Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Garden Party

Pokaż wątki Pokaż posty

Garden Party

KamilaZS 20:12, 04 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2015
Posty: 45
Witam serdecznie !
Dom prawie skończony więc pora zabrać się za ogród. Tysiące inspiracji przejrzane, katalog roślin w małym paluszku, projekt w głowie gotowy i nagle..... pustka. Objechałam lokalne szkółki roślin i zwątpiłam.
Pewne jest tylko jedno; dużo bukszpanów, dużo białych Anabelek, host no i leśny zakątek z rododendronów.
Ale obaw nie mam , ciężka praca dużo dobrych rad - Waszych- i może nie popsuję pięknego krajobrazu, który otacza mój dom.
____________________
garden party
deszczowymaj 20:29, 04 maj 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Witaj Kamilo
Bardzo jestem ciekawa Twojego krajobrazu i ogrodu
czy masz już posadzone jakieś rośliny ?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
KamilaZS 21:07, 04 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2015
Posty: 45
Witaj !
Mój ogród, - nie kłamię ! moja działka jest duża ma 33 ary i leży pod lasem. Zdjęcia , które zaraz postaram się wkleić to teren na który przywieźliśmy mnóstwo ziemi po 60 wywrotce przestałam liczyć . Roślin jeszcze nie ma (chwasty są w nadmiarze ) ale może to i dobrze ? wszystko mogę zacząć od początku. Jak źle zaplanuję to przerobię i tak do skutku. Oby zapału starczyło !
____________________
garden party
KamilaZS 21:21, 04 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2015
Posty: 45
Obiecane zdjęcia !
wjazd do domu idzie na pierwszy ogień , od tego chcę zacząć
____________________
garden party
KamilaZS 21:26, 04 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2015
Posty: 45
Po lewej stronie od wjazdu ciągnie się skarpa około 60 metrowa , która będzie gościć hosty, hortensje, lawendy i..... zobaczymy
____________________
garden party
KamilaZS 21:32, 04 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2015
Posty: 45
Widok z tarasu, las za domem -cudo i wielka niewiadoma !
____________________
garden party
Ewkakonewka 21:53, 04 maj 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Przyszłam się przywitać Sąsiedztwo lasu miła sprawa Przy tej powierzchni to jest o czym myśleć i będzie co robić, ale wszystko co wymyślisz to zmieścisz Będę kibicować
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
KamilaZS 22:00, 04 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2015
Posty: 45
Masz rację Ewakonewka wszystko co wymyślę to zmieszczę - boję się tylko, że to najprostsza droga do przedobrzenia i wizualnego bałaganu. Marzę o ogrodzie eleganckim i tajemniczym. Oj daleka droga mnie czeka....
____________________
garden party
Ewkakonewka 08:18, 05 maj 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Przynajmniej na początku tej drogi od razu wiesz co chcesz To zdecydowanie ułatwia Elegancko i tajemniczo hm brzmi intrygująco
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
KamilaZS 09:12, 05 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2015
Posty: 45
Jak już wspominałam chcę zacząć od wjazdu do domu. Prawa rabata od wjazdu - pomysł na nią był, ale po dokładnym zmierzeniu rabaty okazało się, że plan jest dobry ale na małą rabatkę. Wymiary tego kawałka to 16 na 8 metrów.
Początkowo miały tam rosnąć szmaragdy jako ściana od sąsiada przed nimi gęsto nasadzone anabelki i bukszpanowa obwódka. Tyle, że to plan na 3 metry, a nie 8 . No i wracam do punktu wyjścia planu brak ......
____________________
garden party
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies