Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jest, a jakby go nie było

Pokaż wątki Pokaż posty

Jest, a jakby go nie było

joanka 22:32, 07 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61
ana_art napisał(a)
widzę że Cię ciągnie do hortensji i traw. Mówiłaś że widzisz to miejsce z okna w kuchni
nie wiem co Ty na to,

od lewej
hortensje (sadzone co 70cm stworzą ścianę) pod nimi (te żółte) żurawki
dalej wzdłuż thuj miskanty (sadzone co 1 metr stworzą ścianę)
przed miskantami trzy trzmieliny na pniu (jedna będzie kiepsko wyglądać), przed nimi (ta ciemna zieleń) bergenie, różowe to jakieś żurawki, a to dwukolorowe koło świerku to hosty i paprocie


Ana, pięknie Od jakiegoś czasu siedzę i się temu przyglądam, naprawdę fajnie to moze wyglądać Jestem bardzo niedoświadczona jeżeli chodzi o roślinki i dla mnie to jest wielkie WOW
____________________
Ogródek Joanki
joanka 22:38, 07 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61
ana_art napisał(a)
a koło tarasu może coś w tym stylu???


to zielone z kropkami to hortensje np vanilla fraise. można byłoby przed nimi coś dać jeszcze jako niższe piętro
żywopłot np z grabów bo szybko rośnie, a wysłoni od ulicy część wypoczynkową. Tą jodłę bym wycieła


Długo myślałam, jak się odgrodzić i zrobić bardziej przytulne miejsce dla rodzinki. Powiem szczerze, ze kombinowałam jak koń pod górkę, a ty zaproponowałaś coś prostego, bardzo oczywistego, że też sama na to nie wpadłam Mój m kręci nosem na zmiany w ogrodzie, ale ja się uparłam.
Ana, co to jest różanka?
____________________
Ogródek Joanki
joanka 11:17, 17 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61
Wracam do mojego ogródka po pewnych zawirowaniach i totalnym braku czasu. Przyznam, że ciężko połączyć etat i wychowanie 4 dzieci, które na czas pracy zawożę do żłobka, przedszkola i szkoły. Ale idą dłuższe dni i energii pewnie będzie więcej
Cały czas myślę o tym moim ogródku. Ana-art pięknie pokazała mi, co mogłoby znaleźć się po stronie północnej ogrodu, teraz muszę pomyśleć o małym skrawku po drugiej stronie ścieżki, żeby to jakoś wyglądało i współgrało z drugą częścią.
____________________
Ogródek Joanki
joanka 11:21, 17 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61
Tą pigwę chyba na razie zostawię, tylko ładnie ją przytnę.

____________________
Ogródek Joanki
joanka 11:28, 17 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61
W tym trójkąciku jest jeszcze taki problem, że jest lekki spadek w kierunku gazonów, no i mam tam deficyt światła .
____________________
Ogródek Joanki
joanka 11:35, 17 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61
No i ten pasek pod samymi oknami w kuchni



ach te dylematy
____________________
Ogródek Joanki
joanka 10:15, 18 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61


tak sobie patrzę teraz na ten rysunek i może zamienię stipy z czerwonymi żurawkami, a berberys w zielonym kolorze
____________________
Ogródek Joanki
ana_art 10:34, 18 mar 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
jesli jest cieniście to hosty wszelkiej maści (są od gigatycznych do miniaturowych), bergenie, paprocie, miodunka, żółte żurawki. Nie wiem czy dawałabym jeszcze drzewo które dodatkowo zacieni, raczej rh które będą zdobiły, nie zacienią dodatkowo koroną.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 10:35, 18 mar 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
a jakie tam są wymiary?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
joanka 10:41, 18 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61
chyba trochę lepiej:

____________________
Ogródek Joanki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies