Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Madzenka 20:28, 24 kwi 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998

bozga napisał(a)
Elewacja elegancka a wiśnie bajkowe


Myśłałam dzisiaj o Tobie w ogrodzie Własnie dzisiaj podjęłam decyzję o eksmisji Passion , prawdopodobnie znów przemarzły i będą słabo kwitły.. Oddałam im najbardziej reprezentacyjne miejsce a one mnie znów zawiodły
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
agata19762 20:28, 24 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Zawsze gdzieś trzeba kaskę wydawać co by się nie zależała.

____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Madzenka 20:29, 24 kwi 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
polinka napisał(a)
Narzekanie to nasza cecha narodowa. Lepiej powiedzieć "ale mam brzydko" wtedy ktoś pocieszy, zaprzeczy A jak powiesz "ale mam ładnie" to powiedzą, że się chwalisz i nie widzisz niedoskonałości.

Trawy u mnie wystartowały, nawet póżne SC pięknie odbiło

Szara elewacja u Ciebie to strzał w 10!

U mnie tez wreszcie trawy ruszają, jeszcze z tydzień opadów i lekkie ocieplenie i wszystko będzie jasne. Nie widzę jednak aby coś zmarzło. MOze tylko stipy przesadzane późną jesienią
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:31, 24 kwi 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
oliwka napisał(a)
myślałam, że za dużo szarego będzie, ale wyszło bardzo fajnie
macham zmarznięta z balkonu


Wkoło tak zielono, ze dom może być szary. Konweniuje z majtkowym różem Kiku-shidare


W rzeczywistości niebo lepiej wygladają


____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:33, 24 kwi 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
_Martini_ napisał(a)
Ciągle wracam i ogladam te tulipany, super są! Nawet nie tyle kolor, co kształt. Nakazuję sobie porządne zakupy cebul na jesień. Jednak tulipki to dla mnie najpiękniejsze wiosenne kwiaty.
A dlaczego chcesz wykopać trejaż i co w jego miejsce dla róży?


Trejaż mi się nie podoba. Wielka róża z tego miejsca już jest wykopana a inna wrosła korzeniami. No cóż muszę sie na niego jakoś patrzeć

Wiosna bez tulipanów nie byłaby dla mnie wiosną , tak mam od 2002 r , czyli od czasu gdy mam swój ogród

Czekam na te niespodzianki w kolorze purpury
Melduję że bronze form zyje. trochę ja oskubałam dzisiaj po bokach ale środek żyje i juz wychodza nowe źdźbła
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:36, 24 kwi 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998

LewOgrodowy napisał(a)
Ucięłam wszystkie, buchananii też. Stipa też siano. Może z 3 nitki ma zielone.


Moje ciecie miesiąc temu buchanani okazało się dobre. Teraz już widać , że ruszyła i łatwo wyskubałam suche brzegi. Może się nie będzie w tym roku tak rozłazić jak w poprzednim sezonie. Poza tym roku temu zasłaniała mi tulipany , dlatego w tym roku skróciłam jej wiosna czuprynkę. Stipy u mnie ruszyły, niektóre mają już 20 cm
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:38, 24 kwi 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Iwk4 napisał(a)
Pięknie. Musiałam nadrabiać fotki z dwóch tygodni, bo nie wyrabiam.
Dobrze, że piszesz o trawach. Zeszła wiosna była ciepła. To był mój pierwszy sezon trawkowy. Teraz jestem spokojna, że mają czas.
Twój ogród... to uczta dla oczu.


Po opadach deszczu ruszyły juz rozplenice medium boy, większosc traw juz sie obudziła. Spia tylko little bunny (zawsze ruszają na szarym końcu) i miskanty Grosse Fontaine
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
MagdaBaj 20:38, 24 kwi 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Marzenka Yellow River masz też od 2002?nie przemarza?
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
Madzenka 20:39, 24 kwi 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
eee_taam napisał(a)


minimalne odstępstwo

a pokażesz elewację w tzw wydaniu "przedtem - potem"? ...te jakby "przedtem" pewnie można gdzieś w czeluściach znaleźć - ale to zadanie na zimowe długie wieczory


Zrobimy seans w następny weekend, pokaże a potem usunę bo M zabrania pokazywać cały dom Publikacji w Magnoli też zabronił. Kolezanka dziennikarka była zdruzgotana...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:41, 24 kwi 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Tess napisał(a)

Tak, ta trawa długo się aklimatyzuje. No i trzeba pamiętać że ona nie nadaje się na słońce.
Szara elewacja - świetnie! Nie lubiłam tego poprzedniego koloru (i nie nazywałam go pomarańczowym)

Gdzie przesadziłaś ciemierniki, bo nie doczytałam.


Ciemierniki dałam pod brzozę. PO podlaniu wyglądały dzisiaj znakomicie a pod magnolią się męczyły w słońcu...Po kwitnieniu azalie tez przesadzę



____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies