Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Marzenie o nowoczesnym ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenie o nowoczesnym ogrodzie

mikami 23:37, 07 lip 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 689
Dziś zmusiłam się tylko do wytyczenia dalszej części rabaty z brzozami oraz wysypania kory
Na reszte zabrakło i siły i ochoty upał dał się we znaki
____________________
Mirela - Marzenie o nowoczesnym ogrodzie
mikami 19:25, 08 lip 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 689
Ale dziś w nocy szalał wiatr i burza
U mnie straty to tylko przewrócony gril, krzesła i powyginane brzózki i brokuły ale już dawno u mnie takiej burzy nie było
A jak u Was z pogodą?
____________________
Mirela - Marzenie o nowoczesnym ogrodzie
mikami 13:49, 10 lip 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 689
A oto moje miejsce na ognisko dookoła będą postawione jeszcze ławki i pochodnie bądź 1 duża lampa to jeszcze do ustalenia
Ognisko znajduje się pomiędzy zakątkiem z brzozami a tujami ( jak urosną)które zasłaniają warzywniak

kwiaty w doniczkach stoją tam tymczasowo a te brzydkie gałęzie co wydać z tyłu to od sąsiada
____________________
Mirela - Marzenie o nowoczesnym ogrodzie
anbu 18:10, 10 lip 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
mikami napisał(a)
Ale dziś w nocy szalał wiatr i burza
U mnie straty to tylko przewrócony gril, krzesła i powyginane brzózki i brokuły ale już dawno u mnie takiej burzy nie było
A jak u Was z pogodą?


Ja Mirelko mieszkam niedaleko Wodzisławia i nas też dawno takiej burzy nie było. Brzozy sąsiada kładły się na ziemi...dosłownie. Po drodze do pracy widziałam złamaną jedna dużą jarzębinę, połamane gałęzie, spory bałagan
Oby nas takie zjawiska omijały szerokim kołem.

A zakątek na ognisko masz bardzo klimatyczny Po bokach widzę ładne roślinki. Pokaż co tam takiego ukrywasz
____________________
Ania Ogród Ani :)
mikami 20:30, 10 lip 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 689
Witaj Aniu dziękuje ale zakątek na ognisko będzie fajny gdy go skończę
jeśli chodzi o roślinki to kupiłam do donic koło ścianki wodnej miskant chiński Zebrinus i trawę czerwoną Imperata Red Baron

mam nadzieje że dotrwają zanim skończę tynkować donice
a to mój pierwszy wyhodowany brokuł

dziś też udało mi się przesadzić klona do donicy jeszcze teren wokoło nie jest skończony ale na razie tak to wygląda mój syn stwierdził że pod klonem jest łyso więc dosadziłam lawendę

no i moje postępy w zakątku brzozowym teraz czekam na kamień i bukszpan by ją dokończyć

____________________
Mirela - Marzenie o nowoczesnym ogrodzie
amelia_b 20:38, 10 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Super, ciekawie się robi widze że wszystko z godnie z planem zaglądam często mimo że nic nie pisze
____________________
Pogubiłam się po drodze
mikami 15:17, 11 lip 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 689
Dziękuje Amelia_b staram się trzymać planu gdyż już wiem że każde odstępstwo kończy się źle a kupowanie roślin ot tak powoduje że potem nigdzie mi nie pasują
____________________
Mirela - Marzenie o nowoczesnym ogrodzie
Magda_ 12:07, 13 lip 2015


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
już na początku wiedziałam, że Twój ogród wpadnie mi w oko a teraz jestem nim zachwycona i nie mogę się doczekać dalszego ciągu prac
Placyk zaje...y
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Ludwika 23:58, 13 lip 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
O jaaacieeee!!! Dawno u Ciebie nie była a to błąd okrutny, bo śliczne rzeczy projektujesz i realizujesz! Zakątek brzozowy jest przefajny. Brokuła zazdroszczę, bo lubię bardzo (zwłaszcza z tagliatelle i kurczaczkiem w sosie śmietanowym ... mmmm )

A co do burzy, to u nas ogromne drzewa o pniu średnicy pół metra z korzeniami powyrywało, wielkie konary poodrywane od drzew walały sie po ulicach, no okropny widok ... a ile drzew poszło do wycinki ... :/ No i dwa bite dni nie mieliśmy we wsi prądu. Większość zawartości lodówki do wywalenia :/ Ci, co wodę mają ze studni to do tego jeszcze wody nie mieli (bo pompy bez prądu przecież nie działały). Dwa wieczory przy świecach, ani jak telefonu naładować ani nic, sklepy, stacje benzynowe przez dwa dni pozamykane, no średniowiecze Pierwszy raz w moim życiu doświadczyłam braku prądu przez tak długi czas. Ciekawe doświadczenie, ale nie chciałabym go powtarzać ...
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Cleo 00:28, 14 lip 2015


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
mikami napisał(a)


mam nadzieje że dotrwają zanim skończę tynkować donice


no i moje postępy w zakątku brzozowym teraz czekam na kamień i bukszpan by ją dokończyć



I super zakupki. Moje niestety nieudane.

AAle będzie ładnie! Świetnie to sobie wymyśliłaś.
Masz gdzieś fotki realizacji tej donicy? Jak jest zrobiona?
____________________
Marzenia do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies