Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Basilikum 19:08, 03 sie 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Gosiek33 napisał(a)
i na koniec bieżące zdjęcia





Wlasnie dzis taki sam posadzilam

Ta fotka w ostatnia w pierwszym poscie wyglada jak z bajki.
Ogrod moze od sasa do lasa ale piekny jest i juz
Pozdrawiam z Bawarii (czyli nie po sasiedzku )
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Gosiek33 21:44, 03 sie 2015


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Jak miło Cię gościć, choć bezpośrednią sąsiadką nie jesteś


Czytam, że masz cały zwierzyniec, a dopiero rozpoczynasz przygodę z zakładaniem ogrodu... i to jest bardzo fajne - powodzenia


czy pysznogłówkę którą posadziłaś właśnie masz w takim samym kolorze jak ta na zdjęciu?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Basilikum 21:53, 03 sie 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Gosiek33 napisał(a)



czy pysznogłówkę którą posadziłaś właśnie masz w takim samym kolorze jak ta na zdjęciu?

Tak dokladnie taka sama i jeszcze jedna z jasniejszymi platkami, czyli tak jakby glowa jest ciemna a piora jasniejsze.
One mi bardzo przypominaja takie indianskie glowy w pioropuszach
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Gosiek33 22:12, 03 sie 2015


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Indianie pierwsi ją odkryli i między innymi nacierali nią skórę swoich koni... by ładnie pachniały
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Basilikum 08:43, 04 sie 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
no wyczytalam, ze herbate mozna z lisci robic i kwiaty tez sa jadalne. Poczekam az sie rozrosna z konsumpcja
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Mirka 09:11, 04 sie 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Kiedy sadziłaś żywopłot z pęcherznicy?Masz aktualne zdjęcie?Planuję i ja taki żywopłot tylko z żółtej pecherznicy Miłego dnia
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Tarnina 15:00, 07 sie 2015


Dołączył: 28 sty 2014
Posty: 646
Wpadłam na twój wątek przypadkiem... stary ogród, to jest to co mnie interesuje.. bo tez mam taki.... wielkie drzewa, chaszczowiska...

Już miałam cię porządnie ochrzanić, wielce się zbulwersowałam zdjęciami w przywitaniu chyba.. Jak to zakoali staw...? Wycięli takie cudne drzewa ? Ale przeszłam szybko do wątku i przeczytałam historię... faktycznie szkoda... staw był cudny a duże drzewa na działce to skarb - ja tak uważam... Oczywiście i kłopot, ale piękny kłopot....

U mnie też ciężka do uprawy ziemia, glina i jeszcze taka dziwna szara klejąca maź... zależy w której części ogrodu, ale zawsze jest z czego wybrać... Roślin jest co niemiara...

Do takich ogrodów jak twój polecałabym hosty, paprocie, hortensje, róże parkowe, wszelkie pnącza... można zrobić cudny, romantyczny ogród, w stylu znanego "Tajemniczego..."

Ach zaznaczam sobie, zaznaczam bo ciekawa jestem co wymyślisz...
____________________
Chatka Baby Jagi Mój Blog http://domekbabyjagi.blogspot.com/
Gosiek33 16:07, 07 sie 2015


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Hej, właśnie przeleciałam z Twojego uroczyska - dech mi zaparło gdy patrzyłam na Twój drzewostan.

U mnie było ciut podobnie, choć nie tak pięknie jak u Ciebie. A właśnie dziś dostałam pismo z gminy, że obejrzeli moje sosny rosnące przy ogrodzeniu... i wszystkie są do wycinki - na pierwszy strzał 5 sosen


To pokłosie powodzi jaka 3 lata temu późną wiosną nas nawiedziła. Cała okolica stała ponad miesiąc w wodzie i wtedy popadała masa drzew w okolicy. Olszyny, brzozy, sosny. Stąd sąsiedzi i my zmuszeni byliśmy usunąć stare, wielkie olszyny (teraz ostatnia też chyba idzie pod siekierę) - wszystko poschło, teraz chorują sosny. Miesiąc temu jedną wichura powaliła mi na ogrodzenie. Zostaję na łysej patelni. Tylko od wschodu, za domem mam stare drzewa

Będę musiała pomyśleć o nowych nasadzeniach.


Przede mną roboty ziemne potrzebne wokół domu, co trzyma mnie przed pracami na serio w ogrodzie


Zrobiłam zaczątek rabaty wyniesionej, na niej rośnie kilka roślin, większość bez ładu i składu, część trwa w doniczkach.



Bardzo trudno mi jakoś wytrzymać w tym chaosie.


Z polecanych przez Ciebie roślin nie mam tylko róż. A teraz gdy wytną mi całą zachodnią osłonę przed popołudniowym słońcem i wiatrami - znowu wszystko mi się pozmienia.


____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 16:33, 07 sie 2015


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Mirka napisał(a)
Kiedy sadziłaś żywopłot z pęcherznicy?Masz aktualne zdjęcie?Planuję i ja taki żywopłot tylko z żółtej pecherznicy Miłego dnia



Mirka z żółtych mam stare pęcherznice luteusy i dart gold. Mam też kilka odmian ciemnych pęcherznic. Teraz usunęłam wszystkie ligustry z południowego ogrodzenia posadziłam nowe czerwone pęcherznice odmiany andre.


Luteusy mam wymieszane z dart goldem częściowo kupione, częściowo własnego chowu. Na razie jeszcze młode. Pod wieczór może pójdę do ogrodu cyknąć fotkę



jak będziesz mieć więcej czasu i będzie Ci się chciało przedzierać przez moje albumy to zapraszam https://picasaweb.google.com/batuta203
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 11:52, 08 sie 2015


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Mirka wklejam moje pęcherznice











to są krzaczki posadzone jesienią ubiegłego roku, w tle stare kilkuletnie krzewy
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies