Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na piasku i z wielkim murem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na piasku i z wielkim murem

daszum 22:28, 26 lip 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4390
Alicjo, ależ masz wszelkiego dobra
Ja narzekam, że u mnie jest za gęsto, ale u Ciebie to prawdziwy tłok.
Bardzo fajnie prezentują się szersze kadry ogrodu

Teraz słów kilka odnośnie gaury. Mam ją dopiero drugi sezon (tylko białą). Nasion nie widziałam, myślę że tworzą się od razu po przekwitnięciu pojedynczego kwiatu i zaraz się wysypują. Postaram się pamiętać i na wiosnę przyślę Ci młode sadzonki bo jest ich mnóstwo.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Mirka 23:05, 26 lip 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Alicja169 napisał(a)


Jakże robić kanciki jak rośliny "wylewają się" z rabat?
Mam rabaty otoczone różnego rodzaju ogranicznikami, ale i tak ich nie widać z powodu obfitości roślin.
Tak więc Mirko po pierwsze nie jesteś sama, jest nas wiele, po drugie ogrody formalne to nie moja bajka. Mam ogród jaki mam, bez reguł i bez stylu i jest mi z tym dobrze

Alicja jak dobrze że tak piszesz bo myślałam że się nie umiem przystosować do trędów
Uwielbiam ogrody naturalne taki sama też tworze .
Dobrego wieczoru
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Alicja169 21:53, 30 lip 2022


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Martka napisał(a)
Alicjo, miałam to szczęście widzieć Twój ogród na żywo. Nijak nie da się pokazać ścieżek na zdjęciach. To są raczej tajemne przejścia pomiędzy obfitością. Kwiecia, drzew i krzewów. Od zakątka do zakątka. Można się całkowicie zagubić w tej mieszance zieleni, kolorów i aromatów. I być szczęśliwym.
Cieszę się, że wstawiłaś zdjęcia. Podziwiam rabatę daliową, wygląda na bardzo zgraną. Rozumiem też z drugiej strony, że nam ogrodniczkom z łatwością przychodzą do głowy nowe koncepcje, za którymi ogród nie nadąża
Alicjo, dobrego czasu w ogrodzie życzę i ciepłe pozdrowienia zostawiam.
Jaka ulga, że popadało!


Martuś - dzięki, że znalazłaś czas aby do mnie zajrzeć Podglądam nieustannie Twoje "supermoce" w tworzeniu własnego zielonego azylu jak też rozległe (już nie nadążam)wojaże, te rzeczywiste i te wirtualne po ogrodach jak i piękne reportaże fotograficzne z ciekawymi ujęciami.
Trochę już - jako pani "nieco"? starsza, nie mam tyle energii, ale ciągle próbuję utrzymać się w tzw. trendzie
Teraz jest pora hortensji bukietowych, lubię tę porę w ogrodzie. Zapraszam! Masz przecież bezterminową wejściówkę!!
Dzięki za pozdrowienia (ciepłe!) i ja odwzajemniam życzenia zdrówka - resztę załatwiaj sobie sama
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 21:59, 30 lip 2022


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
daszum napisał(a)
Alicjo, ależ masz wszelkiego dobra
Ja narzekam, że u mnie jest za gęsto, ale u Ciebie to prawdziwy tłok.
Bardzo fajnie prezentują się szersze kadry ogrodu

Teraz słów kilka odnośnie gaury. Mam ją dopiero drugi sezon (tylko białą). Nasion nie widziałam, myślę że tworzą się od razu po przekwitnięciu pojedynczego kwiatu i zaraz się wysypują. Postaram się pamiętać i na wiosnę przyślę Ci młode sadzonki bo jest ich mnóstwo.


Danusiu, to prawda, że wiele/wielu z nas popełnia ten błąd nowicjusza, sadząc za gęsto, bez rozeznania jak roślina będzie wyglądać za kilka lat. Tak właśnie jest u mnie. Teraz po 5 latach wiecznie rozgęszczam rabaty, gdyż rośliny się zagłuszają , a w konsekwencji marnieją. Ta nieustanna praca ogrodnika jest nie do przerobienia!
Dziękuję za deklaracje w sprawie sadzonek, jak się uda będę bardzo wdzięczna
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 22:04, 30 lip 2022


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Mirka napisał(a)

Alicja jak dobrze że tak piszesz bo myślałam że się nie umiem przystosować do trędów
Uwielbiam ogrody naturalne taki sama też tworze .
Dobrego wieczoru


Mirko, wiesz.. trendy tak jak i zasady trzeba, warto znać, ale to nie znaczy, że trzeba je rygorystycznie stosować. I tego się będziemy trzymać, ok?
I znów kolejny wieczór, ale u mnie popadało i to ostro, nie było podlewania.
Tak więc - dobrego wieczoru Mirko!
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 14:24, 18 wrz 2022


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Cały sierpień wypadł z "pamiętnika ogrodowego"
Teraz trochę zaległości. Dwa niezawodne akcenty z tarasu



____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies