Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Od nowa ... na przekór wszystkim

Pokaż wątki Pokaż posty

Od nowa ... na przekór wszystkim

iwka 11:46, 12 maj 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Dziewczyny poradźcie coś, gołębie i ptaszki wydziobują mi posianą trawę, nie mam juz siły ganiać towarzystwa, tym bardziej że mają gniazda w świerkach.

Może puszki na patykach coś pomogą?
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
anbu 18:24, 12 maj 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
iwka napisał(a)
Dziewczyny poradźcie coś, gołębie i ptaszki wydziobują mi posianą trawę, nie mam juz siły ganiać towarzystwa, tym bardziej że mają gniazda w świerkach.

Może puszki na patykach coś pomogą?


Iwko ja Ci nie poradzę, wiesz że ja amator kompletny jestem
My teraz będziemy zakładać trawnik na jednej części.
U mnie się tym zajmuje mój M, ja w to nie wnikam. Ale widziałam, że taka młoda trawka/nasiona to warstwą ziemi/torfu była przykryta, właśnie coby ptaki nie wyjadały.
Ale mi raczej nie ufaj w tym temacie
____________________
Ania Ogród Ani :)
Margaret_ka 22:45, 12 maj 2015


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
witam,

Trafiłam do Ciebie z racji sadzonek malin. Wysłałam wiadomość.

Ogród masz bardzo ładny, zadbany.
Tulipanki takie jak u mnie - jakbym po swoim ogrodzie chodziła.

Przepiękną masz lawendę. Moja tak pięknie nie chce ruszyć.

Prezent od teściowej niezły.
____________________
Ogród Margaret-ki
iwka 08:37, 13 maj 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Witaj Margaretko w moich skromnych progach

Pewnie w tym samym sklepie zaopatrywałyśmy się w tulipany
Powiem szczerze, że jak wielu roślin tak i lawendy nie znałam przed erą ogrodowiska, nie wiem jak ja mogłam bez niej żyć, bez hortensji, bez traw.

____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
paulina_ns 14:11, 13 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
iwka napisał(a)
No właśnie długo już jestem i stwierdzam, że powinnam już mieć o wiele więcej.
Dzięki Ogrodowisku wiem co to trawy ozdobne, że te wielkie białe kwiaty to hortensje no i wstyd się przyznać ale wiem już co to kompost


Jakbym słyszała siebie czytałam u kogoś, że robisz rabatkę z hortensjami vanilla fraise i rozchodnikami, sama taką teraz robię i jestem ciekawa z czym je jeszcze łączysz, mogę prosić o zdjęcia
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
iwka 10:00, 14 maj 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Paulina bardzo proszę ale nie ma tu spektakularnego efektu, na razie to takie małe bzyczki

szmaragdy, miskant morning light, hortensje vanilla fraise, rozchodnik i może jeszcze dosadzę żurawki jakieś jak mi sadzonki podrosną.

____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 10:04, 14 maj 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Czosnki purple sensation zaczynają kwitnąć, w pączkach jeszcze białe ale zapomniałam nazwy

____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
anbu 10:15, 14 maj 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839


Ale śliczne
____________________
Ania Ogród Ani :)
paulina_ns 10:21, 14 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
iwka napisał(a)
Paulina bardzo proszę ale nie ma tu spektakularnego efektu, na razie to takie małe bzyczki

szmaragdy, miskant morning light, hortensje vanilla fraise, rozchodnik i może jeszcze dosadzę żurawki jakieś jak mi sadzonki podrosną.



Dziekuje za zdjecia ale bedzie pieknie,te malenkie z przodu to rozchodniki? Bo ja okulary do odebrania dopiero mam
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
iwka 10:31, 14 maj 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Rododendrony też powolutku się rozkręcają.
Nazwa z etykiety: rhododendron-hybrid Halfdan Lem.
Ma tylko dwa pączki i wypuszcza dziwne długie badylki z liśćmi, trzeba je skracać czy pozostawić?

rhododendron yakushimanum Percy Wiseman dziwne ale ten też tylko będzie miał dwa kwiatki

rhododendron hybrid Roseum Elegans ten to się spisał, ani jednego pąka, same liście

za to NN ma ich bardzo dużo


____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies