Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zamieszkać w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Zamieszkać w ogrodzie

magdaw 23:06, 23 sty 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Witajcie moi mili. W maju ub. roku więc już ponad pół roku temu w wielkim pośpiechu przeprowadziliśmy się z ciasnoty bloku do własnego (już za 35 lat) domu. Założenie było takie żeby był trawnik i miejsce do wyszalenia się dla dwóch moich ukochanych synków ( 2 i 6 lat) i aby i nam z mężem udało się na chwilę odsapnąć a nie wlec tylko całe to towarzystwo w poszukiwaniu kawałka placu zabaw z cieniem w centrum wielkiego miasta.

Ale po tym intensywnym czasie jakim była budowa ( wprowadziliśmy się w rok od jej rozpoczęcia) okazało się że ten" wybieg dla dzikusów" chcielibyśmy aby przekształcił się w piękny kawałek świata - naszego świata i abyśmy na te kilka letnich miesięcy mogli być w ogrodzie dosłownie a w ciągu pozostałych być bardzo blisko ( stad taka bryła budynku i duże przeszklenie które zaprasza ogród do wnętrza).
W domu opanowaliśmy już większość rzeczy podstawowych dosłownie podstawowych i chciałam zabrać się za stworzenie ogrodu.
Mam nadzieję że wszyscy mili forumowicze pomożecie, bardzo proszę o komentarze gdyż do tej pory pelargonie na balkonie to szczyt moich możliwości.

Ogród nie powstanie szybko wszystko robimy sami i w miarę możliwości po kawałeczku.
Pokażę kilka zdjęć co udało się do tej pory i poproszę o kilka rad.
Witajcie raz jeszcze

Magda



tak wyglądał front budynku latem ub. roku teraz już trochę lepiej - jest pierwsza rabata pod oknem:



jak mówi mój mąż nasz prywatny Ku Klux Klan ( w przyszłym roku musze to jakoś zabezpieczyć bardziej estetycznie). W centrum klon japoński pazurkowy, z tyłu 3 rododendrony, po bokach klona 2 azalie z tyłu skrajnie po bokach hortensje ogrodowe z lewej w rzędzie tawuła (kolory, szczegóły nieznane wszystko w pięknym prezencie od przyjaciół na "nowy dom") sama jestem ciekawa co z tego będzie.
Z przodu Żurawki : prośba o komentarz wyglądają prze mizernie co mam z nimi zrobić ???
puste placki obsadzone cebulami ... i tak tak już doczytałam czarna szmatę zdejmę wiosną teraz jeszcze nie ma krawężnika i boję się że ziemia popłynie...
I czy zmieści się tam jeszcze jeden rododendron? znów znajomi kupili nam jeden póki co rośnie w innym miejscu ale mi tam nie odpowiada
tył domu latem wyglądał tak: trawa posiana ale nie wzeszła jeszcze - teraz już jest widać przy miejscu na taras desperackie próby posiadania czegokolwiek...


no i na koniec mój pupilek prezent od mężusia
:
tyle na dziś komentujcie proszę
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
malgorzata_s 23:10, 23 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Witaj Magda, masz piękny dom, nowoczesna bryła świetna pozdrawiam
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
Magda70 23:13, 23 sty 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Witaj imienniczko

Bardzo mi się podoba dom. Szczególnie te okna od strony tarasu. Świetnie wyglądają.


____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Karol99 23:24, 23 sty 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witaj
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Luki 23:29, 23 sty 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Mmmm te przeszklenia na parterze i elewacja pozwól, że na początku troszkę się tym pozachwycam
Oczywiście witam w gronie ogrodowiska.
Prosisz o porady to pozwolę sobie napisać co ja myślę. Musisz się zdecydować jaki chcesz mieć styl w ogrodzie, czy ma być formalnie i elegancko, kolorowo z kwiatami itd. Masz idealną porę roku na planowanie, zrób sobie plan na kartce, wyznacz sobie kształt rabat, a wiosną zacznijcie od posadzenia ram ogrodu czyli żywopłotów i jakiś drzew jeżeli takie chcecie.
Co do rabatki to za kilka lat prawdopodobnie będzie tam ciasno, ale niech sobie roślinki rosną bo jestem pewien, że i tak zmienią miejsce, a raczej powinny
Przeczytaj sobie najlepiej artykuły Danusi nt zakładania i projektowania ogrodu, powinny Ci bardzo pomóc i przy okazji przybliżyć etapy powstawania ogrodu co na prawde może ułatwić w przyszłości wiele spraw.
Jak zaprojektować i założyć ogród, cz. 1
Jak zaprojektować i założyć ogród, cz. 2
Jak zaprojektować i założyć ogród, cz. 3
Jak zaprojektować i założyć ogród, cz. 4
Jak zaprojektować i założyć ogród, cz. 5

Przepraszam za chaos w wypowiedzi, ale już późna godzina
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
magdaw 23:30, 23 sty 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Dzięki wielkie za miłe przyjęcie pomożecie z tymi żurawkami ? i czy wepchnę tam jeszcze jeden rododendron?
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Magda70 23:33, 23 sty 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Źurawki się rozrosną...spokojnie a kolejmy rh tam to zdecydowanie za ciasno będzie.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
magdaw 23:36, 23 sty 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
dzięki Luki ja już chyba wszystko przeczytałam i oczywiście mam teraz kompletny chaos w głowie, pomysł mam , dom jest raczej prosty i oszczędny ale ogród ma być angielski kipiący kolorami, kilka pomysłów już mam ... tu np. narożnik od - wschodni w sumie na wprost tarasu ale to kawałek za piaskownicą ( sa tam już borówki, truskawki poziomki i agrest) idea była taka że warzywa i owoce w ogrodzie są piękne a moje dzieciaki nie chcą w ogóle jeść owoców - od kiedy tego lata posadziłam tam poziomki nawet teraz sprawdzają czy obok piaskownicy są czerwone kuleczki...


ps czy ta folię też mam zdjąć???
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Magda70 23:40, 23 sty 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Folię zdejmij...a zanim czymś przysypiesz - nie wiem czy kora czy jakiś kamyk - to najpierw połóź gazety lub kartony. Chwasty nie będą szybko rosly. Ale sciągnij folię dopiero jak będziesz planowala czyms wysypać.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Gocha 23:44, 23 sty 2015


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Magda, masz piekny dom i taki oryginalny. Pierwszy raz taki widzę i bardzo mi się podoba. Ale do takiego ogrodu musisz zaplanować pasujący ogród. A z jakich stron jesteś ?
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies