Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Od nowa ... na przekór wszystkim

Pokaż wątki Pokaż posty

Od nowa ... na przekór wszystkim

Agi2006 18:04, 24 maj 2019


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
iwka napisał(a)
taką chmurkę to fajnie tworzą z tych co znam sporobolusy, może też być śmiałek. Molinia ED fajnie wygląda w dużej grupie, na tle czegoś jasnego, one mają fajne ciemne kłosy.

Co do kloszy, to mam u siebie taki sklep ze starociami i tam za grosze mogłam kupić, nriestety ostatnio wcale się nie pojawiają.


Musze obczaić te sporobolusy. Nie znam ich. O smialku tez myślałam. A ta molinia Ed posadze jak juz będę miała biały murek przy skarpie.Wtedy klosy będą super widoczne. Muszę się rozejrzeć tez za kloszami. Kulki to jest to ☺
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Mirka 18:23, 24 maj 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Hej Iwonka. Fajnie że jesteś, brakowało ciebie na forum. Powiedz mi czy ty tniesz wiosną ptasie łapki?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Toszka 18:48, 24 maj 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mirko, tak, Większość carexów najlepiej (i najłatwiej) jest ciąć krótko pod koniec marca.
Brązowe trawki tylko końcówki.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Iwonka 19:06, 24 maj 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Toszka napisał(a)
Mirko, tak, Większość carexów najlepiej (i najłatwiej) jest ciąć krótko pod koniec marca.
Brązowe trawki tylko końcówki.


No właśnie Toszko, dziękuję za potwierdzenie moich spostrzeżeń, że jednak carexy najlepiej ściąć wczesną wiosną, choćby nie wiem jak pięknie trzymały się po zimie. Zrobiłam ten błąd i mam teraz usychające stare pędy a nowe ledwo co próbują sforsować stary busz. Dobra lekcja na przyszłość
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
iwka 10:57, 06 cze 2019


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Makusia napisał(a)
Iwi, jak fajnie, że jesteś
Macham do Ciebie!!!
Pojawiam się i znikam

Agi2006 napisał(a)
Musze obczaić te sporobolusy. Nie znam ich. O smialku tez myślałam. A ta molinia Ed posadze jak juz będę miała biały murek przy skarpie.Wtedy klosy będą super widoczne. Muszę się rozejrzeć tez za kloszami. Kulki to jest to ☺
moja molinia ED nabrała w tym roku takiej masy, że aż strach się bać w ubiegłym mnie już zachwycała, a pomyśleć co będzie w tym , sporobolusy znowu podzieliłam

Mirka napisał(a)
Hej Iwonka. Fajnie że jesteś, brakowało ciebie na forum. Powiedz mi czy ty tniesz wiosną ptasie łapki?

Mireczko, miło że tak piszesz
W tym roku nie przycięłam i dopiero zaczynają w miarę wyglądać, trzeba przycinać.

Toszka napisał(a)
Mirko, tak, Większość carexów najlepiej (i najłatwiej) jest ciąć krótko pod koniec marca.
Brązowe trawki tylko końcówki.


o właśnie nauczkę mam na przykładzie ID, zawsze tylko lekko końcówki przycinałam i zanim zarosły nie wyglądały ładnie. Tej wiosny po leżakowaniu moich psów na niej, myślałam że całkowicie padła, przycięłam przy samej ziemi praktycznie i pięknie odrosła

Iwonka napisał(a)
No właśnie Toszko, dziękuję za potwierdzenie moich spostrzeżeń, że jednak carexy najlepiej ściąć wczesną wiosną, choćby nie wiem jak pięknie trzymały się po zimie. Zrobiłam ten błąd i mam teraz usychające stare pędy a nowe ledwo co próbują sforsować stary busz. Dobra lekcja na przyszłość

ja nie przycięłam w tym roku też variegaty, no okropnie wygląda, nie dość że te kłosy straszą to jeszcze suche widać. Teraz to już za późno, trzeba będzie patrzeć na paskudę aż zarośnie

____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 10:57, 06 cze 2019


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Zrobiłam kilka zdjęć, tylko jak zwykle jakością nie powalam, nadal robię trzyletnim już telefonem wstawiam ku pamięci




____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 10:58, 06 cze 2019


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363





____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 11:01, 06 cze 2019


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363




____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 11:02, 06 cze 2019


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363





____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 11:04, 06 cze 2019


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363





____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies