Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Proszę o pomoc w zaprojektowaniu ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Proszę o pomoc w zaprojektowaniu ogrodu

Syla 10:06, 26 kwi 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
dziatjustyna napisał(a)


Nie wiem dlaczego ale wydaje mi się, przynajmniej ja tak mam , że w swoim ogrodzie szukam intymności . Jak to rozumieć?. Lubię aby to był mój i tylko mój azyl ,gdzie mogę się schować przed oczami innych. Dlatego moje sugestie zawsze mają otoczony ogród szpalerami dużych roślin. Nie lubię gapiów i dlatego się przed nimi chowam.
Jeśli w oddali chcę zachować obraz bo warto , wówczas można zastosować cięcie na odpowiednią wysokość roślin aby obrazu, który jest w oddali nie zgubić.

U Ciebie Joasiu poszerzyłabym rabaty wiza-wi tarasu celem posadzenia szpaleru roślin kryjących siatkę i sąsiadów a przed nimi sadziłabym mniejsze rośliny , takie jak podobają się Tobie.

Każdy z nas liczy na pomoc i pomysły ale wiem ,że mamy swoje preferencje i najlepiej by było aby osoba, która chce nam pomóc weszła w nasz umysł i zobaczyła tam czego my chcemy

Więc abyś była zadowolona może opisz w długi lub krótki sposób , jaki charakter ma mieć Twój ogród , jakie rośliny preferujesz , co chcesz z architektury w nim jeszcze umieścić.

Wiem , że z przodu domu chciałabyś coś w stylu ogrodu japońskiego ale również i tył ogrodu może mieć podobny charakter ?
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 10:09, 26 kwi 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
dziatjustyna napisał(a)
Rzekomo w szkółce w której je kupiłam okrywają je na zimę zobaczymy co z tego wyjdzie?
Sebek dzięki za podpowiedź!!!! Obtoczę ja rollborderem drewnianym tak jak pozostałe rabaty ale masz zupełną rację ,że tak pusto na niej nie wiem właśnie co by tu jeszcze do tego pasowało????
Czekam też na plan Sylwii której jestem wdzięczna ,że zechciała mi zaprojektować ogród.
Ale jestem też otwarta na wasze sugestie !!!!



Zamieniam słowo " zaprojektować " na "narysować plan" to tylko internetowo-koleżeńska pomoc w sugestii !
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
dziatjustyna 12:14, 26 kwi 2011


Dołączył: 13 kwi 2011
Posty: 166
Linka Ty masz już tak ładnie zagospodarowany ogród u mnie jeszcze daleko....
Trawkę zakupiliśmy i dopiero będzie siana.
____________________
Ogród Justyny
dziatjustyna 12:25, 26 kwi 2011


Dołączył: 13 kwi 2011
Posty: 166
Sylwia ja oczywiście chciała bym roślinki takie gdzie mają małe wymagania co do pracy przy nich, długoletnie by stale czegoś nie wsadzać.Podobają mi się drzewka i krzewy iglaste przy płocie posadziłam cały szpaler małych ,świerków,jodły jałowice ,sosny ale to wszystko młode iglaki więc trochę zejdzie by zastawiły całą siatkę. Tył domku może być podobny .
____________________
Ogród Justyny
Linka 15:50, 26 kwi 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910

A tam zagospodarowany jak wszystko do przeróbki. Nawet trawa. U mnie były głównie obsadzenia szmaragdem wzdłuż ogrodzenia, brakowało kolorów i kwiatów. Teraz chcę to zmienić. Dodatkowo zima trochę szkód poczyniła w różach i wrzosach i przy tej okazji też dodatkowe zmiany chcę wprowadzić
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
dziatjustyna 17:35, 26 kwi 2011


Dołączył: 13 kwi 2011
Posty: 166
E.... no w porównaniu do mojego dzien do nocy
____________________
Ogród Justyny
Gardenarium 21:40, 26 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
dziatjustyna napisał(a)
masz zupełną rację ,że tak pusto na niej nie wiem właśnie co by tu jeszcze do tego pasowało????


Na tej rabacie nie wprowadzaj nowych gatunków, a jedynie powiększ ilość roślin tych gatunków, co zaplanowałaś. Stwórz plamy roślin. Będzie dobrze.
Zamiast 2 jukki - 5
zamiast 2 golterie - 15
zamiast 1 bodziszka - 9
zamiast 1 hosty - 9




1 - Lysimachia nummullaria "Aurea" - tojeść rozesłana odm. żółta - ten żółty, niski dywan



2 - Hosty, które masz, tylko więcej
3 - róże pienne różowe
4 - bodziszki
5 - lawenda "Hidcote" o ciemnoniebiskich kwiatach
6 - jukka o kolorowych liściach
7 - żurawka "Citronelle" o cytrynowych liściach



Niebieskie - to kostrzewa sina, którą masz.

Można jeszcze dodać inny kolor żurawki np. bordowo-różowa
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Syla 09:51, 27 kwi 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
I obiecany rysunek z propozycją ułożenia kostki :

Kolor : dwa odcienie szarości /wspominałaś wcześniej o tym kolorze/

Rysunek możesz powiększyć zapisując go w obrazach u siebie na komputerze.

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
dziatjustyna 10:15, 27 kwi 2011


Dołączył: 13 kwi 2011
Posty: 166
Sylwia dzięki mam teraz zupełnie inne spojrzenie na to wszystko. Tak zupełnie nie mialam pojecia jak za to wszystko się zabrać. Panował u mnie jeden wielki chaos ))
Jesteście kochane !!!!
____________________
Ogród Justyny
Gardenarium 21:35, 18 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Między kostką - ścieżką a trawnikiem można sporo posadzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies