Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jest, a jakby go nie było

Pokaż wątki Pokaż posty

Jest, a jakby go nie było

joanka 12:49, 05 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61
Kasia zasugerowała, aby ten "piękny" trójkącik, w którym znajduje się pigwa i kamień przekształcić na rabatkę. Tylko z tym miejscem mam mały problem. Otóż tam wogóle nie dociera słońce, ani grama, ani tyć tyć. Jest tak osłonięte przez rosnące drzewa i budynki sąsiadów, że nie ma szans na bezpośrednie światło. No i w związku z tym jest to bardzo wilgotne miejsce o kwasnym podłożu (króluje mech).
Powiedźcie mi, co w takich warunkach może roznąć i ładnie komponowałoby się na tej rabacie?
____________________
Ogródek Joanki
Kacha123 13:49, 05 mar 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Rododendrony, funkie, runianka, tawułki, limonkowe żurawki, cis, trawki (będą mniejsze i słabiej kwitną). Tyle mojej mądrości, pewnie bardziej doświadczeni dodadzą więcej.
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Malgosik 14:26, 05 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
rododendrony w całkowitym cieniu będą słabiej kwitnąć, choć to faktycznie rośliny cienia, wiem że turzyce z białym paskiem potrzebują cienia, ale czy całkowitego to nie wiem
turzyca elata aurea ładna żółta, rozświetli
do tawułek dodałabym że chodzi o Tawułki Arendsa
paprocie
brunnera
goryczka zdaje się że do cienia
____________________
Ogród na glinie
joanka 15:21, 05 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61
dziękuję Kasiu i Małgosiu za podpowiedz. Mam tam pigwę, zostawić ją?
____________________
Ogródek Joanki
joanka 15:30, 05 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61
a jeszcze taki mam widok z okna w kuchni. Patrzę na niego kilkanaście jak nie więcej razy w ciągu dnia i szlag mnie trafia.



muszę to miejsce jakoś rozświetlić i może z lekka przysłonić widok. Wiem, że domu sąsiadów całkowicie nie zasłonię, ale będę potrzyła na mój ogródek i z pewnością będzie mi lepiej. Może w przerwy tuji wrzucić tuwałki albo żurawki? a może na środku też jakąś rabatę zrobić?
____________________
Ogródek Joanki
Kacha123 15:52, 05 mar 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Między tuje, nieco przed miskant morning light lub variegatus i niższe piętro się prosi.
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Malgosik 16:19, 05 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
ja bym tam też poszerzyła ta rabatę począwszy od świerka
to znaczy chyba bym zostawiła prostokątny trawnik wzdłuż ścieżki, a z reszty utworzyła rabatę włącznie z tujami
ale nie mam teraz chwili by narysować co mam na myśli, może później
____________________
Ogród na glinie
Karol99 16:25, 05 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Na pewno przydały by się jakieś krzewy rozświetlające, trawki, żurawki też byłyby dobre. A no i hortensje bukietowe.

Widzę, że podpis nie działa, na końcu musi być [/url]
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
joanka 18:07, 05 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61
Dziękuję Karol, podpis już działa
____________________
Ogródek Joanki
joanka 18:09, 05 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61
Moi drodzy, wszelkie sugestie i uwagi są bardzo mile widziane, naprawdę.
Małgosiu, w tym miejscu nie mam prostokątnego trawnika, no chyba że te trójkąty sugerujesz, żeby poprzecinać i zrobić prostokąt?
____________________
Ogródek Joanki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies