Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Brzozy i świerki na długiej i wąskiej działce:))

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzozy i świerki na długiej i wąskiej działce:))

AgnieszkaW 08:58, 21 sty 2015

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
A może taki podział w stylu geometrycznym:

lub tak z wyspą z klonem globosum (bez przesadzania):


Zauważ, że w tych układach konieczna korekta (pod kątem prostym) kostki z lewej strony przy tarasie (chyba tam kostka jest przy tarasie?) Jak bedę miała czas, to pomyślę o liniach falistych, ale nie obiecuję. W części basenowej można postawić ławeczkę, można tam też zrobić kącik wypoczynkowy. Rabaty i "wyspa' w części reprezentacyjnej otoczone bukszpanem, część basenowa bez obwódki, bardziej naturalnie. Część basenowa oddzielona cisowym żywopłotem w "poprzek" działki. Można też przenieść basen na prawą stronę, a wejście na lewą, wariacji może być wiele.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
AgnieszkaW 10:59, 21 sty 2015

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Jeszcze takie coś:


Klon globosum na wyspie, "B" to 2 brzozy. Tu też chyba trzeba wyprofilować lepiej kostke brukową po lewej przy tarasie. Po prawej stronie ogrodu wiedzie ścieżka do basenu, która jest zarazem ogranicznikiem dla trawy przy rabacie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
lojalna_ 11:42, 21 sty 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
W planowaniu jestem noga zreszta moje plany weryfikuje pies i teraxwidze ze trzeba co nie co poprzesuwac bo Fido sie wciska w zywopłot z choiin zaoewne dziewczyny doradza
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Mysza 11:53, 21 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Agnieszko W w geometryczne tak od przodu tarasu to myślałam po sugestiach dziewczyn, że nie bardzo. Z boku są te łuki i niejako trochę wymuszają.
Klon w obwódce super, jeśli bez przesunięcia.
A myślisz, że te prawie 5 letnie brzozy przesadzać? ? Boję się przesadzać takie drzewa jak widziałam walczącego klona latem.
Mąż raczej jest negatywnie nastawiony aby dawać basen na koniec.

Z lewej strony przy tarasie są kamyczki.
Ten ostatni pomysł fajny. Oj myślę, myślę
Dziękuję.
____________________
Gosia
AgnieszkaW 12:36, 21 sty 2015

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Gosiu, nikt nie da Ci gwarancji na przesadzane brzozy, niestety nie wiem, jak by się zachowały i czy by się przyjęły. To tylko takie zupełnie luźne pomysły, musisz sama zastanowić się, czego byś chciała i jak ma wyglądać Twój ogród. Klon oczywiście zostaje na "wyspie". Basen można dać w inne miejsce, ja tylko zasugerowałam okrągly placyk pod basen, bo bardziej pasuje do falistych linii. Może jeszcze ktoś doradzi?
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Mysza 13:19, 21 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Przód mógłby być może nawet tak.

malgorzata_szewczyk napisał(a)
Gosiu przód bym widziała tak


A tył coś jak wymyśliłam wczoraj
Może wtedy na końcu udałoby się stworzyć zagajniczek, albo świerki, albo warzywniak nawet malutki by się zmieścił.

Okrągły basen też mi się podoba, ale domownicy wybrali taki na ponad 6 m.Musiałabym wcisnąć wtedy 7 m.placyk .Hm.chyba jeszcze więcej miejsca bym potrzebowała niż z prostokątnym. Pomyślimy.

Dziękuję, za wszystkie sugestie.

____________________
Gosia
Mysza 13:25, 21 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
A kupiłam ciemiernika i co teraz ? Spodobał mi się w sklepie, a w domu myślę czy go do gruntu teraz wsadzać.
Czekać do wiosny?

____________________
Gosia
Mysza 13:34, 21 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Dziewczyny a w jakim wątku mam pytać naszą Danusię w sprawie klona?
Czy mogłabym go ewentualnie przesadzać po letnim wstrząsie?

Bardzo podoba mi się pomysł wysepki z klonem w środku, ale nie wiem jak on się wkomponuje w ten przód.
____________________
Gosia
Mysza 14:00, 21 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Byłam u Gosi w wątku Na okrągło.
Tak u mnie mogłoby być w tej pierwszej części.Podoba mi się. Jest tam też wysepka z drzewem i nie razi jakoś specjalnie.
Oj oby już do wiosny i wytrwać bez zachciejstw i ze swoim planem
____________________
Gosia
Karol99 15:06, 21 sty 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Mysza napisał(a)
Dziewczyny a w jakim wątku mam pytać naszą Danusię w sprawie klona?
Czy mogłabym go ewentualnie przesadzać po letnim wstrząsie?

Bardzo podoba mi się pomysł wysepki z klonem w środku, ale nie wiem jak on się wkomponuje w ten przód.


Zapytaj w wątku o klonie w dziale "drzewa liściaste".
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies