Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Karol99 23:20, 17 sie 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
dziękuje za odpowiedź.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Madzenka 23:21, 17 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Margo napisał(a)
Madżenko, poleciłas mi jakiś czas temu Ascot do dywanika z trzmieliny Emerald Gold. Róża bardzo mi sie podoba pod każdym względem, tylko doczytałam że na patelni, a takową u mnie by miała może się przypalać. Na jakim stanowisku rośnie u Ciebie ???


W tym roku byłam na urlopie gdy najobficiej kwitły Ascot i były upały. Teraz czekam na drugie tłoczenie, daj mi i ascot tydzien podsumuję jak sobie radza. Moje Ascot maja słońce w godz 12-18
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:23, 17 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
lindsay80 napisał(a)
Pierwszy raz widzę u Ciebie takie fotki z góry i jestem pod wielkim wrażeniem - bajeczny masz ogród.

Marzenka niedawno pisałaś o chorych bukszpanach, na zdjęciu wyglądały jakby przypalone, mam 3 takie zbrązowiałe, wydaje mi się, że to od suszy, bo one mają w miejscu, w którym rosną mało wody - napisz jak Ty będziesz walczyć z tymi objawami?


Własnie mi usechł jeden stozek bukszpanowy, przesadzałam go latem i zapomniałam bidulka podlewać w skawar... A schował sie za miskantami i rodgersja i przeoczyłam...Zatem teraz raczej zasychają. Zbrązowiałe listki moga byc efektem przypalenia ale obejrzyj roznież czy nie maja delikatnych kreseczek na lisciahc, wowczas to roztocza/przędziorki, ktore bez interwencji zniszczą ci rosline.

Najlepiej zrob zjęcia wierzchu i spodu liścia w macro i pokaż na O
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:26, 17 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Pszczelarnia napisał(a)


Te kostki z laurowiśni idą wyraźnie po skosie i na przekór wszystkim liniom (trendom) w Twoim ogrodzie?

Są w poprzek - a to szuka czasami być "pod prąd". Ściskam.


Te kostki były kulami przez trzy lata ale przestały byc nimi dwa tygodnie temu. Teraz jest zaplanowana rewolucja na tej rabacie bo skos dobrze wyglada tylko z góry a z dołu wymga ostrej korekty, przy okazji rodgersja pójdzie za laurowisnie (moze ja ńie będzi ak przypalać) , rodek pojdzie pod brzozę, bronze form odsunę od montany.... Ale to na poczatku wrzesnia
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:27, 17 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
eee_taam napisał(a)
Pszczólka ma racje ...świat sie pomylił!

u mnie za tujami zboże rosło ...nie liczyłam ile razy i na co opryski były robione ! ale jak chłop pryskał to my do domu i okna pozamykane bo smród nie do wytrzymania. .wraz z deszczem wszystko na moja działkę spływa ( no w tym roku wyjatkowo mniej)

ja niby ekologiczna też chce być ...ograniczam chemię ile się da ... ale całkowita rezygnacja z nij jest niemożliwa juz chyba w tej epoce!



Mam tak samo. A jak sypnie nawozem to mam nawieziony rowniez deski podłogowe w salonie... Taka ma siłe rozrzutu....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Matka 23:31, 17 sie 2015


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Zauważyłam klocki bukszpanowe
____________________
U Matki
Madzenka 23:31, 17 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Luki napisał(a)
Marzenko uwielbiam Twoje kwadraty, a za taki podjazd byłbym zdolny zabić oczywiście żartuję
Tak w sprawie Amistaru, bez problemu jest sprzedawany w każdym markecie


Uważam, ze to skuteczny srodek na choroby bakteryjne roslin ale co do szkodliwości...

Mamy go chyba w kazdym warzywie... Materiał producenta....
http://www3.syngenta.com/country/pl/pl/uprawy/warzywa/Documents/amistar-w-warzywach-ulotka2013.pdf


A ja tak lubie marchew z jabłkiem z sokowirówki... Ze skorka....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:33, 17 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Monic napisał(a)
Marzenko, jak się mają Minervy? Czy rozplenica Moudry może mieć imię Marzenka? Wyczaiłam piękny okaz


Minerva ma sie znakomicie, wyeksmitowała Gospel i Darcey'a Bussela na inna rabatę coby sie rozgościła orzy Lavender Ice i Heidi Klum
Będzie mi bardzo mil jesli Moudry będzie Madżenkowa
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:33, 17 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Bogda napisał(a)
Zauważyłam klocki bukszpanowe


Laurowisnie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Matka 23:33, 17 sie 2015


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Ups mistake

całość z góry-CUDNA
____________________
U Matki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies