Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Typografia ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Typografia ogrodu

nawigatorka 22:21, 06 mar 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Witam Was serdecznie w progach mojego ogrodu.
Po długich zmaganiach z samą sobą (i namowach mojego M) postanowiłam podzielic się z Wami moją przestrzenią ogrodową. Czy to jest już ogród - raczej nie, ale myślę, że zgodzili się ze mną, iż w pasji do ogrodów liczy się nie tylko posiadanie go i jego pielęgnacja ale sam proces powstawania-tworzenia a tego jeszcze dużo przede mną

Jestem bierna uczestniczka forum od ponad trzech lat - odwiedzam Wasze ogrody praktycznie każdego dnia. Tu szukałam odpowiedzi na pytania, wiedzy, inspiracji... A na Ogrodowisku tego nie brakuje. Mam nadzieje dalej cieszyć się Waszym towarzystwem i Waszymi ogrodami i liczę tez na to że rozgościcie się u mnie do czego zapraszam.

A teraz mała laudacja (wymieniłem tylko niektórych, choć powinna wielu).

Ogrodnikiem zostałam mimo woli, tak zwyczajnie pojawiło się w mojej głowie marzenie. Na szczęście (bo byłam w tej materii zielona) Znalazłam TO MIEJSCE i TYCH LUDZI, dzięki którym już na początku dowiedziałam się że, jestem dopiero na etapie, którego nie można nazwać jeszcze przedwiośniem. Odkryłam,że nie warto być ogrodowa kokoszka i że mój ogród nie będzie tylko bukszpanowych (choć bukszpanów już u mnie nie brakuje). Już wiem, że radość daje to co robione od początku własnymi rękami. Dzięki temu - choć nadal jestem mała ogrodniczka w dużym ogrodzie - nie tylko marzę ale i wierzę, że mogę wygrać nierówna walkę z uporem bo to moje miejsce na ziemi.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
MarekW 22:32, 06 mar 2015


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Witaj, fajnie że się ujawniłaś, pokazuj zdjęcia swojego kawałka raju. Czekamy i znajdziesz kolejne inspiracje z pewnością.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
nawigatorka 22:36, 06 mar 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Mój ogród powstaje na działce, która ma trochę ponad 3 tys mk. W 2011 roku powstał jedynie warzywniku, który w tym sezonie ulegnie całkowitemu przebudowany. Cześć ozdobna powstaje praktycznie od 2 lat. Staramy się (ja i mój M) by ogród miał charakter nowoczesny, z ograniczoną ilością gatunków. Działka jest spora zatem projektujemy (duże słowo) ją poszczególnymi rabatami. A teren nie jest łatwy bo ma 4 metrowy spadek, dom postawiony jest sporo ponad pierwotnym poziomem gruntu i dodatkowo nie mało u tu zafalowań terenu - można to nazwać wyzwaniem A teraz trochę pisma obrazkowego z poprzednich sezonów.


____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 22:38, 06 mar 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
MarekW 22:39, 06 mar 2015


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Cóż za skromność zdjęcia piękne i widać przemyślane kompozycje, działka fajna i duża więc można poszaleć. Pokazuj więcej
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
nawigatorka 22:45, 06 mar 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 22:48, 06 mar 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 22:50, 06 mar 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 22:53, 06 mar 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 22:56, 06 mar 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
A teraz tylko dla tych o mocnych nerwach - wspomnienie z nie tak dalekiej przeszłości...

____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies