Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Rozpoznawanie roślin iglastych....

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie roślin iglastych....

ruda 09:54, 19 mar 2014


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 92
Moje nadleśnictwo sprzedaje thuja occidentalis, wys.80 cm, cena 3,46.
Tylko pan leśnik nie wie jaką ma odmianę żywotnika. Ktoś pomoże?


____________________
Ogród Rudej pod lasem
Gardenarium 21:59, 19 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pewnie to żadna odmiana - po prostu Thuja occidentalis, czyli zywotnik zachodni po prostu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ruda 22:51, 19 mar 2014


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 92
I coś takiego będzie ładnie wyglądało w ogrodzie? Bo skoro to żadna odmiana to przypuszczam, że nie...

Czy Pani zdaniem jest sens inwestować w takie tuje czy lepiej posadzić jedną z odmian hodowlanych?
____________________
Ogród Rudej pod lasem
dominika_ 18:51, 20 mar 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
ktoś pomoże w identyfikacji tych sosenek?
pozdrawiam


____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Gardenarium 22:10, 20 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja nie pomogę, pierwsza zwykła Pinus silvestris, a druga wygląda na nie wiem jaką. Też zwykła sosna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dominika_ 08:12, 21 mar 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
A Czy można je przyciąć teraz czy są zbyt małe. Chciałam żeby się troszkę zagęściły, jak na tą chwilę to jakieś mikre
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Gardenarium 20:33, 21 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sosny tniemy nie teraz a w fazie "ołówka" (w maju) wyjaśniam to szczegółowo w artykule

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/339-ciecie-iglakow
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
renata_tetera 16:14, 23 mar 2014

Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 3
Proszę o identyfikację.


Radek 21:15, 24 mar 2014


Dołączył: 24 mar 2014
Posty: 15
witam,czy ktoś mi powie co to za iglaczek i jak duży rośnie no i jakie mam wymagania co do wilgoci i słonca,dziekuje
____________________
Gardenarium 15:57, 25 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


To karłowa forma, świerku, będzie malutka do pół metra, podobnych jest wiele, typuję na Picea abies 'Nidiformis" ale może być 'Pygmaea', 'Blue Planet', albo podobny, bo nie widać nawet jakiego koloru są igły, czy bardziej zielone czy niebieskawe. To za mało na rozpoznanie dokładne.

To maleńki świerczek i towarzystwo wielkich kamieni i białego żwirku bardzo go przytłacza. Nie komponuj tak karłowych iglaków.

Porównaj, trzeba zachować proporcje donicy do roślin



Żółte - Platycladus orientalis 'Aurea Nana'
zielona kulka - twój świerczek
zwisające - Cotoneaster Major lub jeśli uwielbiasz iglaki to Juniperus communis 'Green Carpet' lub Juniperus conferta 'Schlager', żółty Juniperus horizontalis 'Golden Carpet'
czerwone - karłowy berberys 'Bagatelle' lub trzy żurawki.

Za nim miskant chiński 'Morning Light'

Ja bym na Twoim miejscu nie robiła takich budowli dla tak małych roślin i nie podkreślała każdej rośliny w trawniku kamieniami. To już wyszło z mody. Chyba że lubisz. Ja nie lubię. Powoduje to, że jak wejdziesz do ogrodu to każda roślina woła: "patrz na mnie, na mnie, a może na mnie! Ogród to przemyślana spójna całość nie zbiór takich samych elementów porozrzucanych chaotycznie po trawniku.

Nie piszę żeby krytykować, każdy ma prawo do swoich kompozycji, ale zależy mi żeby ładnych ogrodów było jak najwięcej.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies