Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zaczynamy od początku :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zaczynamy od początku :)

kasiapelasia 20:02, 05 mar 2015


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 116
Jest coraz lepiej, plany też się rysują Będzie dobrze, a najważniejsze, że idzie wiosna wiosenka wioseneczka
____________________
Moje maleństwo ***Zaczynamyodpoczatku
kasiapelasia 20:06, 05 mar 2015


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 116
Woda dopiero napłynęła, do jutra będzie kryształowa.
____________________
Moje maleństwo ***Zaczynamyodpoczatku
lindsay80 14:12, 13 mar 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Witaj Kasia,
będę do Ciebie zaglądać i podglądać jak Wam będzie powstawał ogród - zapowiada się ciekawie.
____________________
Tu ma być ogród :)
Bogdzia 21:36, 13 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Początki zawsze są trudne , potem bedzie łatwiej. Tak myslę ze powinniście na całosci posiac trawę bo chyba mokry jest ten teren a niezbyt przyjemnie stale po błocie chodzic.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
kasiapelasia 08:11, 19 mar 2015


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 116
Trawa posiana
____________________
Moje maleństwo ***Zaczynamyodpoczatku
Mala_Mi 17:00, 19 mar 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kasiu, staw musisz obsadzić roślinami, bo woda szybko zrobi się zielona. Co będzie rosło w podłoży gliniastym i to w glinie tej nieurodzajnej??? Nie mam pojęcia.. ale woda bez roślin szybko zrobi się ulubionym miejscem Szreka. Popytaj Mariusza co poleca. To najlepszy fachowiec od roślin wodnych na forum http://www.ogrodowisko.pl/watek/2547-przyjazny-ogrod?page=211
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
kasiapelasia 19:08, 21 mar 2015


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 116
Bardzo dziękuję kochana Mała Mi Napewno skorzystam z rady. Mam zamiar powstawiać koszyki itp. Czekam aż syn przyleci, On z pewnością mi pomoże Potem M wpuści kila ryb. Może jesiotry, bo warunki chyba sprzyjające, woda z jednej strony wpływa , z drugiej ma odpływ. Pompa wnet będzie uruchomiona i kaskada do napowietrzania. Fakt - już zadomowiła się spora żabka.
Póki co wkleję aktualne fotki.
____________________
Moje maleństwo ***Zaczynamyodpoczatku
kasiapelasia 19:21, 21 mar 2015


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 116



Wielu ludzi ma glinianki i są pięknie roślinkami obrośnięte. Są kosze, doniczki, wiadra - damy radę Przecież w te "sztuczne wanny " też trzeba pojemniki z roślinami wstawiać. Glinę wokół oczka wymienię na odpowiednie podłoże; już się dowiadujemy gdzie i za ile kupić. Póki co najważniejsze jest oczko - nasadzenia i potem rybki.
____________________
Moje maleństwo ***Zaczynamyodpoczatku
kasiapelasia 12:12, 22 mar 2015


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 116
Tutaj na forum jest dużo doświadczonych ogrodników. Poproszę więc o radę w kwestii ziemi. Tak, jak pisałam kiedyś na początku, na całym terenie pod ok. 40 cm warstwą ziemi jest glina. Wokół oczka wiem, że konieczna jest wymiana naprawdę sporej warstwy tak na szerokości jak i na głębokość. Moje pytanie jednak brzmi: na jaką głębokość wymienić podłoże na rabaty wkoło granic działki. Pod trawnik nie trzeba grubej warstwy ale pod nasadzenia wokół, w tym tuje, hortensje, trawyi inne już owszem. Będę w najbliższym czasie obsadzała jedną stronę działki po długości 50 m i jedną na szerokość 18,5 m obsadzała najprawdopodobniej tują AUREOSPICATA. Przy kopaniu rowu najlepiej byłoby go poszerzyć aby wymienić glinę na odpowienieą szerkość pod przyszłe rabaty Problem tkwi w głębokości.
____________________
Moje maleństwo ***Zaczynamyodpoczatku
kasiapelasia 17:50, 22 mar 2015


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 116
Mala_Mi napisał(a)
Kasiu, staw musisz obsadzić roślinami, bo woda szybko zrobi się zielona. Co będzie rosło w podłoży gliniastym i to w glinie tej nieurodzajnej??? Nie mam pojęcia.. ale woda bez roślin szybko zrobi się ulubionym miejscem Szreka. Popytaj Mariusza co poleca. To najlepszy fachowiec od roślin wodnych na forum http://www.ogrodowisko.pl/watek/-przyjazny-ogrod?page=



Aniu, napisałam do Mariusza, chociaż strasznie mi było wstyd po obejrzeniu Jego wspaniałego ogrodu. Normalnie szał ! D<iekuj Ci ya polecenie Jego wspaniaego wtku. Poydrawiam.
____________________
Moje maleństwo ***Zaczynamyodpoczatku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies