Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Proszę o pomoc w zaprojektowaniu ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Proszę o pomoc w zaprojektowaniu ogrodu

Syla 11:55, 18 kwi 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
dziatjustyna napisał(a)
Sylka może lepiej zobaczć szkic domku predzej zrobiony..



Już sobie wydrukowałam szkic domu . Jak wejdziesz do mnie na stronkę zobaczysz w jaki sposób pokazywałam Danusi swój ogród aby mogła zaznajomić się z każdym kątem mojego domu i ogrodu. Są zrobione zdjęcia z każdej strony. Widok z tarasu . To bardzo ułatwia odnalezienie się w danym miejscu. Nie chcę niczego robić na domysły. Możesz nawet zdjątka wysłać na mojego maila.

A teraz tak : wydrukowałam sobie mapkę Twojego ogrodu. Narysuję na niej układ kostki. Rozumiem że będą dwa odcienie popielatego. Jak będzie zarys kostki to do tego ukształtuję rabaty na na koniec będą nasadzenia oki
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
dziatjustyna 12:12, 18 kwi 2011


Dołączył: 13 kwi 2011
Posty: 166
Ok ! Czekam z niecierpliwością . Troszkę mi to nie idzie porusznie się na forum ogrodowiska nie wiem z kim rozmawiać i komu sie poradzić. A zdjecia postaram się zrobić z każdej strony domku i wstawić . Proszę tylko o cierpliwość , bo coś mi zbytnio nie wychodzi ok ?
____________________
Ogród Justyny
Syla 13:01, 18 kwi 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Spokój nas tylko uratuje .... nigdzie się nie śpieszę ..... czekam a Ty spokojnie zbieraj materiał
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
jacuswilczek26 20:18, 18 kwi 2011


Dołączył: 18 lut 2011
Posty: 31
ja bym wylozyl kostka brukowa ,najpierw wkonczyl schody i w schodach wstawil halogeny na kazdym stopniu pomysl o oswietleniu ogrodu zanim zaczniesz sadzic,
jacuswilczek26 20:29, 18 kwi 2011


Dołączył: 18 lut 2011
Posty: 31
troszke fotek z niemiec sam robilem
jacuswilczek26 20:41, 18 kwi 2011


Dołączył: 18 lut 2011
Posty: 31
[img
jak nieiwesz ak zrobic wisz w gogle po angielsku garden i poszukaj zdjec alo to co ci sie podoba i u siebie zrobisz podobnie kup gazety ogrodnicze nazbieraj pieniedzy na bukszpany tuje zolte itp i do dziela
Gardenarium 12:41, 19 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
dziatjustyna napisał(a)




Tutaj albo można posadzić gęsto ekran z cisa lub inny iglasty, albo wymurować donicę z bloczków betonowych i obsadzić wieloletnimi roślinami typu iglaki (kompozycje) jak lubisz, albo kule z bukszpanu podsadzone zwisającą irgą, czy trzmieliną, albo trzecia propozycja - rośliny sezonowe ale pośrodku ozdobne drzewko typu wiśnia japońska "Kiku Shidare Zakura".

Jeszcze jeden pomysł to pergola z kratką na pnącza, ale to chyba najgorsza propozycja.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:47, 19 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
dziatjustyna napisał(a)
No tak macie rację ale nie wiem czym podsypać rośliny czy żwirem, czy otaczakami a może korą.
Mam dużo dylematów . Jak i co posadzić jeszcze przy płotku i jak zaprojektować białą figurę pagody ?
Jak macie pomysły to bedę wdzięczna


Otoczaki wyglądają fajnie na wydzielonych poletkach-wysepkach, nie na całym ogrodzie.
Można zrobić albo koło, a tam postawić ławkę, albo jakąś łezkę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:56, 19 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
dziatjustyna napisał(a)



Ja bym tutaj dosadziła bordowy, wygięty klon palmowy np. Dissectum Atropurpureum.
No i dużo roślinek płożących jednego gatunku niczym dywan zielony, taka rozlana plama.
Cotoneaster "Major", Pachysandra terminalis. Karmniki ościste byłyby dobre ale za mikrusie na ten teren chyba. Hosty, paprocie, liliowce, trawy miskanty.
Ten fragment trzeba wydzielić i wyżwirować, suchy strumień zrobić. Takie różne propozycje








____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:59, 19 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
dziatjustyna napisał(a)


Wydaje mi się jakby nie pasowała w tym kolistym miejscu, bo to prosta bramka.
Może trzeba ją gdzieś przenieść, żeby coś zasłaniała, lub sama była tłem, a tutaj dać małe drzewko na pniu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies