Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Proszę o pomoc w zaprojektowaniu ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Proszę o pomoc w zaprojektowaniu ogrodu

Gardenarium 22:13, 13 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kaisog1 napisał(a)
Witaj.

Między roślinami daj coś zadarniającego albo wysyp korę. Widzę, że rabaty są dość spore i przydało by się więcej roślin (tu z pewnością ktoś podpowie co do kompozycji). Mam jeszcze takie spostrzeżenie, że ta rabata z motywem japonskim jest troszke za "gruba" ale może to kwestia zdjęcia


Rabatę japońską trzeba dopiero dopracować, dosadzić klon palmowy o czerwonych liściach, wysypać żwieru na jakiejś powierzchni, może bonsai ?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:17, 13 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Justynko, a czy masz jakąś mapkę? Możesz nawet sama zmierzyć działkę i narysować dom mniej więcej i zrobic zdjęcie lub zeskanować. Wtedy zobaczymy jak to wygląda.

Oto przykład:

coli napisał(a)

Tak wyglada plan mojej dzialki:



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
coli 08:12, 14 kwi 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
o widze, ze moja dzialka sie wprosila

ja tez jestem zielona jak szczypiorek, wiec raczej nie pomoge, ale moze cos podpatrze
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
dziatjustyna 10:48, 14 kwi 2011


Dołączył: 13 kwi 2011
Posty: 166
O dziękuję dziewczy za pierwsze porady . Wiem ,że ten ogród to jeden wielki smutek nic wesołego. Muszę dokupić kolorowych roślinek . Moze żurawki , hortensje itp.
____________________
Ogród Justyny
dziatjustyna 10:51, 14 kwi 2011


Dołączył: 13 kwi 2011
Posty: 166
Postaram się coś bliżej narysować i podać wymiary. Mam pytanie czy mogę zakupić kamienie male otaczaki do wysypania rabat czy nie bardzo (((
____________________
Ogród Justyny
kaisog1 11:53, 14 kwi 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
dziatjustyna napisał(a)
O dziękuję dziewczy za pierwsze porady . Wiem ,że ten ogród to jeden wielki smutek nic wesołego. Muszę dokupić kolorowych roślinek . Moze żurawki , hortensje itp.


Co Ty kobieto wypisujesz! Tyle roboty odwalone a Ty takie rzeczy piszesz. Bardzo fajnie masz zrobione rabaty, widać, że ogród młody więc nie ma sie co spodziewać gąszcza roślin Przecież wszystko musi mieć czas żeby się zaklimatyzować, podrosnąć... A udoskonalać zawsze będzie co.... nawet w ogrodach wieloletnich
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Michael 12:51, 14 kwi 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
No no kawał roboty już jest wykonany... jak pisali inni rośliny potrzebują czasu aby się rozrosnąć i nadać określony klimat ogrodowi ... Co do stylu japońskiego dodałbym klon palmowy o czerwonych liściach jakiś hosty, różaneczniki i azalie... które z pewnością nadadzą koloru Twojemu ogrodowi ...

Miło Cię gościć wśród "zielonozakręconych"
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
dziatjustyna 18:57, 14 kwi 2011


Dołączył: 13 kwi 2011
Posty: 166
No tak macie rację ale nie wiem czym podsypać rośliny czy żwirem, czy otaczakami a może korą.
Mam dużo dylematów . Jak i co posadzić jeszcze przy płotku i jak zaprojektować białą figóre pagody ?
Jak macie pomysły to bedę wdzięczna
____________________
Ogród Justyny
kaisog1 20:24, 14 kwi 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Na rabacie japońskiej można wprowadzic żwir ale resztę wysypalabym korą.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Matka 22:05, 14 kwi 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
WITOJ
____________________
U Matki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies