Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zaczynamy od początku :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zaczynamy od początku :)

kasiapelasia 17:12, 22 lut 2015


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 116
Witam Kochani, mam kawałeczek działeczki na której w niedalekiej przyszłości ( mam nadzieję )stanie nieduży domek, pewnie modułowy. Działka jest mała ale zastanawiam się czy mój M kopiąc " oczko - stawik " nie przesadził Na zdjęciach będzie widać, że zajmuje on sam róg działki. Potrzebuję pomocy w kwesti obsadzenia tego cudeńka Stawik wykonany jest z gliny, która jest tam ok. pół metra pod warstwą czarnej ziemi, napełnił się szybko sam i póki co nie przecieka Będa poprawki ale ja nie mogę się doczekać i już obmyślam plan całości.



To sam róg działki, do siatki która ma być postawiona pewnie po ok. 1 m . Ale za siatką zostaną skarpy które można obsadzić czymś wyższym.



Widać ma nadzieję granicę działki.
____________________
Moje maleństwo ***Zaczynamyodpoczatku
Gardenarium 17:20, 22 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skoro granica działki znajduje się 1 m od stawu - to za blisko rogu staw został zrobiony Nie można ładnie go zakomponować. Jako główny widok będzie ogrodzenie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasiapelasia 17:21, 22 lut 2015


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 116
Kolejne fotki.


M chce jeszcze ten róg "podwyższyć "o jakieś 30 cm, a po prawej stronie specjalnie jest górka, bo ma tam powstać kaskada z łupka. Z dwóch stron dzialki mam niewielkie skarpy ( pokażę na zdjęciach ) a za nimi pola orne.Widok jednak jak najbardzej naturalny i chciałabym by mój mały teren zlał się z naturą



Na wprost widać palik, więc można "zobaczyć" granicę działki... no mówię zrobił w samym rogu ( moim zdaniem przesdził ) ale .... nie ma rady.

Tu widać lepiej.






____________________
Moje maleństwo ***Zaczynamyodpoczatku
kasiapelasia 17:28, 22 lut 2015


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 116
Tu ma być kaskada.




A tu woda płytka - będzie piach



Za siatką będzie rów ale pomiedzy, na skarpie/ skosie można coś posadzić chyba.




____________________
Moje maleństwo ***Zaczynamyodpoczatku
Gardenarium 17:32, 22 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest nasypany wał z nieprzepuszczalnej gliny, nic na nim nie urośnie. Chyba żeście się pospieszyli z tym stawem. Najpierw trzeba zaplanować cały ogród, a ziemię z kopania stawu jeśli jest taka jak pokazujesz - wywieźć jak najdalej na zwałkę. Piszę jak jest, nie słodzę, bo nie taka moja rola
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:34, 22 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najpierw narysuj plan działki, dopiero planuj staw i roślinność tak, żeby było miejsce na zbudowanie kaskady jak i na większe nasadzenia, żeby mogły być proporcjonalne do wielkości stawu, kaskady i całego ogrodu. Tutaj po prostu jest tylko wałek w dodatku z gliną. Zasyp ten staw i rób nowy po prostu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasiapelasia 17:44, 22 lut 2015


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 116
Widok działki z wjazdu. Na wprost staną 2 garaże. Po lewej w przyszłości domek dla kogoś.



Po prawej stronie - czyli po tej która widać na zdjęciu ma stanąć mały domek dla nas



Po prawej stronie siatka sąsiada. Niezbyt tam pieknie i niewiadomo,co tam powstanie. Muszę to zakryć ale koniecznie czymś "wąskim ". Okien na tą strone nie będzie ale chcemy w razie X zmieścić się większym samochodem pomiędzy domem a ogrodzeniem. Myślę o choinie kanadyjskiej ciętej na żywopłot ale czy naprawdę będzie dość wąska. M chciał poprostu matę na siatce ale " jako to bez zieleni ?"
Szopy po prawej będą wyburzone. Widać żwirową ( czarną ) drogę wiazdową i za siatką skarby sąsiada.


____________________
Moje maleństwo ***Zaczynamyodpoczatku
kasiapelasia 17:52, 22 lut 2015


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 116
To bedzie mniej więcej widok z okna ( zachód ).




A to z drugiego okna ( południe ). Na jednej z tych stron będzie taras. Planowaliśmy zimowy ogród ale chyba krucho z miejscem będzie.



____________________
Moje maleństwo ***Zaczynamyodpoczatku
kasiapelasia 18:11, 22 lut 2015


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 116
Po krótce cala działka ma ok.9 arów ale jak podzielimy ją na połowę ( co chcemy zrobić ) to mamy ok. 18,5 / 24,5 metra dla jednej rodziny. Ma się zmieścić domek, nad stawem i moje wszystkie chciejstwa. Nierealne ale co moge zrobić? Pewnie nie pozbędę się kempingu nad jeziorem

Proszę poradździe coś dobre duszki Zanim zacznę rysować i kombinować może coś mi zasugerujecie. Lubię naturę, żadne tam prostokąty i kawadraty ostróżki, hortensje, trawy, róże, funkie, żurawki, piwonie, kosaćce. W kolorach mogłabym się ograniczyć do niebieskiego, fioletu, bieli i różu ... chociaż czy to zrobię przy tych widocznych skapach - łąkach ? Domek na stronę zachodnią i południową będzie dość mocno oszklony, dach tradycyjny dwuspadowy.

A może by tak taras pociągnąć do tego oczka ?

Przyznaję, że wiosenny weekend dziwnie na mnie podziałał Zapytałam Was o oczko, a pokazałam całą działkę. Pokażę gdzie się tak natleniłam


Zdjęć przy pracy nie mam ale dużo zrobiłam ( mimo niedzieli ) i pierwszy rosołek na słoneczku też zaliczony

____________________
Moje maleństwo ***Zaczynamyodpoczatku
kasiapelasia 18:20, 22 lut 2015


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 116
Chciałam dodać stopkę drugiego wątku do istniejącego "moje maleństwo " żeby były dwa osobne, bo dotyczą w sumie dwóch różnych miejsc i popsułam.
____________________
Moje maleństwo ***Zaczynamyodpoczatku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies