Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skąpana w słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

Skąpana w słońcu

Kasya 15:52, 19 sie 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42858
Piekne ujęcia w słoneczku
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
ewsyg 15:56, 19 sie 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11665
Posiałam troszkę trawnika. Potem przyszły upały i przerwały mi pracę





Rozpoczęłam brukowanie ścieżek







____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Urszulla 22:32, 19 sie 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21951
ewsyg napisał(a)
Kasiu (Kasia_CS) a dałaś im jeść, jeżówki są żarłoczne? . One lubią żyzne i wilgotne gleby.

Edytko (eda) nadal układam porządkuję, sieję trawę z różnym skutkiem. Część trawy wypalona przez słońce. Roślinki bardzo się męczą w tym tropikalnym słońcu. Muszę posadzić więcej drzew, żeby dawały im cień.


Agnieszko (Napia) roslina o która pytasz to Odętka wirginijska. Ta ma akurat kolo taki lila-róż. Pashminy w tm roku bardzo mi chorują czym mnie zaskoczyły.

Danusiu(danuta_szwajcer )nie kogę narzekać na kwitnienie roślin, chociaż skraca je upalne słońce. Niektóre kwiat bardzo cierpią. Na szczęście cześć drzew już posadzona, a na inne szykuje się miejsce









Widoki u Ciebie obłędne. A jak się ta hortensja nazywa? Ten duży kwiatostan mi moją przypomina. I te 2 rodzaje kwiatów, może wreszcie jestem w domu z identyfikacją.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 22:56, 19 sie 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21951
ewsyg napisał(a)


Jolu, usprawiedliwiam się, byliśmy na wczasach.

Teraz czas na działkę. Chwasty szaleją i czas je poskromić.

odrobina dzisiejszego dnia

Powtarzają róże

Tutaj Abraham Derby











Jeżówka ta różowa oszalała a seledynową bym przygarnęła a co to za mgiełka na końcu czy to może rutewka?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ewsyg 11:34, 21 sie 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11665
Ula, niestety nie pomogę Ci w identyfikacji hortensji. Kupiłam ja kwitnącą z przywieszką Polar Bear. Tak mnie zauroczyły jej kwiatostany, że ją kupiłam. Jest podobna do Confetti. Może to ona.

Ta fioletowa mgiełka to faktycznie rutewka, która prowadzi zawody wysokościowe z magnolią.

Ponieważ kocham jeżówki to sobie kolejne kupiłam










____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
malgol 12:08, 21 sie 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5887
Już chyba trzeci raz przychodzę do Ciebie i cos mnie odrywa od watku Popodziwiałam piękne jeżówki , ta biała jest przepiekna Jaka to odmiana?
Rabaty w słonecznych ogrodach mają takie bogactwo barw, że niezmiennie wtedy zazdroszczę ,że takiego nie mam. Ale cóz...sama wybierałam działkę
Rutewka urocza
Trawnikiem ponoć nie powinnyśmy się martwić...przyjdzie kolejny sezon i się poprawi!
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
iwonadm 20:44, 21 sie 2018


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Ewa super zielono u Ciebie. U mnie mega susza dużo roślinek poschło
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
roma2 20:52, 21 sie 2018


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Zakupy jeżówkowe zacne. Pięknie się u Ciebie zmienia Ewuś. U mnie też sucho. Pogoda pozwoliła nam na przemiłe wakacje, ale brakowało mi dłubania w ziemi . Wszystkie prace odłożone zostały na chłodniejszy czas.
____________________
Komendówka
Urszulla 16:42, 22 sie 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21951
Pięknie u Ciebie wszystko skomponowane. Rutewka przy magnoli mnie zadziwia,na taki pomysł bym nie wpadła. Jeżówek kiedyś nie lubiłam, a teraz stwierdzam że nie ma tak długo kwitnących wypełnień. I cieszę się że u mnie chcą rosnąć. Też dokupię jakąś może na jesiennych wyprzedażach albo w przyszłym sezonie. Jak u Ciebie te pełne przeżywają zimę?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ewsyg 16:06, 23 sie 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11665
Witaj Małgosiu (malgol) w moim powstającym ogrodzie. Niestety ta jeżówka jest bezimienna, szkoda bo też jestem ciekawa jaka to odmiana. Słoneczne rabaty to też problem bo rośliny bardzo przypala mocne słońce. Na szczęście cześć drzew już troszkę podrosła. Dosadzam kolejne, żeby roślinki miały troszkę lżej, no i my też.
Ostatnio kupiłam drzewo pigwy. Obawiam się, że kolejny sezon też może być upalny. Ja w temacie trawnika jestem całkiem zielona. Dopiero zaczynam i się uczę, oby jak najszybciej.

Iwonko ( iwonadm) u mnie też sucho i muszę podlewać. Cześć roślin przypalone przez słońce, ale wszystkie przeżyły.

roma2, dziękuję za słowa pochwały. To bardzo motywuje do dalszej pracy. Ja staram się podgonić pracę i powolutku idę do przodu.


Urszulla , ta rutewka faktycznie fajnie się wkomponowała. Nawet nie przypuszczałam, ze tak to wyjdzie, że ona będzie taka wysoka. Ma dobrą podporę w postaci magnolii. Dziękuję za słowa pochwały. Ja jeżówki kocham i to one teraz zdobią ogród. U mnie wszystkie dobrze zimują, z żadnymi nie mam problemu.

Kochani, małymi kroczkami idę do przodu. Teraz podnoszę teren. Muszę wykopywać roślinki, nawozić ziemię i je ponownie sadzić. Na szczęście tej pracy mam już niewiele. Część zostawię sobie na przyszły rok.








Charles de Nervaux



Bremer Stadtmusikanten

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies