Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Garden Party

Pokaż wątki Pokaż posty

Garden Party

KamilaZS 08:47, 12 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2015
Posty: 45
Nie , nie wcale nie zapomniałam o ogrodzie, a właściwie jego braku.
Pierwsze roślinki już zajęły swoje miejsce. Posadziłam szmaragdy i anabelki.
Dowód ciężkiej pracy na zdjęciu.


Nie za bardzo mam pomysł jak zakończyć tą rabatę . Szukam czegoś zimozielonego co zasłoni anabelki. Na przymiarkę kupiłam 4 danice i zastanawiam się czy właśnie tak nie zakończyć. Wszelkie pomysły chętnie przeanalizuję

____________________
garden party
KamilaZS 09:06, 12 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2015
Posty: 45
Mam jeszcze jedną zagwozdkę . Kupiłam 3 miłorzęby szczepione na pniu. Początkowo chciałam posadzić je w równych odstępach mniej więcej po środku rabaty, ale nocne przemyślenia zrobiła swoje.
Za rabatą nad którą pracuję powstaje PG - pomieszczenie gospodarcze zwane też pokojem zabaw męskiej części rodziny ( proszę nie kojarzyć z Greyem). W teorii ma być ładne , ocieplone i otynkowane w kolorze domu. Ale czy ściana dodaje uroku - wątpliwe !. No więc pomyślałam, że trzeba ją zasłonić . I tu pojawiło się nowe miejsce dla patyków ze szrekowymi listkami ( miłorzębów). Pomyślałam, że posadzę je po łuku w szpalerze . Popatrzcie na przymiarkę :


Posadzone w ten sposób koronami zasłonią PG, ale to rodzi kolejny problem. Miłorzęby od listopada do maja wyglądają jak drzewka z Hiroszimy. Więc z czym je posadzić, aby zgubić widok smutnych patyków. Na zdjęciu widać przymiarki ze szmaragdami, które mi zostały. Szmaragdów jednak bym nie chciała, bo potraktowałam je jako ogrodzenie i niech tam się sprawdzają. Jakieś pomysły ?
____________________
garden party
iwka 10:23, 12 maj 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Garden Party
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
KamilaZS 22:01, 12 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2015
Posty: 45
Może ktoś się jednak zlituje i pomoże w podjęciu decyzji ? Danice chyba jednak posadzę, ale co do miłorzębów mam wątpliwości czym ukryć patyczaki ?
____________________
garden party
KamilaZS 22:47, 12 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2015
Posty: 45
Czy ktoś mi powie co wiąże pani Danusia ?
____________________
garden party
iwka 23:16, 12 maj 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Na pewno jest to jakiś miskant, ale jaki to ja nie wiem

A dlaczego chcesz zasłaniać anabelki? One nawet zimą są piękne,tym bardziej w szpalerze. Ja na zimę nie ścinam i fajnie wyglądają takie zasuszone kwiatostany pokryte śniegiem. Na wiosnę po ścięciu jest przez chwilę pusto.

Ja bym anabelki podsadziła czymś innym, nie wiem może jakieś trawki, żurawki, rozchodnik okazały.

Ostatnio sadziłam u siebie szmaragdy, hortensje vanilla fraise i rozchodnik właśnie. Zaznaczam,że to nie moja kompozycja tylko Any z ogrodowiska.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
KamilaZS 13:37, 13 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2015
Posty: 45
Witaj Iwka
Myślałam, aby tymi chyba Miskantami zasłonić patyczaki od miłorzębów . Pochwal się jak wyglądają szmaragdy, vanillki i rozchodnik. A ja skoczę do Any i luknę na jej inspiracje.
____________________
garden party
iwka 13:48, 13 maj 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Na razie to u mnie tylko szmaragdy widać
Vanilki kupiłam takie wyrośnięte, że obawiam się iż przez 5 lat efektu nie będzie, a rozchodnik dzieliłam jak sie da i tez malutki, ale fotke cyknę.

Tu masz link do wizytówki Any

http://www.ogrodowisko.pl/watek/4156-wizytowka-any-ogrod-maly-czyli-wygrana-walka-z-ugorem

____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 13:55, 13 maj 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Masz nadal nieaktywny podpis, więc niewiele osób do Ciebie zagląda.
Cytuj mój wpis z 12.05. (Garden Party) skopiuj to bez słów quote i wklej w podpis
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
KamilaZS 14:08, 13 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2015
Posty: 45
Od pracy w ogrodzie chyba obumierają mi szare komórki - walczę z podpisem i ciągle coś knocę.
____________________
garden party
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies