Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jest, a jakby go nie było

Pokaż wątki Pokaż posty

Jest, a jakby go nie było

joanka 09:30, 06 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61
Dziękuję Małgosiu za wizualizację, muszę jeszcze po nazwach, które opisałaś, pooglądać jak te roślinki wyglądają. Naprawdę popczątkująca ze mnie ogrodniczka
____________________
Ogródek Joanki
joanka 09:39, 06 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61
Ana-art, bardzo dziękuję, że wpadłaś Już Ci pisałam, ale jeszcze raz powtórzę: twój ogród jest niesamowity i z tym guru to nie przesadziłam, nic a nic

Jak maluch pójdzie spać, to wyskoczę zrobić dokładniejsze zdjęcia części, która miałaby być rekreacyjna i zrobię również pomiary.

Pigwa owocuje, ale to są bardzo maleńkie pigwunie, też pstryknę zdjęcia.

Składowisko drewna na pewno przysłonię.

Jeżeli chodzi o wątpliwej jakości widok z kuchni, to tam przy tujach jest trochę słońca, ale tak od godziny 16-17, wcześniej dom sąsiada przysłania
____________________
Ogródek Joanki
joanka 09:45, 06 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61
Kiedyś miałam ładniejsze tuje zasadzone na przeciw okna w kuchni, takie większe i bardziej rozłożyste, ale mi je w nocy wykopali. Te są zwykłe smaragdy z obi
____________________
Ogródek Joanki
joanka 14:13, 06 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61
Poniżej jest narysowana część ogrodu, którą chciałabym przeznaczyć na rekreację. Super byłoby, gdyby dało się jakoś odgrodzić ją od chodnika i ulicy. Również fajnie by było, gdyby dało się zorganizować strefę ze stolikiem i krzesłami, może grilem (gdzieś niedaleko tarasu)hmmm takie to moje marzenie Wiem, że jest mało miejsca, ale pomarzyć zawsze można

Najpierw wersja papierowa:



Teraz trochę zdjęć dla zobrazowania miejsca:







____________________
Ogródek Joanki
joanka 14:19, 06 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61
A taki mam widok jak usiądę na tarasie:





____________________
Ogródek Joanki
joanka 14:26, 06 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61
Tak myślałam, aby ten zakątek przeznaczyć na rabatkę wrzosową:




To drzewko, to przycięta śliwa
____________________
Ogródek Joanki
joanka 14:35, 06 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61
Natomiast drugą rabatkę, taką bardziej zasłaniającą, chciałabym jakoś wyznaczyć w tym miejscu:



w połączeniu z miejscem przy drzwiach wejściowych:



Tylko to miejsce przed drzwiami jest częściowo zadaszone, a tam gdzie słupek i rynna niestety sporo jest betonu i to tak dosyć wysoko.
____________________
Ogródek Joanki
joanka 17:27, 07 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61
To jest moje pierwsze przyłożenie się do rabatki, która jest na przeciwko mojego okna w kuchni. Czy to jest dobry pomysł? Jak sądzicie?



____________________
Ogródek Joanki
ana_art 18:18, 07 mar 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
widzę że Cię ciągnie do hortensji i traw. Mówiłaś że widzisz to miejsce z okna w kuchni
nie wiem co Ty na to,

od lewej
hortensje (sadzone co 70cm stworzą ścianę) pod nimi (te żółte) żurawki
dalej wzdłuż thuj miskanty (sadzone co 1 metr stworzą ścianę)
przed miskantami trzy trzmieliny na pniu (jedna będzie kiepsko wyglądać) , przed nimi (ta ciemna zieleń) bergenie, różowe to jakieś żurawki, a to dwukolorowe koło świerku to hosty i paprocie
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 18:37, 07 mar 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
a koło tarasu może coś w tym stylu???


to zielone z kropkami to hortensje np vanilla fraise. można byłoby przed nimi coś dać jeszcze jako niższe piętro
żywopłot np z grabów bo szybko rośnie, a wysłoni od ulicy część wypoczynkową. Tą jodłę bym wycieła
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies