Strona główna Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt Dni otwarte

Pokaż wątki Pokaż posty

Książki o ziołach polskich, zielarstwie

ogrodnikwios...

Dodany 10:07, 09 kwi 2015
Cześć

Polećcie książki o ziołach polskich, zielarstwie - te z PRL, stare i te najbardziej znane

potrzebuję książek o zielarstwie, jednak nie "byle jakich" ale konkretnych. Polskie zioła, mogą to być bardzo stare książki, i mogą być też ziola ze świata co w PL rosną dobrze. Przeglądałem w księgarni "atlas ziół" - totalny przerost formy nad treścią. Dlatego szukam raczej starszych książek, nie dla zdjęć w hd, ale dla rzetelnego krótkiego opisu.

Obiły mi się o uszy takie nazwiska : Klimuszko, Łukasz Łuczaj - tego drugiego autora już nabyłem książkę o dzikich roślinach, jednak dla mnie to za malo.

Chcę mieć ogród ziołowy na kilku arach, stąd trochę roślin potrzebuję.
katel
 limaki moje

Dodany 12:29, 10 kwi 2015
Cześć
Mam książkę "Apteczka ziołowa" L.M. Krześniaka jest ona o zbieraniu, konserwacji i stosowaniu ziół - nie o uprawie. Bardzo mi odpowiada bo zawiera podstawowe informacje o ziołach a ja nie miałam do tej pory większego pojęcia o tym. Jeśli chcesz to mogę wstawić fotkę spisu treści.
Mogę też polecić książkę "Ziołowy zakątek. Kosmetyki, które zrobisz w domu" ona jak tytuł wskazuje jest o robieniu naturalnych kosmetyków, bardzo mi się spodobała, jak będziesz miała dużo ziół to się może przydac☺.
Gabriela
Im000026

Dodany 14:48, 10 kwi 2015
Teresa Wielgosz - Wielka księga ziół polskich.

Lesley Bremness - Wielka księga ziół

Nie tylko ładnie wydane ale i wartościowe merytorycznie pozycje sprzed paru lat.

Dodany 16:27, 10 kwi 2015
Poprawka: będziesz miał dużo ziół.
Daj znać jaka książka Cię skusiła, może ktoś jeszcze skorzysta.
a_domagala

Dodany 11:27, 21 kwi 2015
Cześć, ja tez szukalam ciekawych ksiażek na ten temat ale ciezko coś znaleźć.. Zazywczaj nie są rzetelne... Ale obejrze, te o ktorych mowicie.
kacperweiss
Kob1

Dodany 06:22, 23 wrz 2015
Niezmiennie dla mnie od lat cudowną publikacją książkową są "Leki z bożej apteki". Tak się złożyło, że przed laty moi rodzice mieli dawne wydanie, a ja teraz mam te bardziej aktualne, i wciąż, tak jak kiedyś oni, teraz ja czasem nie mogę się oderwać, i na drugi dzień okupuję sklep zielarski. Zresztą jest na to ostatni moment, bo za chwilę unia ma znowu coś wprowadzić, jakiegoś "haka" na wszystko co dobre i zdrowe, tak jak przyblokowała ziołolecznictwo, no bo koncerny muszą zarabiać na lekomanii społeczeństwa.
Basiaw
Dscf0700

Dodany 16:59, 14 sie 2016
A czy znacie jakieś dobre książki do oznaczania roślin, żeby podczas zbierania ziół się nie pomylić? Wiele roślin znam ale pewnie znacznie więcej nie a w mojej okolicy można zbierać zioła, wiele nieużytków, zero zanieczyszczeń ale chciałabym się podszkolić. Takich np. baldaszkowatych jest całe mnóstwo i większość z nich ma jakieś zielarskie zastosowanie, ale są dosć podobne.
Pozdrawiam

Dodany 18:42, 26 lip 2020
czy wesprzecie mnie rozpisem systematycznym ziół im grafiki rozpisy więcej tym lepiej chodzi o graficzny rozpis które ziół do której rodziny od i skod się wywodzi i które są z tej samej rodziny ok z góry dziękuję
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies