Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Nerium - oleander

Pokaż wątki Pokaż posty

Nerium - oleander

arcobaleno 17:41, 09 sty 2013


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Haniu ja też bym jeszcze nie przycinała, tylko poczekała aż trochę podrośnie o obrywala listki - z tego co babcia mi mówila a ona już wiele takich drzewek wyhodowała
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Gabriela 19:42, 09 sty 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Haniu, jeżeli chcesz wyprowadzić oleandra na jeden pień, rób tak jak piszą dziewczyny i nie dopuszczaj do kwitnienia, wyłamuj pąki kwiatowe od razu jak się pojawią, bo kiedy oleander zakwita, pod kwiatami wypuszcza trzy pędy - łodygi, które dalej rosną, jak zakwitną, znowu każda wypuszcza po trzy pędy, itd.
Ja tnę mocno moje oleandry co dwa lata, lepiej się zagęszczają, prowadzę je w formie krzewów.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
arcobaleno 12:23, 14 sty 2013


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Mój trzymany w domu po jesiennym obcięciu wystartował już mocno, przestawiłam go pod widne okno - a niech se teraz rośnie
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Ewik 12:10, 25 sty 2014


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Moj oleander stojąc na dworzu miał sie super, po wniesienu do domu , niestety stoi w ciepłym ( piwnica bez okna) złapał "towarzystwo " chyba przędziorki - myje, pryskam , uzyłam pałeczek ze srodkiem ale pomaga to w małym stopniu - może cos poradzicie
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Gardenarium 12:20, 25 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zastosuj mocniejszy środek, popytaj o takie, które można w domu stosować.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ewik 12:26, 25 sty 2014


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Dziekuje , Można poprosic o jakies nazwy ? U nas zbyt duzego wyboru teraz nie ma , to bym przez net zamówiła .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Gardenarium 11:24, 26 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
https://www.google.pl/#q=preparat+prz%C4%99dziorkob%C3%B3jczy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ewik 11:29, 26 sty 2014


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
No tak ,..... ) Dziekuje ,
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Gardenarium 12:37, 30 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jest duży wybór a zimą najłatwiej znaleźć i zamówić w sklepie internetowym
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MoniqueLaPetite 14:24, 09 mar 2014


Dołączył: 23 lis 2012
Posty: 19
Mój oleander staje się trochę problematyczny. A dokładniej jeszcze jak stał na balkonie jakoś we wrześniu- październiku zaatakowały go tarczniki (tak mi się zdaje). Nic z tym nie zrobiłam, tylko jak już się zimno zrobiło wniosłam go na przezimowanie na klatkę tak jak w zeszłym roku. A teraz jak patrzę na niego to chyba więcej ma tych kropek i do tego te liście są jakieś takie brudne i dodatkowo jakaś wydzielina na nich taka lepka jest.
Za niedługo będę chciała go przyciąć, tylko teraz nie wiem czy najpierw go jakimś preparatem potraktować na te tarczniki ( o ile to tarczniki go zaatakowały) czy przetrzeć szmatką te liście ?
Dodatkowo olek wypuszcza nowe przyrosty i w zasadzie nie wiem czy te młode również mogę przyciąć aby taka ładna kopułka się zrobiła? No i proszę o wskazówkę o ile i jak właśnie przycinać olka.



____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies