Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka ;)

beata_m 21:12, 16 lis 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Witam wszystkich serdecznie i z podziwem na samym początku. Nie mogę się napatrzeć, naoglądać, naczytać. A tak od początku zaczynając od roku mieszkam we własnym domku i od roku posiadam własny ogródek. Coś kupowałam, coś sadziłam ale cały czas brakowało mi czegoś...teraz już wiem czego: planu, pomysłu i inspiracji . Zaczęło się o oglądania "Mai w ogrodzie", potem odkryłam odcinek z ogrodem projektowanym przez Panią Danutę Młoźniak i w końcu odkryłam ogrodowisko i dzięki Wam uwierzyłam, że może i mnie uda się stworzyć coś własnego i niepowtarzalnego (choć jeszcze nie ufnie bo gdybym miała możliwość zostawiłabym sprawę w pewnych rękach projektanta). Zdjęć ogrodu chyba nie ma co załączać bo roślinki małe, kompozycje żadne na razie. Przesyłam jedynie plan domku z zaznaczeniem gdzie i jak rabatki póki co umieściłam.
Generalnie dzięki Wam i Pani Danusi zaczęłam rewolucje. Pierwsza poszła po nóż rabata od strony sąsiada - wysadziłam z niej wszystko. Ziemia u mnie bardzo ciężka gliniasta więc w ruch poszedł torf, piasek no i nawet obornik załatwić się udało
Mąż dzielnie znosi moje pomysły więc przekopał od razu całość. Będę też musiała zrobić odwodnienie rabatki ale to pewnie wiosną dopiero więc na razie będę myśleć co sadzić na niej...wszelkie podpowiedzi mile widziane.
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
jazzy 21:24, 16 lis 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Witaj
A jaki styl ogrodu Ci odpowiada? Jakie ogrody Ci się najbardziej podobają?
Będę zagladac i kibicowac
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
beata_m 09:56, 17 lis 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
dzięki uporządkowane chyba najbardziej bo na razie sadziłam wszystko i wszędzie, nie da się ukryć, że największe wrażenie zrobił na mnie ogród Pani Danusi ... na razie próbuje wytyczyć kształt rabat jak już będę miała wstępną koncepcję na pewno się podzielę i będę prosić o Wasze opinie.
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
beata_m 22:26, 17 lis 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
na razie tyle wymyśliłam sama ... proszę Was o opinie i porady...jak pokazuje mojemu mężowi to wiecznie mu się podoba hmmmm może to i dobrze ale potrzebuję konstruktywnego kopniaka. Zaczęłam od wyznaczenia rabatek. Czekam na opinie z niecierpliwością
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
beata_m 22:26, 17 lis 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
beata_m 22:27, 17 lis 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
a kostka już jest to ta krateczka a to zielone to trawa i też już jest
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
jazzy 23:07, 17 lis 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
No to teraz już tylko najprzyjemniejsze Ci zostało obsadzanie rabat fajnie Ci działkę masz rzeczywiście ogromną
Jeszcze tylko musisz sprawić, aby Twój podpis aktywny był, bo nikt do Cie nie trafi http://www.ogrodowisko.pl/watek/2991-link-w-podpisie
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
beata_m 21:05, 18 lis 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
a jak się udało sprawy techniczne załatwić maluchy spać położyć to trochu o tych moich rabatach opowiem, mam dwie takie kłopotliwe: kłopotliwe bo w tamtym roku zalała mi je woda od sąsiada dwukrotnie ehhhhhh zalała z drogi osiedlowej jego a od niego płynęła do mnie a ode mnie do kolejnego sąsiada bo jest niżej itp.
To jest taka wąska długa rabata od południa. No i wymyśliliśmy z mężem, że trza podnieść murek przy tej rabacie, zrobić spadek i wzdłuż obrzeża dać odwodnienie ... więc wszystko co na niej było wykopałam, przeorali my widłami no i teraz myślę co posadzić na niej. Coś tam mi w głowie już urosło ale czytam dekalog ogrodnika sto razy dziennie i myślę i myślę i myślę ....

tragizmem powiało ale generalnie nie jest źle
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
beata_m 21:13, 18 lis 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Druga rabata z tych kłopotliwych to rabata przy garażu, bo jak zalało tą wąską to woda sobie leciała gdzie niżej i płynęła przez rabatę przy garażu właśnie część wody poszła do sąsiada a część stała sobie u mnie- no i nie ma wyjścia trzeba tam chyba zrobić rabatkę podniesioną ... odwodnić i dopiero sadzić...

Natomiast jednym z wielu nasadzeń, które zrobiłam do tej pory a którego ruszyć nie dam to świerk INVERSA na rabacie przy wejściu do domu, tylko że w ramach ograniczonego budżetu nie jest za wysoki więc nie wiem co posadzić koło niego żeby go nie zasłoniło od razu póki trochu nie urośnie.
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
beata_m 21:14, 18 lis 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
a teraz idę podglądać, żeby nacieszyć oczy i poszukać natchnienia
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies