Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jest, a jakby go nie było

Pokaż wątki Pokaż posty

Jest, a jakby go nie było

agata19762 18:52, 05 mar 2015


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
koniecznie popracuj nad tym miejscem...
ja mam przed oknem różankę, uwielbiam ten widok
zobacz to usunę te fotki



____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
joanka 19:13, 05 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61
Agata, naprawdę prześliczna. Ech, normalnie się rozmażyłam, cudny byłby widok gdyby to moje miejsce było bardziej nasłonecznione, ale u Ciebie rewelka.
Muszę jeszcze pomyśleć co z tym fantem zrobić, dziękuję za inspiracje i utwierdzenie mnie w przekonaniu, że powinnam szukać dalej.
____________________
Ogródek Joanki
agata19762 19:38, 05 mar 2015


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
joanka napisał(a)
Agata, naprawdę prześliczna. Ech, normalnie się rozmażyłam, cudny byłby widok gdyby to moje miejsce było bardziej nasłonecznione, ale u Ciebie rewelka.
Muszę jeszcze pomyśleć co z tym fantem zrobić, dziękuję za inspiracje i utwierdzenie mnie w przekonaniu, że powinnam szukać dalej.


głowa do góry to jest od północnej strony
słońce też tu dociera ...co widać na fotkach

powodzenia !!!!!!!!!!!
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
beata_m 19:41, 05 mar 2015


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
ja ma to samo, na razie przed moim oknem w kuchni jest wielkie nic ale już jak zerkam to widzę wiśnie niech tylko szkółki otworzą wreszcie, a miskanty hortensje, żurawki - po paru miesiącach pobytu na O. jak popatrzyłam na Twoje tuje od razu to samo mi się nasunęło
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
malgorzata_s 20:23, 05 mar 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Chociaż sama jestem zielona i jeszcze nie za dużo wiem, to ten "kawałek" twojego ogrodu mnie zauroczył swoją przytulnością i wymyśliłam coś takiego.

Pod oknami domu paprocie, są piękne odmiany jak:

WIETLICA JAPOŃSKA 'URSULA'S RED' ATHYRIUM NIPPONICUM, ATHYRIUM BURGUNDY LACE, czy w pomarańczu DRYOPTERIS LEPIDOPODA
przed nimi rododentrony małe kompaktowe rosnące w zielono-żółtej trzmielinie fortunei GOLD
po drugiej stronie ścieżki podobnie trzmielina + mini rododendrony a przed samymi tujami oczywiście hortensje. Przy świerkach ponownie rododendrony ale już wysokie odmiany.


____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
ana_art 20:43, 05 mar 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
joanka napisał(a)
koło tych gazonów jest zjazd do garażu

może jeszcze 2 zdjęcia tej strony.
a po drugiej stronie zjazdu do garażu jest tak:



za płotem sąsiad ma skład drewna

cześć tutaj aż się prosi zasłonić siatkę by widoki z za płocia nie przytłaczały waszego ogrodu. Myślę, że można byłoby dać takie panele drewniane, lepsze to niz takie zapożyczone krajobrazy
idę czytać dalej
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 20:48, 05 mar 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
joanka napisał(a)
A teraz przeciwna strona południowo - wschodnia. Bardzo chciałabym mieć tutaj miejsce rekreacji dla całej mojej 6 - cio osobowej rodzinki. Wbrew obecnym trendom mam czwórkę dzieci: 3 dziewczynki i na koniec 1-rocznego rodzynka
Czciałabym, aby to miejsce było choć troszeczkę bardziej osłonięte od gapiów z ulicy i sąsiadów.
Kolejnymi zdjęciami przesuwam się w prawo (mało miejsca, dlatego tak musiałam podzielić):






tutaj po lewej jest podjazd i brama? tak? a po prawej chcecie zorganizowac jakąś przestrzeń 'biesiadną' ? stół, krzesła, czy jakaś ławeczka? a i jakie to ma wymiary?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 20:51, 05 mar 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
joanka napisał(a)
a teraz kawałek od strony wschodniej z moim nieszczęsnym orzechem włoskim:





ale nie wiem, czy z tej strony uda się cokolwiek zrobić, bo dowiedziałam się od mojego osobistego guru-ogrodnictwa ana-art że to drzewo wysysa wszelkie soki z okolicznych roślinek

z tym guru to dałaś po bandzie
jaki masz piękny żywopłocik bukszpanowy
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 20:57, 05 mar 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
joanka napisał(a)
dziękuję Kasiu i Małgosiu za podpowiedz. Mam tam pigwę, zostawić ją?
a pigwa tam owocuje, ma owoce? czyli aż tak ciemno nie jest chyba
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 20:59, 05 mar 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
joanka napisał(a)
a jeszcze taki mam widok z okna w kuchni. Patrzę na niego kilkanaście jak nie więcej razy w ciągu dnia i szlag mnie trafia.



muszę to miejsce jakoś rozświetlić i może z lekka przysłonić widok. Wiem, że domu sąsiadów całkowicie nie zasłonię, ale będę potrzyła na mój ogródek i z pewnością będzie mi lepiej. Może w przerwy tuji wrzucić tuwałki albo żurawki? a może na środku też jakąś rabatę zrobić?
jakie warunki świetlne tu masz? cień jeśli dobrze zrozumiałam? jeśli tak to od której do której.
Tuje szybko pójdą w górę, zobaczysz
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies