Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za karę na koniec ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za karę na koniec ogrodu...

iwonadm 23:43, 25 kwi 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Dużo masz tych magnolii jest na czym oko zawiesić Moja też mnie uraczyła dziś kwiatami, do tego pięknie pachnie
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
iwonadm 23:44, 25 kwi 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Ale orgia śliczne to to
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Magdah 23:44, 25 kwi 2015


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 128
jona napisał(a)


Piękna . Szkoda, że to kaliny to duże krzewy, bo chciałabym mieć jakąś.
Przy okazji spacerów zaglądam na sąsiednią ulicę, gdzie rośnie kalina wonna. Teraz już przekwita, ale w tym roku kwitła cała zimę


Kaliny są na liście roślin, do których mam słabość. Wonną też bym chętnie przyjęła ale niestety (a może stety) zaczynam osiągać taki etap, że musiałabym coś wyrzucić, by posadzić coś nowego
____________________
Magda Za karę na koniec ogrodu:)
Magdah 23:48, 25 kwi 2015


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 128
iwonadm napisał(a)
Dużo masz tych magnolii jest na czym oko zawiesić Moja też mnie uraczyła dziś kwiatami, do tego pięknie pachnie


Mam jeszcze Yellow Bird, ale nie wiem czy zakwitnie, bo kupiłam w ubiegłym roku i trochę za długo przetrzymałam w donicy, a po pąkach nie umiem rozpoznać, bo ona kwitnie z liśćmi

____________________
Magda Za karę na koniec ogrodu:)
Magdah 23:54, 25 kwi 2015


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 128
Amanogawy w (jeszcze niepełnym) rozkwicie



Wiśnia 'Kiku-shidare'


I pierwsze kwiaty na Kanzanie

____________________
Magda Za karę na koniec ogrodu:)
Magdah 00:03, 26 kwi 2015


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 128
Drzewa w różnych fazach rozwojowych. Jak wszyscy po zimie tęsknię za liśćmi. Przy domu mam to, co szybko startuje: grab pendula i parocja perska mają już liście



Buk Dawyck purple próbuje im dorównać


A dąb czerwony na razie wypada bladożółto

____________________
Magda Za karę na koniec ogrodu:)
Zielona 00:25, 26 kwi 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Ło matko. 3 dni i taki rozwój??? Chcę już do ogrodu!!!
Magdah 00:35, 26 kwi 2015


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 128
A ponieważ wszyscy piszą o różnych swoich planach, też się trochę ujawnię naoglądałam się Wielkiego Odrodzenia Ogrodów Brytyjskich i przerabiam je na własne podwórko wysiałam kwiaty na bukiety i kuszą mnie topiary w ptasich kształtach. Od kilku lat kształtuję sobie przysadziste ptaszki z bukszpanu, a teraz zamarzyły mi się perliczki. Mam nadzieję, że chociaż, że na forum znajdę zrozumienie dla moich planów, bo domownicy raczej się podśmiechują Udało mi się kupić dość duże, rosochate bukszpany w bardzo dobrej cenie, o takie:

wyjęłam moje ulubione nożyce i ciach
... no nie od razu Rzym zbudowano, więc na razie jest tak:
teraz wsadzę je w Carexy i kiedyś będzie pięknie... aj hołp...

...jak się rozkręciłam z cięciem, chciałam im jeszcze dokupić dzieci i posadzić stado na trawniku, ale moje dzieci się zbuntowały, że nie będzie gdzie w piłkę grać
____________________
Magda Za karę na koniec ogrodu:)
Magdah 00:37, 26 kwi 2015


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 128
Zielona napisał(a)
Ło matko. 3 dni i taki rozwój??? Chcę już do ogrodu!!!


wrócisz i normalnie nie poznasz
____________________
Magda Za karę na koniec ogrodu:)
Mathildis 00:45, 26 kwi 2015


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Piękny i duży ogród - jest na czym oko zawiesić. A warzywnika po prostu zazdroszczę

Czytam, że masz magnolię Yellow river, popatrz w wolnej chwili na kwiaty mojej magnolii i porównaj ze swoją (str. 117 i 120). Kupiłam bez nazwy i próbuję ustalić co ona za jedna.
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies