Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Garden Party

Pokaż wątki Pokaż posty

Garden Party

deszczowymaj 09:33, 05 maj 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Allee masz hektary
Będzie co robić...
krajobraz super nic tylko pozazdrościć
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 09:39, 05 maj 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
KamilaZS napisał(a)
Jak już wspominałam chcę zacząć od wjazdu do domu. Prawa rabata od wjazdu - pomysł na nią był, ale po dokładnym zmierzeniu rabaty okazało się, że plan jest dobry ale na małą rabatkę. Wymiary tego kawałka to 16 na 8 metrów.
Początkowo miały tam rosnąć szmaragdy jako ściana od sąsiada przed nimi gęsto nasadzone anabelki i bukszpanowa obwódka. Tyle, że to plan na 3 metry, a nie 8 . No i wracam do punktu wyjścia planu brak ......


Plan nie jest chyba aż taki zły..fakt rabata duża,ale musisz pamiętać o tym że rośliny się rozrosną.A obwódka z bukszpanu ...zawsze wygląda elegancko z tym,że ile sztuk będziesz musiała tam posadzić...duużżoo
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Kamajla 10:08, 05 maj 2015


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Witaj

ogrom pracy przed Tobą
Co do cytowanej rabaty... Myślę, że to nie jest zły pomysł. Mam w projekcie fragment rabaty, gdzie obwódka z bukszpanu ma ok. 7m, żywopłot tworzą świerki serbskie, a środek rododendrony. Szerokość rabaty ok. 2,2-2,5m. Wprawdzie nie jest to zupełnie odrębna rabata tak jak u Ciebie, tylko część 30m pasa, ale nie wydaje mi się, żeby to nie sprawdziło się w tej wersji u Ciebie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
KamilaZS 10:57, 05 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2015
Posty: 45
Witajcie ! bardzo dziękuję za rady ! Zacznę chyba od tego czego jestem pewna posadzę szmaragdy przy płocie i anabelki przed nimi. Później znów ruszę z miarą i może po drodze urodzi się jakiś pomysł ( w bólach ) .
____________________
garden party
iwka 11:01, 05 maj 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Witaj Kamila
Mi się bardzo podoba układ: szmaragdy plus anabelki

____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
KamilaZS 21:47, 07 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2015
Posty: 45
Witajcie !
Chyba muszę poprosić o zmianę nazwy. Ile razy wyjdę na ogród z silnym postanowieniem pokonania krajobrazu księżycowego tyle razy kończy się garden party ze znajomymi. Ale żeby nie było - góry ziemi na wjazdowej rabacie pokonane, teren rozgrabiony i wypoziomowany.
Pierwsze zakupy poczynione śliczne panienki Anabel grzeją się w słoneczku czekając na wsadzenie. Jutro jadę po szmaragdy i zaczynam sadzenie !
____________________
garden party
Margaret_ka 22:02, 07 maj 2015


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Witaj,
Ale masz pole do popisu, spory areał.
Ale czuję, że świetnie zagospodarujesz ten tern. Tego właśnie życzę.
____________________
Ogród Margaret-ki
iwka 09:17, 08 maj 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Kamila podpis sobie zrób w wątku.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 07:37, 09 maj 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Chodziło mi o podpis, który ma być tytułem Twojego wątku, i dzięki niemu więcej osób trafi do Ciebie. Poproś Danusię w tym temacie
www.ogrodowisko.pl/watek/2991-link-w-podpisie?page=12

____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 07:48, 09 maj 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
A i dziękuję za miłe słowa u mnie
Hortensje bardzo lubię, mam dopiero trzy rodzaje: limelight, anabelkę i kupione w tym roku ale bardzo mizerne vanilla fraise.

Pierwszy raz w tym roku powsadzałam patyczki po cięciu i prawie wszystkie mają dość duże listki, ale czy będą mieć korzonki? W ubiegłym roku też trzymałam w wodzie i niestety nie udało się, listki opadły po jakimś czasie i wszystko zgniło. Może tym razem się uda, wierzę w nie

____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies