Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Obwódki z bukszpanu

Pokaż wątki Pokaż posty

Obwódki z bukszpanu

Lilka 18:18, 01 maj 2011

Dołączył: 05 kwi 2011
Posty: 183
pomyłs na okrągły warzyniak kapitalny. Jakaż to będzie piękna i kolorowa rabatka, a jaka smaczna
____________________
marzena 22:30, 01 maj 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Lilka, dzięki - lubię kształty okrągłe/owalne - stąd ten warzywnik, zreszta już od 3 lat ...
co do pracowitosci, to chyba jak każda/dy która/y lubi prace w ogrodzie... ale dla mnie to wciąż 'robota nieprzerobiona' zwłaszcza, że ogród ma 1/2 ha ...
____________________
marzena O....!
Gardenarium 00:16, 03 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Te obwódki mogą być do warzywnika.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 09:55, 12 maj 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Danusiu, czy rabaty w prezentowanych przez Ciebie powyżej bukszpanowych obwódkach, miały nawodnienie w środku? Czy ogrody angielskie (te stare - oj tak wiem wszystkie są "stare", naturalne) mają systemy nawadniające rozprowadzone po tych historycznych założeniach?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ana_art 08:34, 13 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
szukałam, szukałam i znalazłam )) zastanawiałam się jak zrobić taką bukszpanową obwódkę. Mam techniczne pytanie. czy jak wykonam już kształt, poustawiam sobie na nim sadzonki (rozumiem ze bryly korzeniowe maja sie 'dotykać' to zamiast kopać pojedynczych dołeczków mogę wykopać 'rowek' po całości i w niego wkładać sadzonki i to dopiero zasypywać? owdka ma byc taka niziutka i wąska czy wystarczy wsadzić jednorzędowo większe sadzonki czy trzeba zrobić np dwa rzędy?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
MarekW 22:44, 13 maj 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
ana_art napisał(a)
szukałam, szukałam i znalazłam )) zastanawiałam się jak zrobić taką bukszpanową obwódkę. Mam techniczne pytanie. czy jak wykonam już kształt, poustawiam sobie na nim sadzonki (rozumiem ze bryly korzeniowe maja sie 'dotykać' to zamiast kopać pojedynczych dołeczków mogę wykopać 'rowek' po całości i w niego wkładać sadzonki i to dopiero zasypywać? owdka ma byc taka niziutka i wąska czy wystarczy wsadzić jednorzędowo większe sadzonki czy trzeba zrobić np dwa rzędy?

Sadzonki powinny się stykać gałązkami a nie bryłą korzeniową, oczywiście można rowek - dodatkowo zalecam jeszcze sznurek aby równo je powsadzać, a jeśli chcesz wąski i niski bukszpan to oczywiście wystarczy jeden rząd.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Gardenarium 00:12, 14 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pszczelarnia napisał(a)
Danusiu, czy rabaty w prezentowanych przez Ciebie powyżej bukszpanowych obwódkach, miały nawodnienie w środku? Czy ogrody angielskie (te stare - oj tak wiem wszystkie są "stare", naturalne) mają systemy nawadniające rozprowadzone po tych historycznych założeniach?


Nie mają. Nie widziałam, za to w miastach widziałam kosze na ulicach nawodnione kroplownikami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:39, 14 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ostatnio kupiłam takie gęste okazy bukszpanu



Tak mniej więcej się ustawia



Po przycięciu

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ana_art 08:29, 14 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
dziękuję za pokazanie 'ustawiania' czy po posadzeniu odrazu się przycina? Wczoraj w ogrodniczym pytałam o nożyce do bukszpanu i Pani pokazła mi takie wielkie z fiskarsa, długość ramion gdzieś z 40cm...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Gardenarium 11:44, 17 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ana_art napisał(a)
dziękuję za pokazanie 'ustawiania' czy po posadzeniu odrazu się przycina? Wczoraj w ogrodniczym pytałam o nożyce do bukszpanu i Pani pokazła mi takie wielkie z fiskarsa, długość ramion gdzieś z 40cm...


Ja przycinam od razu, wtedy porządnie wyglądają.
Nożyce mam takie

http://www.ogrodowisko.pl/watek/431-nozyce-szpalerowe
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies