Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Rozpoznawanie roślin iglastych....

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie roślin iglastych....

Artrax 21:28, 26 lut 2014

Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 43
1.Juniperus sabina Variegata
2Jakis.Cyprysik obtusa może to Pygmea?
3.Juniperus horizontalis Golden Carpet w swych jesienno-wiosennych barwach
4.Myślę że to Picea abies 'Nidiformis'(Ponieważ mariana jest bardziej zagęszczona, a tu widac juz lekkie gniazdko)
____________________
paulina_wero... 07:54, 27 lut 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
Artrax napisał(a)
1.Juniperus sabina Variegata
2Jakis.Cyprysik obtusa może to Pygmea?
3.Juniperus horizontalis Golden Carpet w swych jesienno-wiosennych barwach
4.Myślę że to Picea abies 'Nidiformis'(Ponieważ mariana jest bardziej zagęszczona, a tu widac juz lekkie gniazdko)



2.Cyprysik groszkowy Nana, a za resztę dziękuje
____________________
Nieuporządkowana działeczka
Viola 19:13, 27 lut 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Cóż to za piękny iglak Danusia posadziła w "Ogrodzie w stylu angielskim"? Czyżby to cis pospolity Aurea Decora? Szukam takiego rozłożystego "evergreena" w wesołym kolorze.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Gardenarium 17:14, 28 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dopiero co odpowiadałam na to samo pytanie, to cis 'Semperaurea'.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grzeguz 20:31, 10 mar 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
Witam,
Jestem tu nowy więc wypadałoby się grzecznie przywitać i ładnie zapytać Szacownych Ekspertów co to za odmianę jałowca udało mi się ostatnio kupić na wyprzedaży w szkółce ogrodniczej. Co ciekawe miał on zawieszkę z podpisem "Blue Arrow ale nim na pewno nie jest".


____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
Gardenarium 19:55, 11 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj, trudne zadanie. To jakiś "wygryziony" jałowiec, ale może po paru latach i dobrym odżywianiu, może jakiś gatunek da się ustalić. Drzewa zagłodzone lub rachityczne trudno rozpoznać, bo nie wyglądają normalnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grzeguz 21:16, 11 mar 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
Witam i bardzo miło mi poznać.
W sobotę trafiłem na wyprzedaż w jednej ze szkółek ogrodniczych. Rosliny wystawowe męczyły się w doniczkach od kilku sezonów z bardzo przerośnietym system korzeniowym i ogółnie przesychające. Zmotywowały mnie do kupna dwie rzeczy: po pierwsze cena- tylko 10 PLN za sztukę a po drugie chęć pomocy tym roslinkom bo jednak to organizmy żywe tak jak i my.
Zakupiłem w sumie ponad 20 szt: głównie Szmaragdy, Sinkurst, Kolumnowe, Jałowce i cyprysiki na pniu oraz Minima Glauca. Odmoczyłem, wypłukałem ich system korzeniowy i w dobrej ziemi trafiły do gruntu.
Jak uważasz, czy jakos można im jeszcze pomóc? tj. odżywić, przeciąć a jeśli tak to kiedy?
Czy pozostaje mi jedynie czekać i miec nadzieje, że się wybudzą z tej traumy.

pzdr
Grzegorz
____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
grzeguz 21:21, 11 mar 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
A poniżej cała ich plejada. Mają szansę ?
____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
Gardenarium 17:54, 12 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
grzeguz napisał(a)
Witam i bardzo miło mi poznać.
W sobotę trafiłem na wyprzedaż w jednej ze szkółek ogrodniczych. Rosliny wystawowe męczyły się w doniczkach od kilku sezonów z bardzo przerośnietym system korzeniowym i ogółnie przesychające. Zmotywowały mnie do kupna dwie rzeczy: po pierwsze cena- tylko 10 PLN za sztukę a po drugie chęć pomocy tym roslinkom bo jednak to organizmy żywe tak jak i my.
Zakupiłem w sumie ponad 20 szt: głównie Szmaragdy, Sinkurst, Kolumnowe, Jałowce i cyprysiki na pniu oraz Minima Glauca. Odmoczyłem, wypłukałem ich system korzeniowy i w dobrej ziemi trafiły do gruntu.
Jak uważasz, czy jakos można im jeszcze pomóc? tj. odżywić, przeciąć a jeśli tak to kiedy?
Czy pozostaje mi jedynie czekać i miec nadzieje, że się wybudzą z tej traumy.

pzdr
Grzegorz


Takie ratowanie się chwali, bardzo szlachetnie postąpiłeś i z reguły z takich "zdechlaków" wyrastają przy dobrej pielęgnacji wspaniałe okazy, choć trudny miały początek.


Są krzywe, tego nie naprawisz, ale mogą być zdrowe i okazałe. Wsadź w dobrą, żyzną ziemię, opryskaj Pinivitem albo magiczną siłą do iglaków, ale jeszcze nie teraz nawożenie, nich się ociepli, noce są za zimne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:59, 12 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
grzeguz napisał(a)
A poniżej cała ich plejada. Mają szansę ?


Najgorzej martwię się o bryły korzeniowe, pewnie wylazły przez dziury w dnie? albo co gorzej obcięte?
trzeba je rozplątać po wyjęciu z doniczki, rozluźnić ile się da. Mają szansę
Te pienne cyprysiki po prawej (chyba one) bym chyba nie pokładała nadziei bo to kiepski gatunek i niedługowieczny, brzydko wygląda.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies