Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Nerium - oleander

Pokaż wątki Pokaż posty

Nerium - oleander

Gardenarium 17:20, 09 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To typowa "przypadłość" wpisana w uprawę oleandra, czerwce czyli miseczniki lub tarczniki. Jak nie chcesz stosować chemii, zmywaj tarczki przy pomocy wacika zamoczonego w wodzie z odrobiną płynu do naczyń i denaturatu, Ale wg mnie chemia jest konieczna, tylko wystaw go na zewnątrz do oprysku.

Fastac 100EC, Provado Plus lub Decis 2.5EC

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MoniqueLaPetite 19:11, 09 mar 2014


Dołączył: 23 lis 2012
Posty: 19
Ogólne nie jestem zwolenniczką chemii ale wiem, że czasami jest niezbędna.
Czyli najpierw go opryskać czy obciąć? A jeśli obciąć to o ile go skrócić i kiedy to zrobić najlepiej?
____________________
Gardenarium 10:24, 10 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najpierw obciąć, o ile chcesz możesz nie obcinać i prowadzić na drzewko. Mnie się jego pokrój podoba i nie obcinałabym.

Potem opryskaj, a za kilka dni wacikiem zmyj tarczki, nie będą szpeciły, powtórz oprysk za 2 tygodnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MoniqueLaPetite 22:19, 12 mar 2014


Dołączył: 23 lis 2012
Posty: 19
Danusiu mnie się on również podoba.... tylko miejsca na na moim balkonie brak na tak dużego olka, dlatego chcę go trochę podciąć. Drzewko z niego będzie tylko z mniejsza koroną
A powiedz mi czy te młode przyrosty również mogę podciąć?
Czyli w weekend olek będzie mieć "nową fryzurkę"
____________________
Gardenarium 23:46, 14 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wyrównaj koronę, jak trzeba to obetnij. Nieważne czy młode czy stare, korona ma być równa
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
arcobaleno 13:02, 16 mar 2014


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Moniq - nastaw się tylko, ze może nie zdąży zakwitnąc w tym roku - najlepiej ciąc jesienią albo bardzo wczesną wiosną (chociaż jeszcze mamy w sumię tę wczesną wiosnę ) ja swoje też cięłam na wiosnę przed wystawieniem z piwnicy, ale wtedy ociągały się z kwitnieniem i wczesną jesienią dopiero kwitły..

Ja swojego wielkoluda nie cięłam w tym roku - zobaczymy czy rozwinie te pąki co ma na gałązkach..no ale na jesień to już cięcie murowane niestety bo do piwnicy się nie miesci (niski sufit) i w ogóle coraz większy jest a to przecież kłopotliwe z zimowaniem..muszę go też na pewno przesadzic zaraz w większą donice - w przyszły weekend planuję wystawic go na powietrze

Mam kilka oleandrów - nigdy tfu tfuuuuuu nie miałam żadnego badziewia na nich :/
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
bendzi4 13:58, 17 mar 2014


Dołączył: 22 kwi 2012
Posty: 37
Witam
Ja takze mam oleandra. Kupilam go rok temu w markecie i pieknie mi zakwitl poznym latem
Cala zime stoi w półswietle i na dzien dzisiejszy wyglada tak. Ma na koncach łodygi na ktorych byly kwiaty i teraz nie wiem co z nim zrobic. Czy obciac mu te lodygi czy zostawic Bo chce zeby zakwitl w tym roku
____________________
bendzi4 14:01, 17 mar 2014


Dołączył: 22 kwi 2012
Posty: 37

A to inny ale tez wyglada tak samo
____________________
bendzi4 14:07, 17 mar 2014


Dołączył: 22 kwi 2012
Posty: 37
Czy te stare lodygi mozna wyłamać bo one w ogóle nie puszczaja?
____________________
Gardenarium 09:13, 18 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To chyba pozostałości kwiatostanów, często oleander kwitnie na tym ponownie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies