Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek z mieszkaniem, czyli jak się mieszka w bloku

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek z mieszkaniem, czyli jak się mieszka w bloku

Agawita 19:49, 02 cze 2015


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 412
Super przyrosty masz na roślinach, wszystko ruszyło jak z kopyta rabata rzeczywiście "ogrodowiskowa" bardzo ładnie wygląda, poczytaj o turzycach, jest w czym wybierać i są świetnym uzupełnieniem miedzy roślinami. Żurawki mają to do siebie, że wymagają podlewania i czym jaśniejsze tym stanowisko bardziej cieniste. Ja mam w pełnym słońcu Georia Peach i jakoś daje sobie radę pozdrowionka
____________________
Pozdrawiam Aga Czas na ogród
DorothaM 09:07, 30 cze 2015


Dołączył: 22 kwi 2015
Posty: 83
Ojjj dawno mnie tu nie było, co nie oznacza, że zapomniałam
Ostatnio mało czasu miałam, do tego choroby się przypałętały - po kolei syn, mąż, ja i dlatego tak wyszło.

Obiecałam wcześniej, że wrzucę zdjęcia wyrwanych sosen, które padły, aby pokazać jak korzenie ich wyglądały.
Powiem szczerze, że zdziwiłam się, że są takie krótkie....i tak jak na początku pisała Danusia -> korzenie się nie rozwinęły i sosenki padły.







____________________
Dorota-Ogródek z mieszkaniem, czyli jak się mieszka w bloku
DorothaM 09:18, 30 cze 2015


Dołączył: 22 kwi 2015
Posty: 83
A teraz wygląda tak:
- lawendowo i szałwiowo..







- tawułki...









- obok tawułek, kwitnie ognik....nie mam pomysłu jak go przyciąć - chyba dlatego że każda gałąź rośnie w inną stronę.







____________________
Dorota-Ogródek z mieszkaniem, czyli jak się mieszka w bloku
DorothaM 09:22, 30 cze 2015


Dołączył: 22 kwi 2015
Posty: 83
Żurawki, bukszpany, które muszę przyciąć..







- jodła koreańska



____________________
Dorota-Ogródek z mieszkaniem, czyli jak się mieszka w bloku
DorothaM 09:29, 30 cze 2015


Dołączył: 22 kwi 2015
Posty: 83
A to są sosny, które brązowiały razem z tymi dwiema co wykopane zostały.....widać, że się podnoszą....tak jakby dochodziły do siebie. Może wytrzymają...





A tutaj jeszcze kilka zdjęć mąż przyniósł taka oto kulkę nie wiem skąd...





Później wrzucę kilka zdjęć z miejsca "przy tarasie", bo troszkę się zmieniło, ale nie zrobiłam jeszcze ani jednego zdjęcia.
____________________
Dorota-Ogródek z mieszkaniem, czyli jak się mieszka w bloku
DorothaM 00:11, 05 lip 2015


Dołączył: 22 kwi 2015
Posty: 83
Pozwolę sobie wkleić wypowiedź Danusi na moje padłe sosny, gdzie wypowiedziała się w temacie "Mata przeciw chwastom"


Gardenarium napisał(a)
Jednak miałam rację, martwi mnie że sprzedaje się takie rośliny.
Widać także, ze za głęboko były posadzone. Dwa powody dla nieudanego sadzenia. Mata szmata, za głęboko posadzone plus poucinane korzenie.

____________________
Dorota-Ogródek z mieszkaniem, czyli jak się mieszka w bloku
DorothaM 10:59, 06 lip 2015


Dołączył: 22 kwi 2015
Posty: 83
Proszę Was o porady....nie wiem co mam zrobić z jedną rabatą. Nie podoba mi się. Nie chodzi mi o rośliny, tylko to jak są posadzone.
trzymaliśmy się na początku projektu ze str.1, ale już z niego zrezygnowaliśmy - robimy po swojemu. Muszę tą rabatę porozsadzać, zmienić. Najlepiej by było, gdyby rośliny z tej rabaty były wykorzytane
Powklejam kilka zdjęć, abyście mogli zobaczyć jak to wygląda.

Wygląda teraz tak:



A tak to wygląda od początku płotu:



i idąc na prawo (trochę ciemno było):



dalej na prawo..



kończy się ta strona tą rabatą - z bukami, bukszpanami i żurawkami..Poza tą rabatą z żurawkami, nie podoba mi się nic z tej strony..





Pomóżcie proszę, bo nie wiem jak to porozsadzać, co kupić żeby to wyglądało. Nie mam pomysłu.






____________________
Dorota-Ogródek z mieszkaniem, czyli jak się mieszka w bloku
DorothaM 11:02, 06 lip 2015


Dołączył: 22 kwi 2015
Posty: 83
Nie napisałam też, że chcielibyśmy trochę się przysłonić. Były tam też 2 sosny, które padły, 1 została. One miały w przyszłości przysłonić tą stronę.
____________________
Dorota-Ogródek z mieszkaniem, czyli jak się mieszka w bloku
DorothaM 12:14, 06 lip 2015


Dołączył: 22 kwi 2015
Posty: 83
Druga sprawa z którą mam problem to rabata przy tarasie, którą chcemy zrobić.
Na 1 stronie pokazałam Wam zdjęcie świeżo zrobionego tarasu. Oto one:



Teraz jest tak:
Lewa strona:



i prawa:

____________________
Dorota-Ogródek z mieszkaniem, czyli jak się mieszka w bloku
DorothaM 13:11, 06 lip 2015


Dołączył: 22 kwi 2015
Posty: 83
Cel jest taki, aby ten taras był przedłużeniem salonu. Jest to ogródek na osiedlu, dlatego chcemy siedzieć na tarasie i patrzeć na rośliny. opalać się w stroju albo w gatkach nie będziemy, bo "ludzie patrzą". To nie to samo co swój dom z ogrodem. Chcemy też jakieś kolorowe rośliny.



Będą zamocowane barierki. Są już kupione. Pomału je malujemy impregnatem, trzeba je zamocować jeszcze, tylko, że wcześniej robiliśmy rabatę tą po lewej stronie oraz wbicie palików pod słupki. Oooo takie coś:









Będzie to wyglądało mniej więcej tak:



Problem jest z roślinami na rabacie po lewej stronie.
Myślałam, aby tam był jakiś iglak, aby go można było ustroić na święta i blisko by był okien salonu. Zaczęłam sobie coś rysować, ale jakoś pomysłu nie mam...



____________________
Dorota-Ogródek z mieszkaniem, czyli jak się mieszka w bloku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies