze ogródki zwiedza, wszystko by chciał u siebie
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
beata_m 22:28, 29 lis 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Jodła koreańska - Abies koreana

Witam wszystkich, mam pytanie a właściwie prośbę bo mam wizje (ona poniżej) a zero doświadczenia, bardzo mi się podoba jodła koreańska widziałam już w niejednym ogrodzie i pytanie czy w tym miejscu gdzie ja ją widzę myślicie, że mogłaby się nadać:


1 - trzy umbry
2 - bukszpany kule
3 - trzy rododendrony (za nimi jest studzienka betonowa średnicy 1m)
4 - jodła koreańska

jest to rabata frontowa przed domem, ogrodzenie ażurowe, wymiary rabaty 6 x 9 [m]
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Gardenarium 22:32, 29 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli ją lubisz, to tutaj pasuje bo dość dużo miejsca. Zamiast bukszpanów może posadź hortensje bukietowe? plus trawki lub zurawki może ładne niskie hosty w dużej ilości?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beata_m 15:18, 30 lis 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Gardenarium napisał(a)
Jeśli ją lubisz, to tutaj pasuje bo dość dużo miejsca. Zamiast bukszpanów może posadź hortensje bukietowe? plus trawki lub zurawki może ładne niskie hosty w dużej ilości?


Oooo jaka miła niespodzianka , (i przepraszam że nabałaganić chciałam w innym wątku). Bardzo lubię tą jodłę, choć trochu się jej obawiam ale w sumie kto nie ryzykuje ten nie ma Właśnie te małe kropki miały symbolizować żurawki. O hortensjach myślałam w innym miejscu ale pewnie będę wiosną latać z donicami i mierzyć...dziękuję i pozdrawiam ciepło
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
beata_m 21:03, 02 gru 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
No więc widzę, że na świecie iście świąteczne nastroje już a ja matka na pełnym etacie również i nocnym ze wszystkim jestem do tyłu. Tylko podglądanie Waszych ogródków w miarę na bieżąco, umbry już przesadziłam do przodu bo jak chodziłam z boku domu w myśli wyobrażając sobie swoje nasadzenia to się okazało, że miejsca na trzy umbry z boku ni ma (bo one co 3m mają mieć odstęp) i poszły do przodu. Na a z tymi bocznymi długaśnymi to dalej myślę i szukam. Miłego wieczoru
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
beata_m 21:42, 02 gru 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
i mam do Was prośbę potrzebuje posadzić coś co zasłoni haniebny widok na kosz na śmieci (jak wychodzę z domu)
tak to wygląda teraz (przed ogrodowiskiem)


a chciałabym, coś takiego:

zielony prostokąt-żywopłot z cisów
fioletowe prostokąty - rozplenica
ale nie mam pomysły co by zasłoniło kosz o każdej porze roku?

____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Fama 22:05, 02 gru 2014

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
Witaj Może zakrecić tym cisowym żywopłotem, żeby kosze zasłonić? Ja u siebie planuję pergolę dać na altance śmietnikowej i wtedy pewnie hedera helix- bo jest zielony zimą.
____________________
Ciasny ale własny
beata_m 22:18, 02 gru 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
wiesz właśnie przeglądałam wątek o żywopłotach z cisów i dokładnie o tym pomyślałam
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies