Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Od nowa ... na przekór wszystkim

Pokaż wątki Pokaż posty

Od nowa ... na przekór wszystkim

iwka 11:37, 14 maj 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Juzia napisał(a)
Aby Rh miało więcej pąków to trzeba je podlewać w fazie zawiązywania... czyli chyba sierpień o ile dobrze pamiętam. No i nawozik jakiś się przyda też
Ale dopytaj Bogdzi

Trawki to dwie różne. Duża to carex oshimensis Evergold, a mała to carex ornithopoda Variegata czyli po naszemu ptasie łapki


kurcze, jak Wy rozpoznajecie to wszystko, nigdy chyba sie nie nauczę, patrzę jak wół na obie i myślę sobie takie same, no takie same tylko jedna mniejsza druga większa
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Juzia 11:47, 14 maj 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38456
iwka napisał(a)


kurcze, jak Wy rozpoznajecie to wszystko, nigdy chyba sie nie nauczę, patrzę jak wół na obie i myślę sobie takie same, no takie same tylko jedna mniejsza druga większa




Ptasie łapki jest cały czas taka mała. No może jeszcze ciut urośnie.
A evergold to potfór. Rośnie na ponad pół metra średnicy
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
lorka 11:30, 15 maj 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
Witaj,
trafiłam przypadkiem, zaintrygował mnie tytuł, bo też muszę walczyć o swoje wizje hehe. Śliczny masz ogród i fajnie się zmienia. Prezenty od teściowych są najlepsze Moja chyba dała sobie spokój po tym, jak przywiozła mi nieoczekiwanie jakieś kwiatki i nigdy ich nie zobaczyła więcej no ale to nie było 10 kupionych krzaczków/drzewek hahaha. Teraz tylko obdarowuje doniczkowymi wnuczkę.. a że wnuczka ma 5 lat to kwiatki szybko usychają.. ( jestem twarda i choć szkoda .. no mamy zupelnie odmienne gusta
W każdym bądz razie, dodaję do obserwowanych i będe dopingować zmianom
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
iwka 11:54, 15 maj 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
lorka napisał(a)
Witaj,
trafiłam przypadkiem, zaintrygował mnie tytuł, bo też muszę walczyć o swoje wizje hehe. Śliczny masz ogród i fajnie się zmienia. Prezenty od teściowych są najlepsze Moja chyba dała sobie spokój po tym, jak przywiozła mi nieoczekiwanie jakieś kwiatki i nigdy ich nie zobaczyła więcej no ale to nie było 10 kupionych krzaczków/drzewek hahaha. Teraz tylko obdarowuje doniczkowymi wnuczkę.. a że wnuczka ma 5 lat to kwiatki szybko usychają.. ( jestem twarda i choć szkoda .. no mamy zupelnie odmienne gusta
W każdym bądz razie, dodaję do obserwowanych i będe dopingować zmianom


Witaj Agata
Ja nie wiem dlaczego, ale niektórzy chcą realizować swoje "fantazje" w moim ogrodzie albo domu, drażni mnie to strasznie. W przypływie takich emocji nadałam właśnie taki tytuł dla mojego wątku. Chciałam mieć uporządkowany, prosty ogród i będę do tego dążyła "na przekór wszystkim"
Ze ślubnym to ja już nawet nie dyskutuję na tematy ogrodowe, mi marzą sie gabiony, prostota, jemu było dobrze w lesie bez słońca.

Muszę jednak wyjaśnić, iż teściową mam naprawdę w porządku, mimo tych niespodzianek. Ja wierzę, że to tylko z dobrego serca i chęci pomocy. Ostatnio np. rozmawiamy o begoniach, liczę ile mi potrzeba, jakie kolory, i że napewno nie będę sadzić czerwonych bo mi nie pasują. Następnego dnia dzwoni moja ukochana T i oznajmia, że na rynku kupiła mi 20 begoni ale Pan miał tylko czerwone

____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
kasia_w 14:30, 15 maj 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
iwka napisał(a)
Moje ulubione berberysy "Maria"


Hej hej Iwko
miło u Ciebie i trzymam kciuki za pomyślnośc zmian. Tez kocham te berberysy- mam ich chyba z 12 i choć kłują są urocze- limonkowe a jesienią ognistoczerwone. To były jedne z moich pierwszych roślinek i jako jedyne przetrwały moją niewiedzę
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 14:32, 15 maj 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
a co do teściowych prezentów- każda z nas chyba je zna dostałam 3 agawy, które prawie zjadły mi ogród. Dziś są za ogrodzeniem i ledwo dychają, biedaki. No ale teściowa co kilka lat mnie odwiedza, może zapomniała...

aha- jeśli mogę się wtrącić- trochę masz za gęsto te berberyski. Wolno bo wolno, ale one jednak rosną
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
iwka 15:54, 15 maj 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
aha- jeśli mogę się wtrącić- trochę masz za gęsto te berberyski. Wolno bo wolno, ale one jednak rosną


Ja je sadziłam w ubiegłym roku i spore odstępy były między nimi, teraz prawie się stykają, rosną tymczasowo, muszę gdzieś je ulokować. A i w tym roku mszyca je zaatakowała
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 17:52, 15 maj 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Ciekawe czy coś z tego będzie
patyczki hortensji anabelle

limelight


W ubiegłym roku trzymałam w wodzie, wypuściły też ładne listki, potem wszystko uschło i w efekcie zgniło. Tym razem eksperyment prosto do ziemi, nawet bez ukorzeniacza.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 18:04, 15 maj 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
No i moja stipa z nasionek które dostałam od Kasi Kasya.
Siałam pod koniec lutego, na początku ładnie rosła, teraz coś stoi w miejscu a słoneczka brak
nie wiem kiedy będzie można ją do gruntu posadzić?


____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Kasya 18:32, 15 maj 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41755

ciesze sie że ładnie wzeszła
to podobno tak jest ze sie zatrzymuje troche po pikowaniu
moja tez
ale ja juz swoja wysadziłam, nie wiem czy nie za wczesnie bo ma byc przymrozek dzisiaj...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies