Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabaty, rośliny przed ogrodzeniem

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabaty, rośliny przed ogrodzeniem

annamazur 11:14, 03 kwi 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 30
Mój teren od ulicy to około 1,5 - do 1 m pas, jest tam trawnik i rabata przy murze. Rytmicznie posadziłam kuliste wiśnie, pod nimi kostki z bukszpanu i różne byliny i cebulowe.
Kwiaty w kolorze biały, żółtym, kremowym i niebieskim. Róże niektóre są różowe, pozostałe białe i żółte.







Pani Danusiu,

proszę o nazwę bluszczu na murze

Pozdrawiam
malkul 11:21, 03 kwi 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
tzw. również przedpłocie
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
aptu 11:32, 03 kwi 2015

Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 146
isia33 może coś pachnącego przy bramce, może jaśminowiec albo jakaś róża, skoro z drugiej strony na słupie też coć ma być, a wtedy i na środku coś wyższego, żeby się tak ładnie komponowało takie mam pomysły, nie wiem czy mądre bo ja zielona jeszcze jestem

dopiero teraz zwróciłam uwagę, że to tak stary wątek, to pewnie tam już wszystko zarośnięte
____________________
Magda - U mnie, na wsi...
agnieszka_ko... 19:38, 02 cze 2015

Dołączył: 04 maj 2015
Posty: 2


Tak wygląda przed moim domkiem. Chciałabym to jakoś zagospodarować. Pomożecie? To domek na lato w małej letniskowej miejscowości. Chwasciory opryskałam randapem. Schnie ale co teraz? Sama trawa? Może lawenda, kocimieta? Nie chciałabym czegos wysokiego by nie zacieniało roślinek w ogrodzie ( młodym bo dopiero rocznym).
Gardenarium 15:24, 16 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
AlicjaK napisał(a)


Witam serdecznie wszystkich. Zakupiłam niedawno działkę pod budowę domu. Mam pytanie odnośnie roslin jakie zalecacie posadzic przed ogrodzeniem od strony ulicy. Mój teren jet trochę pochyły od góry zbiega w dół do sąsiada.

Gleba jest tam raczej słaba a miejsce słoneczne- strona zachodnia. Mam tam posadzone obecnie funkie, chciałabym jakoś ozywić to miejsce by ładnie wyglądało od drogi a zarazem by roslinność spełniała funkcje troche ochronną przed wodą.

Droga jest dojazdowa do wyzej połozonych posesji. Nie ukrywam, ze jest to juz pas drogi a nie moja posiadlość więc wysokie nasadzenia nie wchodzą w grę. Płot jest w części betonowy. Poradzcie coś nowicjuszowi Ala
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lindsay80 15:24, 16 cze 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
alicja_kurpik_kopec napisał(a)
Witam serdecznie wszystkich. Zakupiłam niedawno działkę pod budowę domu. Mam pytanie odnośnie roslin jakie zalecacie posadzic przed ogrodzeniem od strony ulicy. Mój teren jet trochę pochyły od góry zbiega w dół do sąsiada. Gleba jest tam raczej słaba a miejsce słoneczne- strona zachodnia. Mam tam posadzone obecnie funkie, chciałabym jakoś ozywić to miejsce by ładnie wyglądało od drogi a zarazem by roslinność spełniała funkcje troche ochronną przed wodą. Droga jest dojazdowa do wyzej połozonych posesji. Nie ukrywam, ze jest to juz pas drogi a nie moja posiadlość więc wysokie nasadzenia nie wchodzą w grę. Płot jest w części betonowy. Poradzcie coś nowicjuszowi Ala


Ja na swoim przedpłociu posadziłam seslerię jesienną - tania i efektowna.
Wstaw fotkę.

____________________
Tu ma być ogród :)
AlicjaK 15:25, 16 cze 2016

Dołączył: 08 kwi 2016
Posty: 3
Zrobię zdjęcie i wstawię dla zobrazowania Czytałam, że dziewanna jest dobra na ubogie stanowiska, podoba mi sie łubin ogrodowy.
Aga 15:25, 16 cze 2016


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Pecherznice, berberysy, tawuły ,irga.
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
kami 15:25, 16 cze 2016

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 563
W pasie drogowym niestety a może na szczęście nie należy sadzić nic bo jest to zajęcie pasa drogowego.
Co innego jeśli gmina nakazała odsunąć się z płotem od granicy własnej działki co nie potwierdzasz.
AlicjaK 08:11, 17 cze 2016

Dołączył: 08 kwi 2016
Posty: 3
Wiem kami, że nie można nic sadzić ale w jakis sposób chce by ładnie wygladało przed wjazdem do domu a nie wysokie krzaczory co odstraszają. Inne osoby widze maja zagospodarowany ten teren żurawkami lub funkie. Dziekuję za odpowiedzi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies