Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 06:25, 16 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Pięknie spionizowałaś tę obielę. Znakomicie się prezentuje. Magnolia też ma świetny pokrój.
Kuklik i niezapominajki! Że też na to nie wpadłam. Uroczy duet.
Pięknie Ci rosną epidemia.



Jednak wolę kukliki z kocimiętką - na żywo niezapominajki zbyt kontrastowe. Niezapominajki nie dają o sobie zapomnieć w takiej obfitości - niemal jak powidok

Za to z Cunningham White bardzo dobrze się komponuje






Magnolię będę ciąć jeszcze mocniej, dobrze jej to zrobiło
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 06:28, 16 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kasya napisał(a)
Gosia, czy gilenia u ciebie żyje ?



Tak, z dnia na dzień coraz wyższa.

Za to ślimaków zatrzęsienie, co gorsza malutkich bezskorupowców. Rano zebrałam kilka z tego nieszczęsnego astra i odkryłam kilka sztuk na dopiero rozkwitającym wielosile
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 06:29, 16 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
pestka56 napisał(a)
Naoglądałam się Miły spacerek.

Dobre kosiarki elektryczne na kablu i akumulatorowe ma Ryobi. Kupisz w Jula, albo upolujesz taniej na allegro, także w licytacjach.
Ja jako drugą kosiarkę mam elektryczne jakieś niewiadomo co kupione za śmieszne pieniądze w LM z 10 lat temu. Kosimy nią wszędzie, gdzie żal nam męczyć spalinową. Jest nie do zdarcia, a jeździ po niezłych a chaszczach za płotem. Tylko z kablem jest niewygodnie.



Do kabla jestem przyzwyczajona od zawsze tylko tak działaliśmy. Jutro się zorientuję. Dziękuję za namiary
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 06:32, 16 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
inka74 napisał(a)
Przepięknie kwitnie ci epimedium, kalina Eskimo i magnolie. Normalnie rarytasiki teraz. Szersze kadry - jakbym w lesie była. Mocno zarosłaś jak twój tamaryszek? Wyprowadzasz go nadal na drzewko?



To jedyne epimedium piękniejące z roku na rok. Roślinki od Bogdzi zawsze się doskonale rozrastają

Tamaryszki dopiero zaczynają budzić się z letargu. U mnie na razie tylko podrzesane. Kiedy swojego tniesz?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Alija 14:09, 16 maj 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Piękne zdjęcia, z wielką przyjemnością obejrzałam roślinki w Twoim ogrodzie.
Zastanawiam się nad obielą, chyba muszę mojej znaleźć inne miejsce. Na razie jest malutka, ładnie kwitnie, ale jak urośnie to zasłoni mi inne rośliny, które są za nią. Dopiero, kiedy zobaczyłam Twoją pomyślałam o tym. Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Mary 15:32, 16 maj 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Gosiek33 napisał(a)
Specjalnie dla Mary sesja zdjęciowa Obieli od Ciebie. W tym roku naprawdę wygląda obiecująco


Zupełnie inna roślina niż ten płasko rosnący krzaczor, którym była u mnie. Bardzo fajnie ją podniosłaś.
Już chyba pięć lat minęło odkąd zmieniła dom na lepszy.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Gosiek33 15:46, 16 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Alija napisał(a)
Piękne zdjęcia, z wielką przyjemnością obejrzałam roślinki w Twoim ogrodzie.
Zastanawiam się nad obielą, chyba muszę mojej znaleźć inne miejsce. Na razie jest malutka, ładnie kwitnie, ale jak urośnie to zasłoni mi inne rośliny, które są za nią. Dopiero, kiedy zobaczyłam Twoją pomyślałam o tym. Pozdrawiam.



Kolejny tetris konieczny. Co i rusz ktoś orientuje się, że rośliny rosną niezgodnie z oczekiwaniami albo i zapewnieniami hodowców


Jeśli nie wyprowadzisz jej pędów do góry to będzie wyglądała jak płożący krzew. Możesz prowadzić ją na różne wysokości, dość plastyczna roślina. Pokaż zdjęcie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 15:48, 16 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Mary napisał(a)
Zupełnie inna roślina niż ten płasko rosnący krzaczor, którym była u mnie. Bardzo fajnie ją podniosłaś.
Już chyba pięć lat minęło odkąd zmieniła dom na lepszy.



Jak ten czas leci...

W pierwszym roku bałam się odzywać - biedaczka po tylu godzinach spędzonych w upał w bagażniku ledwo zipała. I tak naprawdę dopiero w tym roku pokazuje swoją niezwykłą urodę. Kwitła w ubiegłym też ale nie tak spektakularnie.

Nie chcesz takiej w ogrodzie?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 15:51, 16 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
April 15:58, 16 maj 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Gosiek33 napisał(a)


Gosiu, śliczne połączenie
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies