Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

KasiaWB 00:14, 14 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Sebek napisał(a)
Fajnie, że założyłaś wątek. Na pierwszy rzut oka mam już jedną uwagę - szkoda, że nie daliście murków przy płocie, bo chwasty będą przebijać i będzie z nimi dużo problemu. Tak to fajne miejsce, widać, że na zaciszu


Witaj Sebek,
jeśli chodzi o płot, to jak zobaczysz na pierwszych zdjęciach - większość ogrodzenia już była, a murku tam nie było od początku. Jedynie w tej części "zakątka", którą my ogrodziliśmy są duże krawężniki i w tym miejscu za płotem sąsiad też trawnik zakłada i dba o teren. Poza tym jest to tymczasowe, gdyż po wybudowaniu domu, zabierzemy się za płot i napewno będzie murek.

Generalnie wszystkie te działania opisane w wątku są tymczasowym rozwiązaniem, do czasu zakończenia budowy domu, więc proszę o wyrozumiałość.

Działka w zasadzie jest w centrum miasta ale rzeczywiście jest tak położona, że jest zacisznie choć nie wiadomo jak długo, bo za nami jeszcze są działki i nie wiadomo co tam będzie choć może tam tylko być na szczęście zabudowa jednorodzinna.

p.s. jak chwast będzie przebijał, to M. ma zezwolenie właściciela "szuwarków" na objechanie jego działki od naszej strony czymś chwastobójczym.
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
monteverde 00:34, 14 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Kasiu obsadź te sosny wkoło hostami np. o biało zielonych liściach będzie ładnie)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
KasiaWB 00:41, 14 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
an_tre napisał(a)
Wykonaliście już kawal roboty widać jak działka nabiera charakteru


Witaj Aniu, wielkie dzięki za wsparcie. Dla nas to sam początek. Dotychczas radzimy sobie sami. Sporo pracy nas czeka. Jak pisałam, chcę już coś robić na rzecz docelowego ogródka
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 01:14, 14 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
gardenarium napisał(a)
Otocz je rabatą wyspową z hostami albo innymi bylinami.
A cisy pozostaw na ekran wysłaniający jakiś placyk wyżwirowany, czy wykostkowany z ławką.
wtedy z cisów robi się szczelny ekran z tyłu ławki

Oto przykład







Dziękuję, to wspaniałe pomysły rabaty z hostami pod sosnami - myślę, że dam radę coś z tym zrobić już w tym roku

A placyk otoczony cisami - to temat marzenie do zrealizowania po wybudowaniu domu, po ostatecznym rozplantowaniu ziemi i ustalenia poziomu terenu, a przede wszystkim po uważnej lekturze Ogrodowiska i finalnym zaprojektowaniu ogrodu zwłaszcza, że dom zajmie znaczną część działki i na szaleństwa oraz rozmach nie będzie póki co miejsca , chyba, że właściciel "szuwarków" za nami zdecyduje się za parę lat odsprzedać nam choć parę dodatkowych metrów..... co nie jest w ogóle pewne, więc nie myślę teraz o tym.
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
zbigniew_gazda 08:10, 14 kwi 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11154
Witaj Kasiu. Przeczytałem cały wątek i podoba mi się bardzo Twoje podejście do sprawy. Będę z zaciekawieniem oglądał Wasze poczynania. Acha - z rabatkami zaczekaj aż będzie dom i proponuję nie kupować za wiele roślin w tej chwili. Ich wybór i dobór również zależy od położenia domu na działce .
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
aldona 08:51, 14 kwi 2011


Dołączył: 09 wrz 2010
Posty: 268
Witaj Kasiu. Podziwiam Wasz zapał i chęć do pracy. Dobry pomysł z posadzeniem żywopłotu, drzewka będą rosły razem z domem. Czy budowę zaczynacie w tym roku?
____________________
Ogródek Aldony
kriss 09:13, 14 kwi 2011


Dołączył: 07 lis 2010
Posty: 321
Witaj Kasiu , gratuluję zapału,widać,że ostro wzieliście się do pracy i na pewno powstanie wyjątkowy i piękny ogród,zważywszy,że jest tu tyle doświadczonych ogrodników nieżałujących dobrych rad

____________________
Pozdrawiam Ogród Krysi
KasiaWB 19:19, 14 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Pwl napisał(a)
Ja tak skromnie osobiście pozbyłbym się tych leszczyn... pewnie jest problem z mszycami. Sosny
jak najbardziej, rzucają ładny cień na trawnik w słoneczny dzień Nie mogę doczekać się dalszej
historii.



Witaj Pawle, dziękuję za sugestię czekam na dalsze
Mój M. mówi, że dotychczas mszyc nie zaobserwował, a leszczyna jest bardzo zdrowa, tylko wymagała przycięcia. Być może kiedyś je usuniemy, ale póki co zostają, bo są jednak jakąś roślinnością na działce lepsze to niż nic szczególnie, że ma już niezłe rozmiary i kolory - zwłaszcza ta purpurowa nie sztuka wyciąć drzewo ...
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 20:00, 14 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
monteverde napisał(a)
Kasiu obsadź te sosny wkoło hostami np. o biało zielonych liściach będzie ładnie)


Witaj monteverde dziękuję za radę. Tak również poradziła mi Danusia i tak zamierzam zrobić muszę teraz poszukać ładnych sadzonek.
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 20:16, 14 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
zbigniew_gazda napisał(a)
Witaj Kasiu. Przeczytałem cały wątek i podoba mi się bardzo Twoje podejście do sprawy. Będę z zaciekawieniem oglądał Wasze poczynania. Acha - z rabatkami zaczekaj aż będzie dom i proponuję nie kupować za wiele roślin w tej chwili. Ich wybór i dobór również zależy od położenia domu na działce .


Witaj Zbyszku jakże mi miło Ciebie gościć w mych skromnych progach
Miałam już okazję podziwiać Twój wspaniały okaz ketmii i nawet zapisałam sobie w folderku z ładnymi roślinami do zasadzenia w przyszłości

Dziękuję za radę postaram się za wiele nie kupować .... ale czy wytrwam ?! oczywiście nie kupuję wszystkiego co spotkam )) , ale staram się dobierać takie rośliny, które stworzą w przyszłości tło dla roślin ale również stworzą parawan lub będą nadawać się na rabaty. No i najważniejsze - kupuję to co mi się podoba narazie to małe roślinki i będę je hodować z myślą o przyszłości a przy okazji poznam je bliżej taka mała szkółka Kasi ))
Serdecznie pozdrawiam i czekam na dalsze uwagi i porady
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies