Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na piasku i z wielkim murem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na piasku i z wielkim murem

Alicja169 19:14, 26 lip 2022


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105


____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 19:21, 26 lip 2022


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105

Ta lilia pachnie obłędnie, teraz po deszczu zapach w całym ogrodzie, to chyba lilia św. Józefa?


pojawiają się świeczki świecznicy czyli Cimicifugi. Czekam na jej kwiat i ciekawy zapach. Ja go lubię, choć niektórzy mówią, że śmierdzi
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 19:25, 26 lip 2022


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105

Na rabacie tzw. daliowej zrobił się miszmasz. W przyszłym sezonie będzie zmiana, ale jeszcze nie wiem jaka. Chciałabym przenieść krzaki winogron, nie wiem czy to się uda. Myślę...

____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 19:31, 26 lip 2022


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105

A propos ścieżek, których nie ma: przeszkadza mi kilka dwumetrowych drzew choiny kanadyjskiej, wykopać? wyciąć? może przyciąć na 1 metr? Tu też myślę
Kilka bez należytej wiedzy o projektowaniu, posadzonych roślin/krzewów/drzewek powoduje, że nie mam dobrej perspektywy na cały ogród. Chciałabym to zrobić inaczej ale brakuje - no właśnie..brakuje wiedzy.
Danusiu pomóż
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Mirka 20:11, 26 lip 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Alicja169 napisał(a)


Alicjo jak spojrzałam na to zdjęcie od razu lepiej się poczułam . Po pierwsze piękny busz a po drugie bez kancików Nie mam ich zrobionych i tak przeżywam . Extra że nie jestem sama
Pozdrawiam
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Alicja169 21:00, 26 lip 2022


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Mirka napisał(a)


Jakże robić kanciki jak rośliny "wylewają się" z rabat?
Mam rabaty otoczone różnego rodzaju ogranicznikami, ale i tak ich nie widać z powodu obfitości roślin.
Tak więc Mirko po pierwsze nie jesteś sama, jest nas wiele, po drugie ogrody formalne to nie moja bajka. Mam ogród jaki mam, bez reguł i bez stylu i jest mi z tym dobrze
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alija 21:15, 26 lip 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8719
Alicja169 napisał(a)




Mirka wspomina ściżki, ale w moim ogrodzie praktycznie nie ma ścieżek, są tylko w okolicy dojść do domu. Ale jeśli miała być perspektywa, to jako tako pokazałam, bo perspektywa u mnie też jest nie łatwa do pokazania.


Alicjo, piękne widoki, bujnie, zielono, kwieciście, bardzo mi się podoba.
W moim ogrodzie nie ma kancików, bardzo je lubię oglądać u innych, ale u mnie to się nie da zrealizować.
Z perspektywą u mnie kiesko. Też myślę, żeby trochę zacząć ograniczać.
Myślę jednak, ze ogród powinien nam dawać przyjemność, niezależnie jaki jest, a nie stres spowodowany każdym pojawiającym się chwaścikiem, czy brakiem kancików.
Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alicja169 21:22, 26 lip 2022


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Alija napisał(a)


Alicjo, piękne widoki, bujnie, zielono, kwieciście, bardzo mi się podoba.
W moim ogrodzie nie ma kancików, bardzo je lubię oglądać u innych, ale u mnie to się nie da zrealizować.
Z perspektywą u mnie kiesko. Też myślę, żeby trochę zacząć ograniczać.
Myślę jednak, ze ogród powinien nam dawać przyjemność, niezależnie jaki jest, a nie stres spowodowany każdym pojawiającym się chwaścikiem, czy brakiem kancików.
Pozdrawiam.


Alicjo, tak, tak i jeszcze raz tak!
Serdeczności
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Martka 21:47, 26 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Alicjo, miałam to szczęście widzieć Twój ogród na żywo. Nijak nie da się pokazać ścieżek na zdjęciach. To są raczej tajemne przejścia pomiędzy obfitością. Kwiecia, drzew i krzewów. Od zakątka do zakątka. Można się całkowicie zagubić w tej mieszance zieleni, kolorów i aromatów. I być szczęśliwym.
Cieszę się, że wstawiłaś zdjęcia. Podziwiam rabatę daliową, wygląda na bardzo zgraną. Rozumiem też z drugiej strony, że nam ogrodniczkom z łatwością przychodzą do głowy nowe koncepcje, za którymi ogród nie nadąża
Alicjo, dobrego czasu w ogrodzie życzę i ciepłe pozdrowienia zostawiam.
Jaka ulga, że popadało!
Roocika 22:13, 26 lip 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Nie wiem czy "straszny" ten busz, mnie się podoba, na zdjęciach fajnie wygląda, jednak rozumiem chęci zmian.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies