Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

ana_art 11:57, 12 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Co prawda przywitalam się już w projektach, ale nie wszyscy tam zaglądają. Więc witam serdecznie i na początku muszę przyznać że wpadłam... wpadłam jak śliwka w kompot. Trafiłam tu przez przypadek i od trzech dni w każdej wolnej chwili nic innego nie robie tylko przegladam, podziwiam, zachwycam się i próbuje jakoś ogarnąć to co zobaczyłam. Powiem Wam że to strasznie trudne, szczególnie dla kogoś kto jest zielony w temacie ogrody, a chciałby móc cieszyć oko ładnym ogródeczkiem. Byłam umówiona naprojekt z kobietą która prowadzi centrumogrodnicze i zajmuje się projektowaniem, nasadzeniami.... ale pomimo tego że się umówiła nie odezwała się... może i dobrze nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszło. Pomyślałam 'nie to nie' może dam radę.... Coś tam porobiłam i założenie miałam takie


w trakcie zrobiłam kilka zmian i wyszło mi cos takiego:





od strony sąsiada i tarasu





Wiedziałam że coś nie gra, pomijam że roślinki są malutkie. Nie mam pojecia jak łaczyć rośliny niskie-wysokie. Dostałam zalecenia od Danusi by wprowadzić trochę koloru kombinowałam na początek z tą rabata pomiędzy furtką a bramą i wyszło mi coś takiego:


Dodam że mieszkam na podlasiu okolice Łomży, ziemia V klasa, po deszczach woda szybką wsiąka. Z góry przepraszam za literówki ale pisząc karmie maego bąbla
Będę wdzieczna z pomoc i każdą sugestię
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
inya 12:03, 12 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 140
Czytając Twój wstęp miałam wrażenie, że czytam o sobie Uzależniona jestem a raptem tydzień temu zawitałam na ogrodowisku Wciąga niesłychanie Ale tak bardzo pozytywnie
Ale fajny plan już masz Ładnie sobie planujesz to wszystko.
Tam na tym wzniesieniu ten plac zabaw? Super, ja też muszę znaleźć miejsce na te zjeżdżalnie i piaskownice
____________________
Marta - mój Diamentowy ogród :)
ana_art 12:40, 12 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
pewnie że pozytywnie
Tylko szkoda że wiedzę mam taką małą ;( Ogólny zarys mam, tylko nie wiem jak to zagospodarować. A i w planie zaszły małe zmiany, na przeciwko tarasu chce zrobić źródelko z kulą,

a pomiedzy placem zabaw a altanką taki płyciutki stawik cos w stylu jak u Danusi. Działka ma spadek w lewą stronę więc z tyłu domu muszę mieć dwa poziomy. jeden na którym ma być plac zabaw już jest wytyczony.
Daliśmy palisadę i wyrównaliśmy,

na nastepnym poziomie (który nie wiem jak zorganizować)ma być altana w której można będzie skryć się przed słońcem a za nią drewniany domek gospodarczy:

____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 21:07, 12 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
czy kupujecie rośliny przez internet? W poniedziałek zamówiłam żurawki - 3 odmiany, i 2 rodzaje traw jestem ciekawa jakie będą. Niestety w mojej okolicy żórawki sa nie zdobycia. Dzisiaj pisałam kiedy zostaną wysłane i dostałam odpowiedź że na poczatku przyszłego tygodnia. Kurcze już się nie mogę doczekać.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Michael 21:16, 12 maj 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Łomża to niedaleko białego mieszkasz a często tam bywam .... widać świat jest mały.

Ogród bardzo ładnie zaczęty... nie ma się co przejmować niebawem już nie będziesz miała kłopotów. Tylko kłopot będziesz miała z czasem jak to wszystko poukładać w głowie... jak się wciągniesz... he he he
Ogrodowisko to taki zdrowy nałóg
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
ana_art 21:23, 12 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Fakt blisko, prawie wszystkie dzieci tam rodziłam. Jadąc z Wawy do Białego trzeba delikatnie zboczyć z trasy
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 08:56, 13 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
czy ktoś bardziej doświadczony moglby mi podpowiedzieć czy ta rabata jest ok? głównie chodzi mi czy nie zadużo tam roślin, czy będą współgrały?

____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 15:27, 13 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
zimno dzisiaj, ponuro, wieje, teraz zaczeło padać... byłam dzisiaj w szkółce i taki tego efekt:


80- bukszpanów
11- trzmielin
5-cyprysików
3-berberysy
miałam trochę rozweselić iglaki

wracając ze szkółki zajechałam jeszcze do centrum ogrodniczego i co tam zobaczyłam? TRAWY!! piękne zielono-czerwone, zielono-białe chyba z 10 odmian. Bylam w wielkim szoku bo wcześniej traw u nas na zadupiu nie widziałam. Muszę pojechać jeszcze raz bo się bym nie zabrała...
A jutro będę robiła bukszpanowe obwódki, mam nadzieję że mi wyjdą
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Michael 15:30, 13 maj 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
O matko kobitko ale poszalałaś z tymi zakupami ... aż nie mogę uwierzyć...
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
jotka 15:36, 13 maj 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Aniu, no i bardzo dobrze
Przynajmniej będzie widać jak wsadzisz
Ja jestem raczej detalistka, ale podoba mi się taki zakup prawie hurtowy
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies