Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zamieszkać w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Zamieszkać w ogrodzie

magdaw 23:48, 23 sty 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
To jeszcze pytanie technicze: wzdłuż południowego ogrodzenia chce posadzić kilka drzew takich jak buk, grujecznik, ambrowiec.. i mam pytanie " za mną póki co jest pole ale w przyszłości pewnie to będzie działka budowlana w jakiej odległości posadzić te drzewa od ogrodzenia aby nie mieć kłopotu z ewentualnymi przyszłymi sąsiadami?
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Kasya 02:12, 24 sty 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41816
Witaj Magdo, ja tez póki co skomentuję twój domek bo bardzo lubię proste formy i takie "nowoczesne stodoły "
Ja tez wprowadzilam się w rok po rozpoczęciu budowy do jeszcze nie do końca wykonczonego domu i od razu rzucilam się na ogród to było 1,5 roku temu
Zabrakło czasu i cierpliwości na plan dlatego teraz ciagle przesadzam
Fajnie ze masz taki pusty teren i możesz sobie wszystko jeszcze poukładać
I dobrze ze tu trafilas w takim momencie
Fajnie by było jakbyś wrzucila jakiś rzut działki
Przy planowaniu nasadzen trzeba wziąć pod uwagę do jakiej wielkości będzie się rozrastala korona drzewa bo sasiad ma prawo przyciac gałęzie po jego stronie.
Zależy to tez trochę od wielkości działki
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
wiewiora 05:54, 24 sty 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
witaj bardzo ciekawy dom rewelacja z ogrodem ci nie pomogę bo sama będę próbować od tego roku ale witam serdecznie ,ale nasza Danusia napewno zaglądnie i fachowej rady udzieli pozdrawiam
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
Gardenarium 12:43, 24 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj, te drzewa są ogromne (jeśli nie będziesz ich cięła), dlatego buka posadź 10 m od granicy z sąsiadem, chyba że będzie to buk szczepiony jako parasol na pniu, wtedy 3 metry od płotu.


A dlaczego buk, ambrowiec, grujecznik, dlatego że ja sadzę? To nie są jedyne drzewa w ofercie szkółkarzy, bądż może oryginalna i wyśledź jakieś inne ciekawe drzewo, a wtedy ogrody nie będą tak podobne do siebie Wszyscy mają to samo, więc rada na pewno jest dobra.

Może poszukajmy wszyscy nowych pozycji do ogrodu?

Wywal szmatę szkółkarską, bo to brezent plastikowy, który zabija rośliny i życie w glebie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malgorzata_s 13:04, 24 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Gardenarium napisał(a)
Witaj, te drzewa są ogromne (jeśli nie będziesz ich cięła), dlatego buka posadź 10 m od granicy z sąsiadem, chyba że będzie to buk szczepiony jako parasol na pniu, wtedy 3 metry od płotu.


A dlaczego buk, ambrowiec, grujecznik, dlatego że ja sadzę? To nie są jedyne drzewa w ofercie szkółkarzy, bądż może oryginalna i wyśledź jakieś inne ciekawe drzewo, a wtedy ogrody nie będą tak podobne do siebie Wszyscy mają to samo, więc rada na pewno jest dobra.

Może poszukajmy wszyscy nowych pozycji do ogrodu?

Wywal szmatę szkółkarską, bo to brezent plastikowy, który zabija rośliny i życie w glebie.


Nowe pozycje do nowych ogrodów zastosowane przez nowych ogrodników. Ja się jednak trochę tego Danusiu boję. Trzeba mieć smak wyczucie stylu, doświadczenie...
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
magdaw 14:38, 24 sty 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Gardenarium napisał(a)
Witaj, te drzewa są ogromne (jeśli nie będziesz ich cięła), dlatego buka posadź 10 m od granicy z sąsiadem, chyba że będzie to buk szczepiony jako parasol na pniu, wtedy 3 metry od płotu.


A dlaczego buk, ambrowiec, grujecznik, dlatego że ja sadzę? To nie są jedyne drzewa w ofercie szkółkarzy, bądż może oryginalna i wyśledź jakieś inne ciekawe drzewo, a wtedy ogrody nie będą tak podobne do siebie Wszyscy mają to samo, więc rada na pewno jest dobra.

Może poszukajmy wszyscy nowych pozycji do ogrodu?

Wywal szmatę szkółkarską, bo to brezent plastikowy, który zabija rośliny i życie w glebie.


O litości 10 m!!! myślałam że 1-1,5m wystarczy .... chciałam na ścianie pd działki bo akurat na południe mam skierowany taras i całe to przeszklenie wiec i cień i widok i trochę się zasłonić bo przed nami teraz pole i droga i mi wszyscy zaglądają do talerzy... a firan nie ma
czy jak będę przycinała koronę to tak blisko ogrodzenia jest ok?

No i w związku z tym żer na śląsku zimy niema właśnie mój dzielny mąż skończył taras...tadam! mam ochotę wyciągnąć leżak!!!

Tak było w ub tygodniu :


A tak dziś.. jestem z siebie dumna bo sami malowaliśmy wszystko 3 razy... a mąż skręcał



i teraz mi brakuje czegoś wokół tarasu...
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Gardenarium 14:41, 24 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poczytaj jakie buk osiąga rozmiary, jeśli nie jesteś przygotowana na mocne cięcie co roku, to niestety - buk nie jest dobrym typem. Wiem coś o tym, bo mam buka blisko domu, no i co teraz?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
leon60 20:20, 24 sty 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Piękny nowoczesny dom i taki też ogród tu widzę
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Kacha123 20:23, 24 sty 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Witaj Magdo. Bardzo interesujący dom, piękne przeszklenia. Z pewnośćią stworzysz dla niego interesujące otoczenie. Pozdrawiam.
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
m_pryska 08:37, 25 sty 2015


Dołączył: 19 lis 2013
Posty: 35
Witaj, piękny masz dom i na pewno będzie taki ogród Mam pytanie z jakiego drewna robiliście taras? Mam dylematy odnośnie rodzaju drewna... pozdrawiam Gosia
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies