Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabaty, rośliny przed ogrodzeniem

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabaty, rośliny przed ogrodzeniem

isia33 18:51, 27 mar 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Joanka, Ty to dopiero masz pole do popisu z tyloma metrami. Dla mnie to właśnie liczba metrów jest trudna, boję się, że będzie nudno i monotonnie. Teraz patrzę na te moje plany i najbardziej podoba mi się pięciornik. Ma tylko jedną wadę, w zimie będzie pusto i chyba muszę z niego zrezygnować.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
isia33 18:54, 27 mar 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Danusiu, to właśnie Twoje wiśnie,które zobaczyłam kiedyś tam u Mai, spowodowały, że wstukałam Twoje nazwisko w wyszukiwarkę Tak znalazłam Gardenarium i inspiracje
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Sebek 20:32, 27 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Mi także się podoba pomysł z wiśniami, u Danusi super to wygląda
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 22:31, 27 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
isia33 napisał(a)
Danusiu, to właśnie Twoje wiśnie,które zobaczyłam kiedyś tam u Mai, spowodowały, że wstukałam Twoje nazwisko w wyszukiwarkę Tak znalazłam Gardenarium i inspiracje


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dasia 21:05, 28 paź 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Temat upadł, a szkoda, bo miałam nadzieję na znalezienie ciekawych inspiracji...
____________________
Biały domek pod lasem
Agnieszka 21:26, 28 paź 2012


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Iwonka, napisz, proszę, co w końcu wymyśliłaś w tym miejscu. Może znalazłaś jeszcze inną kombinację?
____________________
Agnieszkowy ogródek
isia33 16:02, 29 paź 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
O rety, ktoś odgrzebał stary wątek Przyznam, że nie zrobiłam wiele. W tym roku miałam żółto kwitnące nachyłki, ale nie mam zdjęć. Rozmnożyłam sobie tawułę i złotych liściach i na wiosnę zrobię szpaler z nich. I na razie tyle.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Ozz 17:53, 29 paź 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Bezproblemowe w tym miejscu mogą okazać się też berberysy - czy to bordowe czy żółte.

A może pod murem berberys kolumnowy a pod nim tawuła? Albo złoty berberys a pod nim irga płożąca by do rowu lekko przewisała?

Z rozmnożeniem i ukorzenieniem tych roślin nie ma problemu zazwyczaj.


Do miejsc kłopotliwych polecam też pigwowca - można go nawet na żywopłot ciąć, a dzięki cierniom - mniejsza szansa, że dostanie przysłowiowych ,,nóg".

Pęcherznice też się sprawdzają w takich miejscach, ale jak dla mnie potrzebują odrobinę więcej przestrzeni lub cięcia.

A może... żywopłot z grabu?
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Dasia 19:25, 29 paź 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Oprócz pigwowca, to wszystkie te propozycje brałam pod uwagę Żywopłot z grabu tez. Ale ja mam dość szeroko tam, więc jeszcze przed zwopłotem miejsce by zostało. I pewnie by kusiło, zeby coś jeszcze dosadzić.
Chętnie bym jakieś zdjęcia pooglądała, bo to lepiej do wyobraźni przemawia Macie jakieś fajne inspiracje? A moze realizacje?
____________________
Biały domek pod lasem
mleczajka 19:06, 10 kwi 2014

Dołączył: 09 paź 2012
Posty: 79
Witajcie, mam do obsadzenie pas zieleni między ogrodzeniem a drogą (jeszcze długo gruntową) - 18m długości. Pas ten kończy się przy furtce. Chcę coś zadarniającego, szybko się rozrastającego, zimozielonego. Może irga ursynów? Ale czy nie będzie zbyt nudno i monotonnie? Może dodać do tego tawułkę japońską goldmund? Ale jak to razem skomponować? (o ile tawułka pasuje do irgi )
____________________
Sylwia Ogród mleczajki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies