Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Święta,święta Bożego Narodzenia, czyli co podać na stół?

Pokaż wątki Pokaż posty

Święta,święta Bożego Narodzenia, czyli co podać na stół?

BarbaraM 14:55, 03 gru 2014


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 3701
Zrodziła się myśl o zgrupowaniu przepisów świątecznych w jednym miejscu.
Na tym wątku piszcie o tym co gotujecie i pieczecie dobrego i jakie są Wasze tradycje.
____________________
ogród ogrodniczki *** ogród ogrodniczki II
BarbaraM 15:17, 03 gru 2014


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 3701
W moim domu corocznie pieczemy takie kapuśniaczki:
Wszyscy je uwielbiamy.Robimy ich w takiej ilości że pozostają na Sylwestra a wtedy zjadamy je z barszczykiem.Mniam!


A oto przepis na moje kapuśniaczki:

Ciasto: 1/2 kg mąki,śmietana,2 jaja,4dag drożdży,3/4 szklanki mleka,kostka margaryny,cól,cukier,pieprz,starta gałka muszkatułowa

Nadzienie: 40 dag kapusty kiszonej,kilka suszonych grzybów,łyżka oleju,cebula,jajo,sól,pieprz

Z drożdży,mleka i cukru zrobić rozczyn.Gdy wyrośnie wlać do przesianej mąki,dodać jaja,resztę mleka,gałkę muszkatułową i na końcu rozpuszczoną margarynę.Ciasto dobrze wyrobić i odstawić w ciepłe miejsce do wyrośnięcia.Kapustę ugotować z grzybami,odcedzić,drobno posiekać.Do drobno pokrojonej i usmażonej na oliwie cebuli dodać kapustę,surowe jajo i doprawić solą oraz pieprzem.Wyrośnięte ciasto rozwałkować ,pociąć na prostokąty,w środku każdego umieścić wałeczek z nadzienia,po czym zawinąć i ułożyć na wysmarowanej blaszce.Gdy podrosną posmarować śmietaną lub rozmąconym jajem i upiec na złoty kolor.Wystudzone kapuśniaczki przechowuje się i odgrzewa w miarę potrzeby.
____________________
ogród ogrodniczki *** ogród ogrodniczki II
lilia 16:15, 03 gru 2014


Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 439
BarbaraM napisał(a)
W moim domu corocznie pieczemy takie kapuśniaczki:
Wszyscy je uwielbiamy.Robimy ich w takiej ilości że pozostają na Sylwestra a wtedy zjadamy je z barszczykiem.Mniam!


Potwierdzam, też takie robię. Są pyszne, idealne do barszczu.


____________________
Edyta-Tworzę mój skromny ogród
ewa004 18:56, 03 gru 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
O Basiu swietnie że założyłaś watek
Ja trochę noga w gotowaniu jestem, więc nic nie dodam ale będę wiernym kibicem
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
BarbaraM 19:32, 03 gru 2014


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 3701
Ewuś nic się nie martw.
Sądzę że na tym wątku nie tylko Ty ale i ja dowiem się co można fajnego ugotować na święta
____________________
ogród ogrodniczki *** ogród ogrodniczki II
majkamaj 20:07, 03 gru 2014


Dołączył: 15 sty 2012
Posty: 110
Ja zawsze w wigilię smażę grzybowe kapelusze w cieście naleśnikowym. Super na gorąco i na zimno.
____________________
Pozdrawiam, Marzanna
ewa004 20:12, 03 gru 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Jadłam to jako dziecko w domciu
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Gardenarium 22:34, 03 gru 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przeniosłam wątek z rozmów bo mamy dział Ogrodowa kuchnia i to nawet bardzo obszerny. Na Wigilię przepisy mamy tutaj, chyba że chcecie mieć wątek o potrawach wyłacznie świątecznych Boże Narodzenie ale oprócz Wigilii? Bo tak to wątek będzie zdublowany

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2577-potrawy-wigilijne
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies