Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie plany na mały ogródek-zwierzenia Dorotki :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie plany na mały ogródek-zwierzenia Dorotki :-)

dorowel 18:39, 15 cze 2015


Dołączył: 25 kwi 2015
Posty: 227
mirkaka napisał(a)


Witam , masz piękne róże i cały ogród również
Ta różyczka przypomina mi Abraham Darby, ona właśnie pięknie pachnie i kwiaty ma podobne, ale nie jestem pewna Miałam kiedyś tę różę ale u mnie łapała strasznie rdzę, była wielka, ukwiecona ale wkurzyłam się wkońcu na nią i wywaliłam. Wiele osób jest z nie zadowolonych. Ja nie miałam do nie szczęścia, zwieszała też główki z kwiatami.

Witaj Mirkaka, bardzo się cieszę, że Ci się u mnie podoba . Może faktycznie to Abraham Dardy, moja róża też nie jest w stanie utrzymać największych kwiatów. Poczytam o niej i porównam. Zapraszam Cię do mnie częściej.
____________________
Dorota-Wielkie plany na mały ogródek, zwierzenia Dorotki
katarzynkak 22:02, 17 cze 2015


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Dorotka piękne różyczki w Twoim ogrodzie zakwitły
A tę lilie to szkoda, że tylko jedna kupiłaś.

Tutaj na O. nauczyłam się, żeby kupować chociaż 3 takie same rosliny, wtedy jest efekt. Jedna zginie Tobie w gąszczu innych roslin.

pozdrawiam
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
dorowel 22:14, 17 cze 2015


Dołączył: 25 kwi 2015
Posty: 227
Kasiu lilie kupiłam 2, ale nie mam pomysłu co z nimi zrobić, więc wsadziłam na w donicę, dodałam jakąś trawkę i lobelię. Jak coś wymyślę, to zorganizuję im miejsce docelowe.
____________________
Dorota-Wielkie plany na mały ogródek, zwierzenia Dorotki
dorowel 22:14, 17 cze 2015


Dołączył: 25 kwi 2015
Posty: 227
____________________
Dorota-Wielkie plany na mały ogródek, zwierzenia Dorotki
katarzynkak 22:52, 18 cze 2015


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
dorowel napisał(a)


Slicznie wyszło, ale czy nie będą miały za ciasno?
Ciekawe, jak wysokie rosną Twoje lilie?

pozd.
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
dorowel 09:29, 19 cze 2015


Dołączył: 25 kwi 2015
Posty: 227
One są właśnie niziutkie, mają może 30 cm. Pani w sklepie mówiła, że wyższe nie będą. Tak sobie myślę, że jak je wsadzę w grunt, między inne rośliny to faktycznie znikną. Kasiu oglądałam wczoraj u Ciebie wysokie czerwone lilie. Jak o nie dbasz, czy są kłopotliwe?
____________________
Dorota-Wielkie plany na mały ogródek, zwierzenia Dorotki
dorowel 17:08, 21 cze 2015


Dołączył: 25 kwi 2015
Posty: 227
samaritain Róża pnąca, kwiaty ma różowe, wielkości ok 5 cm, blekną przekwitając, bezimienna jak dotąd Biała wielkokwiatowa Pascali Thats Jazz
____________________
Dorota-Wielkie plany na mały ogródek, zwierzenia Dorotki
dorowel 17:13, 21 cze 2015


Dołączył: 25 kwi 2015
Posty: 227
Charles Austin i nieznana okrywowa w donicy Goldmaria Chippendale Różowe szaleństwo
____________________
Dorota-Wielkie plany na mały ogródek, zwierzenia Dorotki
dorowel 17:20, 21 cze 2015


Dołączył: 25 kwi 2015
Posty: 227
Skończone rabatki wokół działki
____________________
Dorota-Wielkie plany na mały ogródek, zwierzenia Dorotki
Kindzia 21:03, 22 cze 2015


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Przeleciałam te 11 stron..na szybko, co pamiętam:
1.Wrzośce mają najprawdopodobniej grzyba, zawsze po cięciu wrzosów i wrzośców trzeba spryskać środkiem p/grzybowi
2.Kiedyś miałam wielki balkon w bloku i miałam daturę, taką waniliową. Jesienią trzeba ją obciąć, tak na 20-30 cm i wstawić na zimę do ciemnego pomieszczenia o dodatniej temperaturze. Bardzo rzadko podlewać, żeby nie wyschła na wiór. Na przedwiośniu trzeba przenieść do widnego pomieszczenia i zacząć podlewać. Już powinno być widać, że żyje. Na stałe na zewnątrz można wystawić dopiero jak ustąpi niebezpieczeństwo przymrozków. To bardzo żarłoczna roślina, trzeba sporo nawozić i podlewać, podlewać, podlewać...
3. Róże masz piękne, o Chopina się nie martw, za 3 lata będzie rósł do 2 metrów, mimo krótkiego wiosennego cięcia

Pięknie u Ciebie, podoba mi się

Pozdrówka
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies