Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za karę na koniec ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za karę na koniec ogrodu...

Mysza 21:44, 15 kwi 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Magda zapowiedź lata bardzo mi się podoba
Warzywniczek super.
____________________
Gosia
Magdah 22:55, 15 kwi 2015


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 128
Gosiu, ogród ma 3200m
____________________
Magda Za karę na koniec ogrodu:)
Magdah 23:12, 15 kwi 2015


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 128
Chodziłam dzisiaj po ogrodzie i oglądałam pąki na drzewach i krzewach. W blokach startowych są kaliny. Mam kilka odmian: Burkwooda, angielską, koreańską 'Aurorę', japońską 'Mariesii' i 'Watanabe'. I wszystkie mają mnóstwo pąków

Piękne kwitnienie zapowiadają też derenie. To moi ulubieńcy. poniżej dzisiejsza fotka oblepionego kwiatami derenia kwiecistego [Cornus florida].



I jego kwiaty z ubiegłego roku

____________________
Magda Za karę na koniec ogrodu:)
Mira104 23:17, 15 kwi 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Dzień dobry, proszę mi powiedzieć z jakiego drzewa ma Pani zrobione w warzywniaku donice i mniej więcej jakie mają wymiary.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Magdah 23:38, 15 kwi 2015


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 128
Skrzynie są sosnowe, z dość grubych 4-5cm desek. Wymiary... chyba 1,2m na 2,5-3m, wys.60cm. Dla pewności mogę jutro sprawdzić, bo nie jestem pewna szerokości. Stoją na kilkucentymetrowej warstwie kamieni, by nie łapały wilgoci z podłoża i od środka są wyłożone matą szkółkarską, a na dnie jest włóknina. Są rozstawione tak by można było wjechać pomiędzy nie taczką, to bardzo praktyczne, choć traci się więcej miejsca.

____________________
Magda Za karę na koniec ogrodu:)
beta 09:07, 16 kwi 2015


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
cudnie tu...warzywnik robi niesamowite wrażenie...zostaje na dłużej

pozdrawiam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Borbetka 09:36, 16 kwi 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Witaj Magdo. Właśnie "prawie" robię skrzynię na warzywa w kamieniach jak Ty i nie chciałam kłaść maty na dno. Piszesz o łapaniu wilgoci. Myślałam, że właśnie to dobrze, żeby była ta wilgoć. Dlaczego dałaś matę?
____________________
borówcowy wizytowka
Magdah 15:50, 16 kwi 2015


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 128
Borbetko,
Postawiłam skrzynie na kamieniach, żeby teoretycznie wydłużyć żywotność drewna. Jeśli położysz drewno na ziemi, to szczególnie w okresie jesienno- zimowym będzie ciągnęło wilgoć z ziemi, co przyspieszy rozkład drewna. Żadnej konstrukcji drewnianej nie należy kłaść bezpośrednio na ziemi (np.taras, czy szopka). Z takiego podsiąkania od dołu nie będzie korzyści dla roślin, bo moje skrzynie mają 60cm wysokości, a warzywa korzenią się raczej płytko. W szkrzyniach niestety trzeba częściej podlewać.
Na dno położyłam matę, by ziemia nie wpadała pomiędzy kamienie. Ta szkółkarska na bokach też ma chronić drewno.

Widziałam też, że zastanawiałaś się nad Amanogawą u Marty. Ja mam taką około 4,5m i trzy ok. 3,5m. Ta najwyższa do wysokości metra nie jest szersza nić 50cm, wyżej się rozgałęzia do ok 100cm, ale możnaby ją skorygować i byłaby węższa. Te mniejsze mają ok 60cm -70cm szer

Pozdrawiam
____________________
Magda Za karę na koniec ogrodu:)
monia 21:46, 16 kwi 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
ja też próbuję ze skrzyniami w tym roku mam kilka szt położyłam na włókninie myślałam obsypać tylko kamieniami, lepiej na włókninie i kamień?. Ja jeszcze chciałam spróbować poza kuwetami na ziemi koła małe porobić na dyniowate: cukinie, dynie, kabaczki i ogórki tylko nie wiem czy mi się nie popalą na ciemnych kamieniach z bazaltu bo ty masz jasne
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
ewsyg 22:07, 16 kwi 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Magdo. Masz duży ogród, 3200 m robi wrażenie.

Mam pytanie. Co to za różyczka jest na tym zdjęciu ? Czy to jest może Balerina ?



Też kupiłam sobie kalinę Watanabę, ale jest jeszcze malutka. Jesteś z niej zadowolona?
Pozdrawiam Ewa
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies