Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Rozpoznawanie roślin iglastych....

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie roślin iglastych....

paulina_wero... 15:57, 11 lut 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
Gardenarium napisał(a)
Podziel jeden pod drugim po 4 zdjęcia w jednym poście bo tak nijak się nie da, za dużo w jednym poście.
Max 4 sztuki.


zrobiłam tak jak napisałaś
____________________
Nieuporządkowana działeczka
Gardenarium 16:05, 11 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
paulina_weron_niemiec napisał(a)
witam prosiłabym o identyfikacje tych mizernych krzewów


Ja jeszcze odnośnie "mizernych".
A dlaczego są takie mizerne?, bo chwasty je zagłuszają i zabierają im wodę i składniki pokarmowe

Może opiel je i zrób kółka wolne od chwastów, wyściółkuj korą i podlewaj. Jodła koreańska już prawie padła. Nie ma nawet przewodnika Szkoda ich, takie biedne są

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/355-iglaki-sadzenie-i-pielegnacja

No i jeszcze chyba jest mata p. chwastom? Wiem, ze nie o to pytasz ale chcę podpowiedzieć że im źle Jesli chcesz żeby dobrze rosły, popraw im warunki
http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
paulina_wero... 16:17, 11 lut 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
wiesz co mnie od czerwca do grudnia nie było w Polsce wiec wiec w najlepszej chwili ich życia mnie nie było babcia nasadziła mi jakiś kwiatuszków z nasion i i wszystko pozagłuszały teraz wyginęły bo to jednoroczne były a z nich tyle zostało jeden faktycznie jakiś w połowie zjedzony a to wyglądało mniej więcej tak
____________________
Nieuporządkowana działeczka
paulina_wero... 16:36, 11 lut 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
mata nie bardziej folia i to w tych miejscach gdzie nie ma krzewów by trawa się nie przebijała czasem się zakańcza koło któregoś z krzewów nie są szczelnie "obudowane" folia zatrzymuje wilgoć w glebie mam ziemie gliniasta i jak słońce przygrzewa to pęka a tak zawsze maja trochę wilgoci na wiosnę mam zamiar wszystko wykopywać bo chce wyrównać teren pod oczkiem zrobić takie "stopnie by nie było pod górkę i powiększyć oczko, ponasadzać wszystko od nowa z głowa bo teraz to jest tylko żeby było mam narysowany plan nasadzeń jeśli byś mogła mi coś doradzić to bym zrobiła zdjęcie planu nasadzeń i wysłała Ci
____________________
Nieuporządkowana działeczka
paulina_wero... 17:36, 11 lut 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
a że chwasty to mi najlepiej rosną czeka mnie długie plewienie ale warto będzie mam nadzieje, że kiedyś mój ogród będzie hoc w połowie tak piękny jak wasze
____________________
Nieuporządkowana działeczka
paulina_wero... 11:29, 12 lut 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
ktoś mógł by mi pomóc w identyfikacji tych wyżej zamieszczonych roślin
____________________
Nieuporządkowana działeczka
Gardenarium 11:32, 12 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
paulina_weron_niemiec napisał(a)



Rośliny niektóre są w złym stanie, że nawet trudno rozpoznać jaki to gatunek.

1. świerk pospolity
2. jodła koreańska
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:35, 12 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
paulina_weron_niemiec napisał(a)
a że chwasty to mi najlepiej rosną czeka mnie długie plewienie ale warto będzie mam nadzieje, że kiedyś mój ogród będzie hoc w połowie tak piękny jak wasze


Rośliny trzeba wykopać, wyrwać trawę, czyste wsadzić do dużych donic, zgrupować w jednym miejscu a cały ogród zaorać i odchwaścić i dopiero sadzić w odpowiednie miejsca.

Wg mnie lepiej by miały w tej sytuacji w donicach niż w gruncie. Łatwiej nawet zadbać o podlewanie.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/294-jak-pozbyc-sie-chwastow-w-ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:40, 12 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
paulina_weron_niemiec napisał(a)


1. Siewka świerka serbskiego albo nie wiem co to, może świerk biały, trudno określić
2. Cyprysik nie wiem jaki
3. cyprysik 'Boulevard' albo podobny 'Curly Tops'
4. nie wiem

Podeślę komuś link bo ja sama jedna na całe forum nie poradzę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:44, 12 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
paulina_weron_niemiec napisał(a)


1. Juniperus sabina 'Variegata'
2.nie wiem
3.Junipersu 'Blu Chip'
4.Picea glauca, odmiana nie wiadomo bo za mały żeby pokrój określić
Może to być też Picea mariana 'Nana'
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies