Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Brzozy i świerki na długiej i wąskiej działce:))

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzozy i świerki na długiej i wąskiej działce:))

Mysza 23:25, 19 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Dzięki.Buźka
____________________
Gosia
Mysza 00:51, 20 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
I na koniec zdjęcie mojego małego pomocnika w ogrodzie

Sadziliśmy pierwsze brzozy

Kawał dobrej roboty wykonali z babcią.Nie wszystkie przetrwały do dzisiaj.

Zmykam spać. Jutro się zamelduję
____________________
Gosia
Mysza 11:45, 20 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Oj ranek był dzisiaj ciężki.
Ogrodowisko czytałam do 2 w nocy. Potem szukałam telefonu, okazało się iż został w garażu. A jak się położyłam to koty zaczęły biegać jak na wyścigach konnych (och.
A teraz one sobie smacznie śpią

Nie napisałam jeszcze o PLANOWANYCH roślinkach. Bardzo chciałabym mieć lawendę, hortensje białe, żurawki z boku i oczywiście bukszpan może na obwódkę?
Na prawo od tarasu myślałam też o żywopłocie a pomiędzy hr i lawendą wiśnie osobliwe Umbr. DANUSIA ma piękne i zakochałam się w nich. Mam jednak dużo gatunków drzew i nie wiem czy nie lepsze w tym miejscu będą klony globusowe, jak ten duży z lewej.
No i całość trzeba wypełnić iglaczkami, żeby zimą było przyjemnie. A i trawki też lubię Dużo tego, ale z Waszą pomocą pewnie nastąpi redukcja.

Odezwę się jakoś . Muszę jechać po młodego do szkoły. A potem jedziemy na Olimpiadę z anglika.Zgłosił się i zobaczymy jak mu wyjdzie.

I moja róża z podziękowaniem za pomoc dla wszystkich

____________________
Gosia
Mysza 11:50, 20 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
A, Poluś jak już pisałam u Ciebie, nie znalazłam tego miejsca pod basen?
Gdzieś musiałam przegapić. Podpowiedz, czy tam gdzie teraz jest warzywniak?
Oj metamorfozę na całego przeszłaś I jaką piękną

____________________
Gosia
Mysza 12:37, 20 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Gosiu Danusię już znałam z telewizji I podziwiam za stworzenie cudownego miejsca na Ziemi Za jej bezinteresowne podpowiedzi i pomoc
A Ty też sławna Jesteś i nic się nie chwalisz

Tym bardziej cieszę się , że pomagają mi dobrzy ludzie

Dziękuję.
____________________
Gosia
AgnieszkaW 13:55, 20 sty 2015

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj Gosiu, masz fajnego pomocnika i sympatyczne kociaki. Zajrzyj do ogrodu Syli, tam powinnaś znaleźć sporo inspiracji do swojego ogrodu.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Mysza 15:49, 20 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
AGNIESZKO W dziękuję za podpowiedź i odwiedziny Zajrzę do Syli i do Ciebie oczywiście też
Synek bardzo lubi w ogrodzie mi pomagać, z czego się cieszę


Kiedy kupiliśmy działkę to na końcu ogrodu miał powstać zagajnik brzózkowy ze świerkami. Nie zdążyliśmy wykonać planu do końca to teraz mamy.

A co powiecie na wersję nr 3 ?
To jest najbliższe temu jaki był plan wstępny. A za namową POLI przedzieliłam przestrzeń cisem.



Oceńcie proszę.
____________________
Gosia
Mala_Mi 15:53, 20 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Idź w łuki, ale nie esy floresy..... bo i kosić trudno i nawadnianie cie zje, czym prościej tym taniej...

Basen potrzebuje światła bo woda będzie zimna.. basen to tylko 2-3 miesiące... może przed basenem jakaś rabatka z niewysokimi roślinami... może być nawet i warzywnik, maliny wdziałam, że planujesz.. na pewno pasuje oddzielić basen i warzywnik od części reprezentacyjnej...

U mnie basen stoi na piasku, a kostka tylko jest pod słupki basenu..
Zerknij do mojej wizytówki, widać tam basen i jak jest bez basenu..... trampolinę dzieci potem tam ustawisz
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
wietrzyk 16:12, 20 sty 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Hej Gosiu,
przychodzę z rewizytą
Popatrz tutaj;
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3898-maly-ogrodek-za-i-przed-zabudowa-szeregowa-nicol21
kiedyś do wątku nicol21 wklejałam zdjęcia z książki nt podziału na pokoje ogrodowe. Chwilowo książka jest u Zielonej Marty, ale jak wróci do mnie mogę Ci cos jeszcze podesłać
Wydaje mi się, że miejsce na basen lepiej byłoby zaplanować tak, jak radzi Gosia. W przyszłości jak dzieciaki wyrosną oraz poza sezonem basenowym moglibyście wykorzystać je inaczej.
Dobrze byłoby gdybyś zastanowiła się jaki charakter będzie miał Twój ogród. Czy bardziej idziesz w nowoczesnośc, styl formalny, wiejski to chyba raczej nie Jeśli fale, to trzymaj fale, jeśli nowoczesny to kąty proste. Zastanów się co Ci się podoba. Zajrzyj:
www.ogrodowisko.pl/watek/976-ogrod-tworze-nowoczesny-czyli-wewnetrzna-walka-jak-nie-zostac-kokoszka
www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-przy-domu-szeregowym

pozdrawiam
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 16:15, 20 sty 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Mysza napisał(a)



Piękne są
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies