Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Typografia ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Typografia ogrodu

lindsay80 13:31, 21 wrz 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
ale ciekawy ten ostatni Twój wpis - jak robisz tą domową przyprawę?
Buraczki z olejem robisz, kurde za dużo mam wszystkiego i może coś bym przerobiła też.

____________________
Tu ma być ogród :)
nawigatorka 14:15, 21 wrz 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
lindsay80 napisał(a)
ja na taką niską obwódkę Hoseri wybrałam - z opisu wydawał mi się najciekawszy do takich celów.
musze zapisać bo nie wiadomo kiedy trzebabedzie Bukszpany na nie wymienić. U mnie grzyb znów zaatakowal
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 14:18, 21 wrz 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
lindsay80 napisał(a)
ale ciekawy ten ostatni Twój wpis - jak robisz tą domową przyprawę?
Buraczki z olejem robisz, kurde za dużo mam wszystkiego i może coś bym przerobiła też.

ostatnio więcej zup gotuje stad ten pomysł. Włoszczyznę (9 marchewek, 6 pietruszek, 3 selery, 3 pory, liscie selera pietruszki i lubczyk plus 3 cebule) podarłam na grubych oczkach i suszyłam na papierze w piekarniku- grzanie góra i dół, 80 stopni i uchylone lekko drzwiczki. Trwało to kilka godzin. Ale za to zero sili a nie min 50 procent jak w gotowanych.
Buraczki robię tartę - najpierw zawijam każdy w filie aluminiowa i pieke w piekarniku. Nie tracą koloru smaku i witamin. Obieram, trę, doprawiam i w słoiki.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Luki 19:44, 21 wrz 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
U siostry rosną Farmeny, w tym roku były mocno przyciętę wiosną do zagęszczenia, ale najdłuższe przyrosty miały z 15cm. Rosną dopiero od sierpnia zeszłego roku, więc dopiero w kolejnym sezonie będzie można coś powiedzieć, ale u Gośki malkulowej fajne skarpety tworzą
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
babka 20:12, 21 wrz 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
nawigatorka napisał(a)
ostatnio więcej zup gotuje stad ten pomysł. Włoszczyznę (9 marchewek, 6 pietruszek, 3 selery, 3 pory, liscie selera pietruszki i lubczyk plus 3 cebule) podarłam na grubych oczkach i suszyłam na papierze w piekarniku- grzanie góra i dół, 80 stopni i uchylone lekko drzwiczki. Trwało to kilka godzin. Ale za to zero sili a nie min 50 procent jak w gotowanych.
Buraczki robię tartę - najpierw zawijam każdy w filie aluminiowa i pieke w piekarniku. Nie tracą koloru smaku i witamin. Obieram, trę, doprawiam i w słoiki.

Asia jak doprawiasz buraczki ? Ja zrobiłam z kwaskiem cytrynowym i cukrem ale ciut mi ten kwasek w zaprawie przeszkadza. Octu unikam. Masz inny sposób?
Też piekę w piekarniku, świetnie smakują takie prażone.
A ten mix suszu jak wykorzystujesz, tak po prostu do bulionu wrzucasz ?
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
nawigatorka 20:24, 21 wrz 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Luki napisał(a)
U siostry rosną Farmeny, w tym roku były mocno przyciętę wiosną do zagęszczenia, ale najdłuższe przyrosty miały z 15cm. Rosną dopiero od sierpnia zeszłego roku, więc dopiero w kolejnym sezonie będzie można coś powiedzieć, ale u Gośki malkulowej fajne skarpety tworzą
tę nazwę już zakodowalam a trudno je dostać bo jakoś dotąd nie rzuciły mi sie w oczy
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 20:26, 21 wrz 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
babka napisał(a)

Asia jak doprawiasz buraczki ? Ja zrobiłam z kwaskiem cytrynowym i cukrem ale ciut mi ten kwasek w zaprawie przeszkadza. Octu unikam. Masz inny sposób?
Też piekę w piekarniku, świetnie smakują takie prażone.
A ten mix suszu jak wykorzystujesz, tak po prostu do bulionu wrzucasz ?
ja unikam cukru więc u mnie sól, pieprz, ocet i kminek. może zastąp ocet cytryną.
o suszu wypowiem się za jakiś cxzas bo dopiero użyłam go kilka razy ale włoście ma wystepować w roli "vegety" której nigdy nie używałam z uwagi na sól właśnie
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Johanka77 20:34, 21 wrz 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
nawigatorka napisał(a)
Ostatnie dni u nas bardzo gospodarcze. Robią sie ostatnie nalewki, zasuszoną fura mięty, trzy zestawy włoszczyzny wysuszone i zmielenie na domowa przyprawę, zasuszone 5 litrów grzybów i kilka pojemników zamrożonych ma świeżo, wczoraj przerobulam 20 kg buraczków a dzis cd dzisiejsze znaleziska
Pozdrawiam słonecznie




Gospocha z Ciebie!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Luki 21:13, 21 wrz 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
W Pisarzowicach na śląsku jest producent, więc u nas łatwo z dostępnością.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
nawigatorka 22:12, 21 wrz 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Johanka77 napisał(a)



Gospocha z Ciebie!
wiadomo i to całkiem niezła
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies