Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Basilikum
P1110454

Dodany 19:08, 03 sie 2015
Gosiek33 napisał(a)
i na koniec bieżące zdjęcia

Wlasnie dzis taki sam posadzilam

Ta fotka w ostatnia w pierwszym poscie wyglada jak z bajki.
Ogrod moze od sasa do lasa ale piekny jest i juz
Pozdrawiam z Bawarii (czyli nie po sasiedzku )

Dodany 21:44, 03 sie 2015
Jak miło Cię gościć, choć bezpośrednią sąsiadką nie jesteś

Czytam, że masz cały zwierzyniec, a dopiero rozpoczynasz przygodę z zakładaniem ogrodu... i to jest bardzo fajne - powodzenia

czy pysznogłówkę którą posadziłaś właśnie masz w takim samym kolorze jak ta na zdjęciu?

Dodany 21:53, 03 sie 2015
Gosiek33 napisał(a)

czy pysznogłówkę którą posadziłaś właśnie masz w takim samym kolorze jak ta na zdjęciu?

Tak dokladnie taka sama i jeszcze jedna z jasniejszymi platkami, czyli tak jakby glowa jest ciemna a piora jasniejsze.
One mi bardzo przypominaja takie indianskie glowy w pioropuszach

Dodany 22:12, 03 sie 2015
Indianie pierwsi ją odkryli i między innymi nacierali nią skórę swoich koni... by ładnie pachniały

Dodany 08:43, 04 sie 2015
no wyczytalam, ze herbate mozna z lisci robic i kwiaty tez sa jadalne. Poczekam az sie rozrosna z konsumpcja

Dodany 09:11, 04 sie 2015
Kiedy sadziłaś żywopłot z pęcherznicy?Masz aktualne zdjęcie?Planuję i ja taki żywopłot tylko z żółtej pecherznicy Miłego dnia

Dodany 15:00, 07 sie 2015
Wpadłam na twój wątek przypadkiem... stary ogród, to jest to co mnie interesuje.. bo tez mam taki.... wielkie drzewa, chaszczowiska...

Już miałam cię porządnie ochrzanić, wielce się zbulwersowałam zdjęciami w przywitaniu chyba.. Jak to zakoali staw...? Wycięli takie cudne drzewa ? Ale przeszłam szybko do wątku i przeczytałam historię... faktycznie szkoda... staw był cudny a duże drzewa na działce to skarb - ja tak uważam... Oczywiście i kłopot, ale piękny kłopot....

U mnie też ciężka do uprawy ziemia, glina i jeszcze taka dziwna szara klejąca maź... zależy w której części ogrodu, ale zawsze jest z czego wybrać... Roślin jest co niemiara...

Do takich ogrodów jak twój polecałabym hosty, paprocie, hortensje, róże parkowe, wszelkie pnącza... można zrobić cudny, romantyczny ogród, w stylu znanego "Tajemniczego..."

Ach zaznaczam sobie, zaznaczam bo ciekawa jestem co wymyślisz...

Dodany 16:07, 07 sie 2015
Hej, właśnie przeleciałam z Twojego uroczyska - dech mi zaparło gdy patrzyłam na Twój drzewostan.

U mnie było ciut podobnie, choć nie tak pięknie jak u Ciebie. A właśnie dziś dostałam pismo z gminy, że obejrzeli moje sosny rosnące przy ogrodzeniu... i wszystkie są do wycinki - na pierwszy strzał 5 sosen

To pokłosie powodzi jaka 3 lata temu późną wiosną nas nawiedziła. Cała okolica stała ponad miesiąc w wodzie i wtedy popadała masa drzew w okolicy. Olszyny, brzozy, sosny. Stąd sąsiedzi i my zmuszeni byliśmy usunąć stare, wielkie olszyny (teraz ostatnia też chyba idzie pod siekierę) - wszystko poschło, teraz chorują sosny. Miesiąc temu jedną wichura powaliła mi na ogrodzenie. Zostaję na łysej patelni. Tylko od wschodu, za domem mam stare drzewa

Będę musiała pomyśleć o nowych nasadzeniach.

Przede mną roboty ziemne potrzebne wokół domu, co trzyma mnie przed pracami na serio w ogrodzie

Zrobiłam zaczątek rabaty wyniesionej, na niej rośnie kilka roślin, większość bez ładu i składu, część trwa w doniczkach.

Bardzo trudno mi jakoś wytrzymać w tym chaosie.

Z polecanych przez Ciebie roślin nie mam tylko róż. A teraz gdy wytną mi całą zachodnią osłonę przed popołudniowym słońcem i wiatrami - znowu wszystko mi się pozmienia.

Dodany 16:33, 07 sie 2015 , edytowany o 16:35, 07 sie 2015
Mirka napisał(a)
Kiedy sadziłaś żywopłot z pęcherznicy?Masz aktualne zdjęcie?Planuję i ja taki żywopłot tylko z żółtej pecherznicy Miłego dnia

Mirka z żółtych mam stare pęcherznice luteusy i dart gold. Mam też kilka odmian ciemnych pęcherznic. Teraz usunęłam wszystkie ligustry z południowego ogrodzenia posadziłam nowe czerwone pęcherznice odmiany andre.

Luteusy mam wymieszane z dart goldem częściowo kupione, częściowo własnego chowu. Na razie jeszcze młode. Pod wieczór może pójdę do ogrodu cyknąć fotkę

jak będziesz mieć więcej czasu i będzie Ci się chciało przedzierać przez moje albumy to zapraszam https://picasaweb.google.com/batuta203

Dodany 11:52, 08 sie 2015
Mirka wklejam moje pęcherznice

to są krzaczki posadzone jesienią ubiegłego roku, w tle stare kilkuletnie krzewy